Het vele publiek op de cols gisteren, sommigen zonder mondmaskers, is toch een thema in het peloton. Ook omdat morgen op de rustdag er een coronatest is voor elke renner. "Er zou iets meer controle moeten komen op het publiek en dan komt het wel in orde", denkt Thomas De Gendt.
"Maandag zijn er coronatesten voor alle renners in de Tour. Ik hoop voor alle ploegen dat ze mogen blijven", zegt onze commentator Michel Wuyts.
Ook bij de Belgische renners in de Tour is er toch wat ongerustheid, zeker na de talrijke opkomst van de wielerfans op de flanken van de Col de Peyresourde.
"Gisteren op de Peyresourde was het verre van ideaal", zegt Tiesj Benoot. "Ik hoop dat iedereen morgen negatief test. Ik denk dat iedereen toch een beetje schrik heeft."
"Aan de andere kant moet je het kunnen loslaten, je kunt het niet meer controleren. Het is wel plezant om publiek te hebben, maar liever niet op deze manier."
De meesten hadden hun mondmasker wel op, maar sommigen ook niet. Er zou iets meer controle op moeten komen en dan komt het wel in orde."
Ben Hermans kan dat alleen maar beamen. "Er is veel om te doen, persoonlijk denk ik niet dat we corona gaan oplopen door de fans die daar staan. Maar voor het algemene beeld is het niet goed dat daar mensen staan zonder masker."
"Ik vond het ook raar dat er zo veel volk stond op de laatste kilometers van de Peyresourde", zegt Thomas De Gendt. "De meesten hadden hun mondmasker wel op, maar sommigen ook niet. Er zou iets meer controle op moeten komen en dan komt het wel in orde."

De Gendt en Hermans: "Geen schrik voor de coronatest"
De Gendt en Hermans liggen niet zo wakker van de test op maandag. "Ik heb geen schrik, iedereen moet erdoor", zegt De Gendt.
"We staan ook geen kwartier te babbelen met het publiek, we passeren redelijk vluchtig. Maar er is altijd een risico. Morgen gaan we het weten. De dokter kent de resultaten van de testen redelijk snel."
"Neen, ik heb niet echt schrik voor die test", zegt ook Hermans. "Wij zijn allemaal gezonde mensen, als wij het oplopen dan krijgen 9 op de 10 geen symptomen. Als je in quarantaine moet, dan is dat zo. Dat is maar een klein gevaar in vergelijking met de andere gevaren in ons beroep."

rit | datum | type rit | start-finish | totaal | winnaar | leider |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brest - Landerneau | 197.8 km | Alaphilippe | Alaphilippe | ||
2 | Perros-Guirec - Mûr-de-Bretagne | 183.5 km | van der Poel | van der Poel | ||
3 | Lorient - Pontivy | 182.9 km | Merlier | van der Poel | ||
4 | Redon - Fougères | 150.4 km | Cavendish | van der Poel | ||
5 | Changé - Laval | 27.2 km | Pogacar | van der Poel | ||
6 | Tours - Châteauroux | 160.6 km | Cavendish | van der Poel | ||
7 | Vierzon - Le Creusot | 249.1 km | Mohoric | van der Poel | ||
8 | Oyonnax - Le Grand-Bornand | 150.8 km | Teuns | Pogacar | ||
9 | Cluses - Tignes | 144.9 km | O'Connor | Pogacar | ||
10 | Albertville - Valence | 190.7 km | Cavendish | Pogacar | ||
11 | Sorgues - Malaucène | 198.9 km | van Aert | Pogacar | ||
12 | Saint-Paul-Trois-Châteaux - Nîmes | 159.4 km | Politt | Pogacar | ||
13 | Nîmes - Carcassonne | 219.9 km | Cavendish | Pogacar | ||
14 | Carcassonne - Quillan | 183.7 km | Mollema | Pogacar | ||
15 | Céret - Andorra la Vella | 191.3 km | Kuss | Pogacar | ||
16 | El Pas de la Casa - Saint-Gaudens | 169 km | Konrad | Pogacar | ||
17 | Muret - Col du Portet | 178.4 km | Pogacar | Pogacar | ||
18 | Pau - Luz Ardiden | 129.7 km | Pogacar | Pogacar | ||
19 | Mourenx - Libourne | 207 km | Mohoric | Pogacar | ||
20 | Libourne - Saint-Émilion | 30.8 km | van Aert | Pogacar | ||
21 | Chatou - Parijs | 108.4 km | van Aert | Pogacar |