Nederlandse snelheidsduivels winnen ploegenproloog in de Ronde van de Toekomst

    Tim van Dijke is een van de Nederlandse sprintwapens in deze beloftekoers.

    De Nederlandse selectie heeft het eerste gerecht in de Tour de l'Avenir naar binnen gelepeld. In La Roche-sur-Yon won het Nederlandse zestal de ultrakorte proloog van amper 4 kilometer.

    Een parcours van 4 kilometer met slechts een handvol bochten: de proloog van deze Ronde van de Toekomst, in ploegverband, zou razendsnel verlopen.

     

    De Nederlandse equipe liet de motor brullen en finishte met een gemiddelde van liefst 60,622 km/u.

     

    Dat was 4 seconden sneller dan de Noorse en Britse beloften. 

     

    Nederland neemt hier deel met Axel van der Tuuk, Tim van Dijke, Loe van Belle, Rick Pluimers, Casper van Uden en Enzo Leijnse.

    Uitslag proloog:
    1. Nederland 4 km in 3'51"
    2. Noorwegen op 4"
    3. Groot-Brittannië z.t.
    4. Loire (Fra) 6"
    5. Tsjechië 10"
    6. Italië z.t.
    7. Duitsland z.t.
    8. Frankrijk 11"
    24. België 29"
    Stand na proloog:
    1. Loe van Belle (Ned) in 3'51"
    2.   op
    3.    
    4.    
    5.    

    Ronde van de Toekomst
            winnaar leider  
    proloog (TTT) donderdag 18/08 La Roche-sur-Yon - La Roche-sur-Yon 4 km Nederland Loe van Belle (Ned)  
    rit 1 vrijdag 19/08 La Roche-sur-Yon - La Roche-sur-Yon 122 km Soren Waerenskjold (Noo) Soren Waerenskjold (Noo)  
    rit 2 zaterdag 20/08 Benet - Civray 153 km Casper van Uden (Ned) Soren Waerenskjold (Noo)  
    rit 3 zondag 21/08 Civray - La Trimouille 154 km Adam Jørgensen (Den) Jordan Labrosse (Fra)  
    rit 4 maandag 22/08 Sainte Sévère sur Indre - Chaillac 143 km Thomas Gloag (GBr) Thomas Gloag (GBr)  
    rit 5 (TTT) dinsdag 23/08 Gueugnon - Saint Vallier 28 km Duitsland Michel Hessmann (Dui)  
    rit 6 woensdag 24/08 Saint-Amour - Oyonnax 123 km Romain Grégoire (Fra) Michel Hessmann (Dui)  
    rustdag donderdag 25/08          
    rit 7 vrijdag 26/08 Thonon-les-Bains - Saint-François-Longhcamp 177 km Cian Uijtdebroeks Michel Hessmann (Dui)  
    rit 8 zaterdag 27/08 Ugine - La Toussuire 100 km Cian Uijtdebroeks Cian Uijtdebroeks  
    rit 9 zondag 28/08 Bessans - Villaroger 133 km Lorenzo Milesi (Ita) Cian Uijtdebroeks