• home
  • video
  • pas verschenen

    DL Rome: Norman dient Lyles zeldzame nederlaag toe, ook Thompson snel

    Lyles en Norman

    De toekomst van de (Amerikaanse) sprint: Lyles (21) wordt geklopt door zijn landgenoot Norman (ook 21).

    Op de Diamond League-meeting van Rome heeft Michael Norman zijn landgenoot Noah Lyles een eerste nederlaag in bijna 2 jaar toegediend op de 200 meter. Op de 100 meter bij de vrouwen was Elaine Thompson dan weer razendsnel, terwijl de Duitse Mihambo voorbij 7 meter sprong.

    Geen Belgen in Rome, maar wel een hoogstaande meeting met een pak bestewereldjaarprestaties. In de sprintnummers werd zowel bij de mannen als de vrouwen de snelste tijd van het jaar gelopen.

     

    Noah Lyles kon voor het eerst in 2 jaar geen 200 meter winnen, want zijn 21-jarige leeftijd- en landgenoot Michael Norman dook het snelste naar de finish: 19"70 was ook een meeting- en een persoonlijk record voor Norman.

     

    Ook Elaine Thompson bewees dat ze weer op de weg terug is. De dubbele olympische kampioene van Rio (100m en 200m) stak de Britse Dina Asher-Smith verrassend de loef af in 10"89, niet eens zo gek veel boven haar persoonlijke record (10"70).

     

    Een ander opmerkelijk resultaat zagen we van de Duitse Malaika Mihambo, die haar persoonlijke record verpulverde met een sprong van 7,07m. Het wereldrecord is wel nog 45 centimeter verder.

     

    Nog meer bestewereldjaarprestaties zagen we op de afstandsonderdelen: de Keniaan Kigen op de steeple, Telahun Bekele op de 5.000m en Genzebe Dibaba op de 1.500m (ondanks stevig weerwerk van de Britse Muir). Ook op de 800 meter bij de mannen werd er gevlamd. 9 van de 10 deelnemers liepen hun beste tijd van het seizoen, met de jonge Amerikaan Brazier (1'43"63) als uitschieter.

    Uitslagen mannen
    200 meter 1. Michael Norman (VS) 19"70
      2. Noah Lyles (VS) 19"72
      3. Alex Quiñonez (Ecu) 20"17
    800 meter 1. Donavan Brazier (VS) 1'43"63
    5.000 meter 1. Telahun Bekele (Eth) 12'52"98
    110 meter horden 1. Sergej Sjoebenkov (Rus) 13"26
    400 meter horden 1. Rai Benjamin (VS) 47"58
    3.000 meter steeple 1. Benjamin Kigen (Ken) 8'06"13
    hoogspringen 1. Bogdan Bondarenko (Oek) 2,31m
    hink-stap-springen 1. Omar Craddock (VS) 17,50m
    kogelstoten 1. Konrad Bukowiecki (Pol) 21,97m
    Uitslagen vrouwen
    100 meter 1. Elaine Thompson (Jam) 10"89
      2. Dina Asher-Smith (GBr) 10"94
      3. Aleia Hobbs (VS) 11"12
    400 meter 1. Salwa Eid Naser (Bru) 50"26
    1.500 meter 1. Genzebe Dibaba (Eth) 3'56"28
    400 meter horden 1. Dalilah Muhammad (VS) 53"67
    verspringen 1. Malaika Mihambo (Dui) 7,07m
    speerwerpen 1. Huihui Lyu (Chn) 66,47m
    polsstokspringen 1. Angelica Bengtsson (Zwe) 4,76m