Dit zijn de resterende veldritten in februari: geen Vos, wellicht ook geen Pidcock meer

    Tom Pidcock begint op 16 februari met de Ronde van de Algarve aan zijn wegseizoen.

    De veldrijders kunnen hun terugreis vanuit Fayetteville aanvatten. Het WK van afgelopen weekend was de apotheose, maar in de laatste weken van dit seizoen zijn er nog enkele afspraken. Bekijk hier welke crossen nog voorgeschoteld worden.

    Datum Plaats Klassement Bij Sporza?
    5-2-2022 Parkcross Maldegem Ethias Cross -
    6-2-2022 Krawatencross Lille X2O LIVE bij Sporza
    12-2-2022 Gavere Superprestige Samenvatting bij Sporza
    13-2-2022 Brussels Universities cyclocross X2O LIVE bij Sporza
    19-2-2022 Waaslandcross Sint-Niklaas losse cross LIVE bij Sporza
    20-2-2022 Sluitingsprijs Oostmalle losse cross -

    De kersverse wereldkampioenen bij de profs zien we dit seizoen in principe niet meer in actie. 

     

    Tom Pidcock geniet de komende dagen van een citytrip naar New York met zijn partner. 

     

    De Brit vertoeft komend weekend op Belgische bodem voor hij weer op stage vertrekt voor zijn wegseizoen. 

     

    Hij liet de deur nog op een kier voor een deelname in Maldegem of Lille, maar de kans lijkt klein.

     

    Marianne Vos richt haar pijlen ook al op de wegkoersen: zij verandert haar planning niet en heeft haar laatste cross gereden.

    Nog 2 keer X²O-Trofee

    De Wereldbeker is volledig ingeblikt, de andere klassementen hebben nog enkele nagerechten in de aanbieding. 

     

    In de X²O-Trofee worden nog twee wedstrijden gereden. De twee komende zondagen zakken de crossers af naar Lille en Brussel.

     

    In het klassement - op tijd, niet op punten - heeft Toon Aerts een ruime bonus op Eli Iserbyt, maar een offday of opgave kan de stand nog op zijn kop zetten.

     

    Bij de vrouwen zit Lucinda Brand in poleposition, maar Denise Betsema - door ziekte niet in Fayetteville - zal zich niet zomaar gewonnen geven.

    kalender X²O-Trofee

    eindstand X²O-trofee mannen
    1. Toon Aerts in 8u06'09"
    2. Eli Iserbyt op 5'40"
    3. Michael Vanthourenhout 7'55"
    4. Lars van der Haar (Ned) 14'39"
    5. Tom Meeusen 15'39"
    6. Laurens Sweeck 16'24"
    7. Jens Adams 18'25"
    8. Corné van Kessel (Ned) 20'28"
    9. Wout van Aert 21'04"
    10. Toon Vandebosch 22'07"
    eindstand X²O-trofee vrouwen
    1. Lucinda Brand (Ned) in 6u18'09"
    2. Denise Betsema (Ned) op 2'22"
    3. Annemarie Worst (Ned) 9'14"
    4. Ceylin del Carmen Alvarado (Ned) 14'15"
    5. Sanne Cant 21'38"
    6. Marion Norbert Riberolle 23'50"
    7. Manon Bakker (Ned) 25'46"
    8. Anna Kay (GBr) 26'46"
    9. Clara Honsinger (VS) 27'31"
    10. Aniek van Alphen (Ned) 28'54"

    Nog 1 keer Superprestige

    Het is een van de opvallende kronkels in de aangepaste kalender: de herfstklassieker van Gavere wordt pas volgende week zaterdag georganiseerd.

     

    Gavere is nu de laatste manche van de Superprestige. Eli Iserbyt en Lucinda Brand zitten op hun troon, maar ook hier kunnen pech of slechte benen nog voor een ommekeer zorgen.

    kalender Superprestige

    datum cross winnaar winnares
    03/10 Gieten (Ned) Toon Aerts Lucinda Brand (Ned)
    23/10 Ruddervoorde Eli Iserbyt Denise Betsema (Ned)
    11/11 Niel Eli Iserbyt Lucinda Brand (Ned)
    20/11 Merksplas Eli Iserbyt Lucinda Brand (Ned)
    04/12 Boom Wout van Aert Lucinda Brand (Ned)
    27/12 Heusden-Zolder Wout van Aert Lucinda Brand (Ned)
    29/12 Diegem afgelast afgelast
    12/02 Gavere Lars van der Haar (Ned) Lucinda Brand (Ned)
    eindstand Superprestige mannen 2021-2022
    1. Eli Iserbyt 97 punten
    2. Toon Aerts 92
    3. Lars van den Haar (Ned) 80
    4. Quinten Hermans 70
    5. Laurens Sweeck 54
    6. Toon Vandebosch 44
    7. Jens Adams 32
    8. Corné van Kessel (Ned) 32
    9. Wout van Aert 30
    10. Kevin Kuhn (Zwi) 30
    eindstand Superprestige vrouwen 2021-2022
    1. Lucinda Brand (Ned) 101 punten
    2. Denise Betsema (Ned) 92
    3. Annemarie Worst (Ned) 92
    4. Inge van der Heijden (Ned) 62
    5. Aniek van Alphen (Ned) 53
    6. Manon Bakker (Ned) 52
    7. Yara Kastelijn (Ned) 47
    8. Marion Norbert Riberolle 39
    9. Sanne Cant 36
    10. Fem van Empel (Ned) 31

    Slotweekend

    Het laatste weekend van het seizoen wordt ingevuld door twee crossen waar geen klassement aan verbonden is. Sint-Niklaas vulde een gat in dat ontstaan was door het afhaken van de cross in Kruibeke.

    kalender overige crossen

    datum cross winnaar winnares
    21/10 Ardooie Sweeck Franck
    30/10 Mol afgelast afgelast
    04/01 Gullegem Pidcock Van Anrooij
    10/01 Otegem afgelast afgelast
    15/01 Zonnebeke afgelast afgelast
    20/02 Oostmalle