Op het EK turnen heeft Noah Kuavita indruk gemaakt aan de rekstok. Onze landgenoot legde een nagenoeg perfecte oefening af en plaatst zich met de 4e score voor de finale. Ook het Belgische team presteerde goed: het werd 12e in het allround-landenklassement en verzekert zich zo van een ticket voor het WK turnen later dit jaar.
Het Belgische team bij de vrouwen had eerder dit EK al geschitterd in de allround-teamcompetitie, de Belgische mannen moesten dat voorbeeld proberen volgen. Met een last-minute wissel - Takumi Onoshima moest de geblesseerde Belgisch kampioen Victor Martinez vervangen - waren de omstandigheden wel niet ideaal.
Het Belgische team ambieerde een top 13 tijdens de kwalificaties, want daarmee zou het zich verzekeren van een ticket voor het WK turnen eind oktober. Noah Kuavita was de enige Belg met individuele finale-ambities, aan de rekstok.
De Belgen begonnen aarzelend aan de kwalificaties. In de eerste drie rotaties (de vloer, het paard met bogen en de ringen) konden enkele fouten niet vermeden worden. Een reactie in de laatste drie rotaties was nodig om de WK-hoop levend te houden.
Die reactie kwam er ook, en hoe. Met goede oefeningen op de sprong en op de brug wapenden de Belgen zich voor een laatste exploot aan de rekstok. Luka Van den Keybus zette de toon met een uitstekende oefening, Onoshima volgde dat voorbeeld, waarna Kuavita de klus moest klaren.
Met een quasi foutloze oefening, met onder meer zijn eigen element de "Kuavita", en een perfecte afsprong maakte hij zijn eigen finale-ambitie helemal waar. Met een score van 14.066 trekt hij als vierde naar de finale zondag en mag hij zelfs stiekem dromen van een medaille.
Met een eindscore van 240.727 bleven de Belgen boven hun beoogde 240 punten en eindigden ze als 12e. Opdracht volbracht, de WK-tickets mogen geboekt worden.
Kuavita: "Een medaille? Ik droom altijd"
"Ik ben heel tevreden", reageerde Kuavita achteraf. "Het was zeker geen gemakkelijk proces richting dit EK, na mijn achillespeesblessure, maar ik kan terugkijken met een goed gevoel. Het is mooi om te zien dat al het harde werk loont. Een medaille? Ik droom altijd, we zullen wel zien."
"Voor mij verliep het een beetje met ups en downs", klonk het bij Luka Van den Keybus, "maar ik heb me na mijn val op de vloer wel goed herpakt. We wilden na het paard alles geven met het team, dat hebben we heel goed gedaan. We mogen heel trots zijn op onze mentale en fysieke vooruitgang."


het Belgische mannenteam |
---|
Luka Van den Keybus |
Noah Kuavita |
Glen Cuyle |
Nicola Cuyle |
Takumi Onoshima |
EK turnen: allround mannen
Van Damme: "In de helft van de competitie was er echt wel een klik"
Kuavita: "Ik ben eigenlijk heel tevreden"
Van den Keybus: "Ik heb me goed herpakt"
Knappe oefening van Kuavita aan de rekstok
Bekijk de prachtige sprong van Kuavita
Kuavita doet het goed aan de ringen