Dimitri Van den Bergh zal de Masters in Milton Keynes (GBr) niet winnen. Hij verloor in de achtste finales van Jonny Clayton na een beslissende leg. Van den Bergh kon zich weinig verwijten, maar de nederlaag kwam wel hard aan.
Voor Dimitri Van den Bergh stond er veel op het spel op de Masters, want hij wou zich met een sterke prestatie nog in de Premier League of darts gooien. Daarvoor moest hij wel voorbij Jonny Clayton, de titelverdediger.
In een spannende wedstrijd hielden Clayton en Van den Bergh elkaar lang in evenwicht, tot onze landgenoot even zijn concentratie verloor. Hij leek meer bezig te zijn met wat er in het publiek gebeurde of bij zijn entourage en betaalde dat cash.
Clayton leek bij 9-6 zijn hand uit te steken naar de overwinning, maar Van den Bergh gaf niet op. Met briljant spel dwong hij een beslissende leg af. Daarin leek Clayton te pakken, maar met zijn 12e pijl maakte hij het toch af.
"Bij 9-6 dacht ik dat het binnen was", reageerde Clayton na zijn overwinning. "Maar Dimitri weigerde op te geven. Hij is nu eenmaal een klassespeler. Ik ben heel blij dat ik op het einde het hoofd koel kon houden."
Van den Bergh stond na 9 pijlen op 96 en de nederlaag kwam hard aan bij onze landgenoot. Hij keek teleurgesteld de hoogte in en vroeg zich wellicht af waar hij iets had laten liggen.
Bekijk de beslissing
1/8e finales | ||
---|---|---|
Dimitri Van den Bergh | Jonny Clayton | 9-10 |
1/16e finales | ||
---|---|---|
Dimitri Van den Bergh | Ian White | 6-1 |