Dit zijn de Belgen op de Wereldspelen: 75 atleten in 22 verschillende disciplines

    Bart Swings is de grootste naam bij de Belgische delegatie in Birmingham

    Van 7 tot 17 juli kampen 4.000 atleten in 37 niet-olympische sporten om de medailles tijdens de Wereldspelen in Birmingham (VS). Ons land vaardigt een stevige delegatie van 75 atleten af mét kans op eremetaal.

    Duatlon, drone racing, touwtrekken, petanque: het is maar een kleine greep uit de sporten waarin onze landgenoten actief zijn tijdens deze Wereldspelen. In het skeeleren, acrogym en korfbal zijn de Belgische medaillekansen het grootst.

     

    Het volledige programma vind je op de website van The World Games.

    Check hier alvast het overzicht van alle Belgische atleten:

    NAAM DISCIPLINE
    Kim Bergmans acrogym
    Lise De Meyst acrogym
    Simon De Wever acrogym
    Helena Heijens acrogym
    Bo Hollebosch acrogym
    Jonas Raus acrogym
    Bram Röttger acrogym
    Viktor Vermeire acrogym
    Wannes Vlaeminck acrogym
    Eddy Merckx biljart - driebanden
    Sarah Prieels boogschieten - compound
    Maxime Blieck dans - breaking
    Camine Van Hoof dans - breaking
    Benedikt Andres dans - rock 'n' roll
    Marie Peters dans - rock 'n' roll
    Maximilien Pellichero drone racing
    Vincent Bierinckx duatlon
    Lotte Claes duatlon
    Arnaud Dely duatlon
    Maurine Ricour duatlon
    Laura Swannet duatlon
    Angelo Vandecasteele duatlon
    Florian Bayili jiujitsu
    Charis Gravensteyn jiujitsu
    Ian Lodens jiujitsu
    Licaï Pourtois jiujitsu
    Daan Co kano - marathon
    Hélène Connart kickboksen
    Kian Amorgaste korfbal
    Julie Caluwé korfbal
    Lars Courtens korfbal
    Jordan de Vogelaere korfbal
    Lauren Denis korfbal
    Shiara Driesen korfbal
    Amber Engels korfbal
    Jari Hardies korfbal
    Lennert Impens korfbal
    Lisa Pauwels korfbal
    Stien Reyntjens korfbal
    Cédric Schoumacker korfbal
    Saar Seys korfbal
    Brent Struyf korfbal
    Yannick Michiels oriënteringssport - sprint
    Jérémy Lorsignol parkour
    Nancy Barzin petanque
    Jessica Meskens petanque
    Jeroen Van Heesvelde powerliften
    Sofie Boogaerts reddend zwemmen
    Joni Ceusters reddend zwemmen
    Jeroen Lecoutere reddend zwemmen
    Stefanie Lindekens reddend zwemmen
    Aurélie Romanini reddend zwemmen
    Corentin Stavart reddend zwemmen
    Bo Van de Plas reddend zwemmen
    Maarten Van Laethem reddend zwemmen
    Nele Vanbuel reddend zwemmen
    Jelle Vandersteen reddend zwemmen
    Bart Swings skeeleren
    Chloé Caulier sportklimmen
    Nicolas Collin sportklimmen
    Hannes Van Duysen sportklimmen
    Tinne Gilis squash
    Wim Broeckx touwtrekken
    Wim De Schutter touwtrekken
    Jan Hendrickx touwtrekken
    Joeri Janssens touwtrekken
    Luc Mertens touwtrekken
    Raf Mertens touwtrekken
    Wouter Raeymaekers touwtrekken
    Johny Schuermans touwtrekken
    Ief Smets touwtrekken
    Dries Vermeiren touwtrekken
    Joris Vermeiren touwtrekken
    Sam D'Hoop tumbling
    Olivier Fortamps waterskiën