Max Verstappen domineert in Imola, stuurfout kost Charles Leclerc dure WK-punten

    Max Verstappen heeft op het circuit van Imola de puntjes op de i gezet. Na de sprintrace zaterdag won hij zondag de GP van Emilia-Romagna. Ploegmaat Sergio Pérez maakte het Red Bull-feestje compleet en werd 2e. Charles Leclerc lag op koers voor plek 3, maar een dure stuurfout kostte hem nog plaatsen en punten.

    Ferrari baalt na chaotische start

    Met winst in de sprintrace zaterdag had Verstappen een perfecte generale repetitie afgelegd in Imola. WK-leider Leclerc startte vanop positie twee, de twee luitenanten - Pérez en Sainz -  vulden de tweede rij. Lewis Hamilton kwam er zaterdag niet aan te pas en zou ook zondag geen rol van betekenis spelen.

     

    Verstappen deed dat wel en maakte vanaf de start duidelijk dat het zijn dag zou worden. Een kanonstart bracht hem op het natte parcours al vroeg in een zetel, een even goede start van Pérez zorgde ervoor dat Red Bull vooraan kon controleren.

     

    Leclerc daarentegen was veel minder goed weg. De WK-leider zakte al snel weg naar plek 4 en zou een hele namiddag moeten achtervolgen. Het was niet het dagje van Ferrari, want ook Sainz kende een dramatische start. De Spanjaard tikte Ricciardo aan en ging van de baan: zijn wedstrijd zat er zo na een halve minuut al op.

    De wedstrijd van Carlos Sainz duurde nog geen ronde.

    Verstappen op cruisecontrol naar winst, Leclerc knoeit

    Red Bull kon vooraan controleren en deed dat met verve. Verstappen kwam geen moment in gevaar en freewheelde onbedreigd naar zijn tweede zege van het seizoen. Pérez voelde enkele malen de hete adem van Leclerc, maar wist de Ferrari van de Monegask keer op keer af te houden.


    Het podium leek zo vast te liggen, tot Leclerc zo'n tien ronden voor het einde een peperdure stuurfout maakte: met een pirouette vloog hij de kant in en hij verloor veel tijd. Na een noodzakelijk bezoekje aan de pits kwam hij pas als 8e terug de baan op. Uiteindelijk zou hij nog 6e worden.


    En zo is na vier races de koek voorlopig verdeeld tussen Leclerc en Verstappen, die elk al twee keer wonnen. Door zijn zege nadert Verstappen ook opnieuw in de WK-stand op leider Leclerc. De Nederlander rukt op naar plek twee en staat nog 27 punten achter.

    Uitslag GP Emilia-Romagna
    1. Max Verstappen Ned/Red Bull
    2. Sergio Perez Mex/Red Bull
    3. Lando Norris GBr/McLaren
    4. George Russell GBr/Mercedes
    5. Valtteri Bottas Fin/Alfa Romeo
    6. Charles Leclerc Mon/Ferrari
    7. Yuki Tsunoda Jap/AlphaTauri
    8. Sebastian Vettel Dui/Aston Martin
    9. Kevin Magnussen Den/Haas
    10. Lance Stroll Can/Aston Martin
    11. Alexander Albon Tha/Williams
    12. Pierre Gasly Fra/AlphaTauri
    13. Lewis Hamilton GBr/Mercedes
    14. Esteban Ocon Fra/Alpine
    15. Guanyu Zhou Chi/Alfa Romeo
    16. Nicholas Latifi Can/Williams
    17. Mick Schumacher Dui/Haas
    18. Daniel Ricciardo Aus/McLaren
    out Fernando Alonso (Spa/Alpine), Carlos Sainz (Spa/Ferrari)

    Korte reacties na de GP van Emilia-Romagna:

    Grote Prijs van Emilia-Romagna

    1. 16 uur 35. Verstappen domineert in Imola! Wat een masterclass van Red Bull: Verstappen wint op zijn gemakkie de GP van Emilia-Romagna, een sterke Pérez is tweede. Norris mag als derde mee het podium op. .
    2. 16 uur 34. Laatste ronde. Verstappen mag aan zijn ererondje beginnen. Het podium ligt vast.  .
    3. 16 uur 30. Bottas heeft plek vier nog niet uit zijn hoofd gezet. De Fin plakt aan de achtervleugel van Russell en wacht op zijn moment. .
    4. 16 uur 28. Red Bull mag zich al opmaken voor een feestje. Een dominante Verstappen gaat hier zijn tweede zege van het seizoen pakken. Pérez is een heel knappe tweede. .
    5. 16 uur 25. 57/63. Het was niet de meest memorabele GP van het nog prille seizoen, maar Leclerc heeft zo toch nog voor opschudding gezorgd. De Monegask rijdt voorlopig op plek 8, kan hij nog wat terrein goedmaken? Nog zes rondjes. .
    6. 16 uur 22. Leclerc met de fout! Leclerc leek zeker van de derde plek, maar maakt dan een volledig onnodige stuurfout en draait een pirouette met zijn wagen. Zijn voorvleugel is geraakt, dus hij moet de pits in. Dit zal hem veel punten kosten! .
    7. 16 uur 18. Leclerc rijdt binnen voor vers rubber. Ook Verstappen zal seffens nieuwe banden gaan halen. We krijgen wellicht nog een leuk gevecht om de snelste ronde, die een kostbaar puntje kan opleveren in de WK-strijd. .
    8. 16 uur 12. Dit is dikke pech. Ik betaal de prijs voor de fout van een ander, maar dat is hoe deze sport soms werkt. Carlos Sainz na zijn opgave.
    9. 16 uur 09. De wedstrijd in de wedstrijd is die tussen Pérez en Leclerc voor plek twee, maar voorlopig moet Leclerc zijn meerdere erkennen in de Mexicaan. Als Verstappen geen stukken meer maakt, zal hij straks een leuk zaakje doen in de WK-strijd. .
    10. 16 uur 07.
    11. 16 uur 05. Om de afgang van Mercedes nog wat in de verf te zetten, dubbelt Verstappen zijn grote rivaal Hamilton. Doeg! .
    12. 15 uur 58. DRS-zone. De eerste DRS-zone levert voorlopig weinig op, tenzij in de staart van de wedstrijd. Daar bikkelen Hamilton en Gasly om de - u leest het goed - 13e plek. .
    13. 15 uur 55. Verstappen is voorlopig bezig aan een feilloze namiddag. De Nederlander controleert op kop en heeft een mooie marge op ploegmaat Pérez. De snelste ronde heeft hij uiteraard ook in handen. .
    14. 15 uur 53.
    15. 15 uur 52. De voorlopige top 10: 1. Verstappen  2. Perez 3. Leclerc  4. Norris  5. Russell 6. Bottas  7. Vettel  8. Magnussen  9. Tsunoda  10. Stroll .
    16. 15 uur 48. 29/63. De posities in de top 6 liggen al een tijd vast, maar de strijd voor plek 2 is nog lang niet gestreden. Leclerc hijgt al een tijdje in de nek van Pérez. De Monegask wacht op het goede moment om een aanval in te zetten, maar houdt zich voorlopig nog gedeisd. .
    17. 15 uur 44. Zoals verwacht wordt Ocon bestraft voor zijn roekeloos manoeuvre in de pits. Een tijdstraf van 5 seconden is zijn deel. .
    18. 15 uur 40. Het is niet het weekend van Lewis Hamilton, dat toont zich nu ook in de pits. Bij een drieste exit van Ocon raakt de Fransman bijna de bolide van Hamilton. Gelukkig voor de Brit loopt het goed af. Dit zal wel niet zonder gevolgen blijven voor Ocon. .