Manchester City moet het vier tot zes weken stellen zonder verdediger Ruben Dias. De Portugees blesseerde zich aan zijn hamstring in de FA Cup. City zit door de nieuwe blessure wel erg krap achterin voor de komst van stadsgenoot United.
Dias raakte geblesseerd in de eerste helft van de partij tegen Peterborough, dinsdag in de FA Cup (0-2 winst). Ook Nathan Ake liep een blessure op, al lijkt die minder erg te zijn.
Het team van Kevin De Bruyne kan in de derby tegen Manchester United zondag nog maar beroep doen op twee centrale verdedigers: John Stones en Aymeric Laporte.
Het is niet zeker dat de 24-jarige Dias, die in september 2020 van Benfica overkwam, op tijd fit zal zijn voor de topconfrontatie met Liverpool. Die partij staat gepland op 10 april.
Man.City heeft in de titelstrijd nog zes punten voorsprong op Liverpool, dat wel een wedstrijd minder speelde.