wk 3x3 in Antwerpen
Anticlimax op de Groenplaats! De Belgian Lions zijn er vandaag niet in geslaagd om door te stoten naar de finale op het WK 3x3 basketbal in Antwerpen. Met Servië - het nummer 1 van de wereld - kreeg het een loodzware opdracht voorgeschoteld. Antwerpen daverde, maar revanche konden Vervoort en co vandaag niet nemen (17-12).

De Groenplaats kleurde vandaag opnieuw rood voor het WK 3x3 basketbal. Met elke ronde die de Belgian Lions opschuiven, groeit het enthousiasme in ons land. Een plekje in de finale zou een absolute climax betekenen.
Vooraleer aan die finale gedacht kon worden, moesten de Belgen eerst nog voorbij topfavoriet Servië. Het nummer één van de wereld is een oude bekende voor de Belgian Lions. Onze Lions gingen in de kleine finale van de Olympische Spelen nog kansloos onderuit tegen hun tegenstander van vandaag.
Tijd voor revanche.

De Lions mochten op de Groenplaats een gooi doen naar een historische WK-finale.
Een heruitzending van Tokio was het zeker niet.
De Lions toonden zich in het wedstrijdbegin de evenknie van de topfavoriet. Thibaut Vervoort en co lieten zich niet omverblazen door het energieke spel van de Serviërs. Integendeel, met een knappe tempoversnelling kwamen de Lions nog op een 9-6-voorsprong.
Maar ons dapper kwartet kon het energieniveau van de bonkige Servische ploeg niet meer matchen in de slotfase van de wedstrijd. Maestro Majsterovitsj schakelde een versnelling hoger en sloeg onze Lions alsnog knock-out met een overdreven 17-12-score.
De Groenplaats treurde, maar stak de nationale helden een hart onder de riem met een staande ovatie. Later deze avond krijgen de 3x3-Belgen de kans om het publiek een laatste keer te bedanken in de wedstrijd om het brons. Volg de kleine finale om 20.20 uur live op Canvas of via een livestream in onze app.

Geen wereldtittel in eigen land voor publiekslieveling Thibaut Vervoort.
