• home
  • video
  • pas verschenen
  • win!
  • quiz & opvallend

    België stuurt 17 zwemmers naar EK in Glasgow

    Pieter Timmers mikt op een medaille, individueel of met de aflossingsploeg.

    België is goed vertegenwoordigd op het EK zwemmen in Glasgow (3-9 augustus). De Koninklijke Belgische Zwembond (KBZB) stuurt maar liefst 17 zwemmers.

    Op het EK in Londen in 2016 gingen de Belgen met twee medailles naar huis: zilver op de 4x200m en brons op de 4x100m vrije slag. Er rust dus opnieuw wat druk op de schouders van de aflossingsploeg, zeker omdat Dieter Dekoninck en Glenn Surgeloose ondertussen een punt hebben gezet achter hun zwemcarrière.

     

    Pieter Timmers en Jasper Aerents zijn nog steeds de bekende namen bij de 4x100m vrije slag. Ze krijgen het gezelschap van Emmanuel Vanluchene en Valentin Borisavljevic.

     

    Op de 4x200m vrije slag doen de Belgen het zelfs met vier nieuwe namen: Alexandre Marcourt, Lorenz Weiremans, Thomas Thijs en Sebastien De Meulemeester.

     

    Maar ook individueel mogen de Belgen op een medaille mikken. Pieter Timmers komt in actie op de 50m en 100m vrije slag, het nummer waarin hij zilver pakte op de Olympische Spelen in Rio in 2016. Louis Croenen en Kimberly Buys richten zich op de vlinderslag, Fanny Lecluyse zwemt de 50m, 100m en 200m schoolslag.

     

    De selectie van de Belgen voor het EK:

    Vrouwen: 

    • Camille Bouden (ZB): 400m vrije slag, 4x200m vrije slag dames
    • Kimberly Buys (BRABO): 50m vlinderslag, 100m vlinderslag, 4x100m vrije slag gemengd, 4x100m wissel gemengd
    • Juliette Dumont (PERRON): 50m vrije slag, 4x200m vrije slag dames (reserve op 4x100m vrije slag gemengd, 4x200m vrije slag gemengd en 4x100 wissel gemengd)
    • Valentine Dumont (NOC): 100m vrije slag, 200m vrije slag, 400m vrije slag, 100m vlinderslag, 4x200m vrije slag dames, 4x100m vrije slag gemengd, 4x200m vrije slag gemengd, 4x100m wissel gemengd
    • Lotte Goris (BRABO): 200m vrije slag, 4x200m vrije slag dames, 4x200m vrije slag gemengd
    • Fanny Lecluyse (DM): 50m schoolslag, 100m schoolslag, 200m schoolslag

     

    Mannen:

    • Jasper Aerents (BZK): 100m vrije slag, 4x100m vrije slag mannen
    • Valentin Borisavljevic (LAQUA): 100m vrije slag, 4x100m vrije slag mannen
    • Basten Caerts (DBT): 100m schoolslag, 4x100m wissel gemengd
    • Louis Croenen (SHARK): 100m vlinderslag, 200m vlinderslag
    • Sébastien De Meulemeester (BRABO): 200m vrije slag, 4x200m vrije slag mannen
    • Alexandre Marcourt (STT): 200m vrije slag, 4x200m vrije slag mannen, 4x200m vrije slag gemengd
    • Thomas Thijs (ZGEEL): 200m vrije slag, 4x200m vrije slag mannen
    • Pieter Timmers (BRABO): 50m vrije slag, 100m vrije slag, 4x100m vrije slag mannen, 4x100m vrije slag gemengd
    • Emmanuel Vanluchene (GOLD): 100m vrije slag, 4x100m vrije slag, 4x100m vrije slag gemengd, 4x100m wissel gemengd
    • Lorenz Weiremans (BRABO): 200m vrije slag, 4x200m vrije slag, 4x200m vrije slag gemengd

     

    Aflossing:

    • 4x200m vrije slag dames: Valentine Dumont, Lotte Goris, Juliette Dumont, Camille Bouden
    • 4x100m vrije slag mannen: Pieter Timmers, Emmanuel Vanluchene, Valentin Borisavljevic, Jasper Aerents
    • 4x200m vrije slag mannen: Alexandre Marcourt, Lorenz Weiremans, Thomas Thijs, Sebastien De Meulemeester
    • 4x100m vrije slag gemengd: Valentine Dumont, Kimberly Buys, Pieter Timmers, Emmanuel Vanluchene (reserve: Juliette Dumont)
    • 4x200m vrije slag gemengd: Alexandre Marcourt, Lorenz Weiremans, Valentine Dumont, Lotte Goris (reserve: Juliette Dumont)
    • 4x100m wissel gemengd: Emmanuel Vanluchene, Basten Caerts, Kimberly Buys, Valentine Dumont (reserve: Juliette Dumont)

     

    Open water:

    • Logan Vanhuys: 10 km in open water.