De Ligue 1 is de Champions League niet voor PSG. De trotse Parijzenaars liepen vijf dagen na de knaller in Barcelona (1-4) thuis tegen AS Monaco tegen een zesde competitienederlaag aan. PSG ziet zo Lyon over zich springen naar plek 2 en ziet leider Lille 4 punten uitlopen.
In Frankrijk lijkt Paris Saint-Germain dit jaar minder dominant als vanouds. De stinkend rijke club uit de hoofdstad schitterde dan wel in de Champions League tegen Barcelona (1-4-winst, red.), maar in eigen land loopt het stroever.
Met Monaco kwam de nummer 4 in de stand over de vloer. PSG, dat op Verratti na, met exact hetzelfde elftal aan de wedstrijd begon als in Catalonië begon rampzalig en keek na 6 minuten al tegen een achterstand aan: Diop opende de score.
PSG, dat het zonder de geblesseerde Neymar moest stellen, probeerde wel maar had geen antwoord in huis. Enkele minuten na de rust zorgde Maripan op de koop toe voor een nieuwe klap. Meteen ook de doodsteek voor de club van coach Pochettino.
Door de zesde competitienederlaag voor PSG springt Lyon over de landskampioen naar plek 2 in de stand. Leider Lille lacht in zijn vuistje en telt na 26 speeldagen 4 punten meer dan PSG en 3 dan Lyon.
Fase per fase
tweede helft, minuut 96 match afgelopen
Aleksandr Golovin (AS Monaco) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain). tweede helft, minuut 95.
Aleksandr Golovin (AS Monaco) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain).
Gele kaart voor Kylian Mbappé van Paris Saint-Germain tijdens tweede helft, minuut 93
Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Axel Disasi (AS Monaco). tweede helft, minuut 93.
Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Axel Disasi (AS Monaco).
De poging wordt gered door Benjamin Lecomte (AS Monaco), die geen rebound weggeeft. tweede helft, minuut 92.
De poging wordt gered door Benjamin Lecomte (AS Monaco), die geen rebound weggeeft.
De voorzet komt tot bij Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain). Zijn kopbal gaat richting doel... tweede helft, minuut 92.
De voorzet komt tot bij Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain). Zijn kopbal gaat richting doel...
Er komen 5 minuten extra tijd bij. tweede helft, minuut 91.
5 - extra time
Er komen 5 minuten extra tijd bij.
tweede helft, minuut 90. Vervanging bij AS Monaco, Fodé Ballo-Touré erin, Kevin Volland eruit
Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Aleksandr Golovin (AS Monaco). tweede helft, minuut 87.
Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Aleksandr Golovin (AS Monaco).
Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) trapt met zijn rechtervoet op doel, maar zijn schot gaat naast. tweede helft, minuut 86.
Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) trapt met zijn rechtervoet op doel, maar zijn schot gaat naast.
Aurélien Tchouameni (AS Monaco) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Marco Verratti (Paris Saint-Germain). tweede helft, minuut 86.
Aurélien Tchouameni (AS Monaco) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Marco Verratti (Paris Saint-Germain).
Danilo Pereira (Paris Saint-Germain) trapt met zijn linkervoet op doel, maar zijn schot gaat naast. tweede helft, minuut 84.
Danilo Pereira (Paris Saint-Germain) trapt met zijn linkervoet op doel, maar zijn schot gaat naast.
Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Stevan Jovetic (AS Monaco). tweede helft, minuut 81.
Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Stevan Jovetic (AS Monaco).
tweede helft, minuut 80. Vervanging bij AS Monaco, Aleksandr Golovin erin, Sofiane Diop eruit