De superdiesel in de raket van Ronnie "The Rocket" O'Sullivan is nog altijd niet opgebrand. 7 jaar na zijn laatste triomf in de Crucible verovert hij zijn 6e wereldtitel. Kyren Wilson kwam er op de 2e dag van de finale niet aan te pas.
De loopbaan van Ronnie O'Sullivan is er eentje met ups en downs. Het talent van de Engelsman staat buiten kijf, maar de motivatie laat het soms eens afweten.
De voorbije jaren draaide O'Sullivan nog wel mee in de subtop, maar zijn laatste finale op het WK dateerde al van 2014, toen hij verloor tegen Mark Selby.
Het is dan ook des te opmerkelijk dat publieksspeler O'Sullivan uitgerekend op een WK-editie zonder publiek (enkel voor de finale zaten er enkele fans in het Crucible Theater) een 6e wereldtitel kan binnenhalen. De weg naar die titel was er eentje met horten en stoten. Tegen Ding, Williams en zeker in de halve finale tegen Selby (een thriller die op 17-16 eindigde) had hij weinig overschot.
Zowel aan als naast de tafel was O'Sullivan de voorbije 2 weken ook zijn wispelturige zelf: klagen over zijn slechte spel, klagen over het belabberde niveau van de andere spelers, krankzinnige keuzes qua stoten,... we kregen de volledige O'Sullivan Special geserveerd.
Iedereen verwachtte dat dit alles zou uitmonden in een spetterende finale tegen Kyren Wilson, die erom bekendstaat de risico's niet te schuwen. Maar ondanks een stuiptrekking op zaterdagavond was het toch vooral een onemanshow van O'Sullivan. Met een break van 96 zette hij de kroon op het werk: 18-8.
Wilson won het eerste frame van de slotdag, maar verloor er dan 8 op een rij
O'Sullivan: "Mooi dat ik mijn droom kan beleven"
Met zijn 6e wereldtitel komt Ronnie O'Sullivan op gelijke hoogte van Steve Davis en Ray Reardon en op 1 titel van het record van Stephen Hendry.
"Ik was dolgelukkig met mijn eerste titel, een tweede titel was fantastisch. Toen ik er 4 had, kon ik mezelf een legende noemen. Alles boven de 4, dan ben je in geweldig gezelschap", zei O'Sullivan meteen na de finale. "Het is mooi dat je je droom kunt beleven."
Reardon domineerde de jaren 70, Davis de jaren 80 en Hendry de jaren 90. O'Sullivan wint nu een wereldtitel in een 3e decennium. "Het klopt dat ik in en uit vorm ga. Mijn gedachten kunnen soms afdwalen, maar plots heb ik de smaak dan weer te pakken."