Ga naar de inhoud

Cruciale weken voor olympische kwalificatie: wie kan zich in april en mei verzekeren van Parijs?

 wo 17 april 2024 13:17
Cynthia Bolingo, Tim Brys en Lore Bruggeman
Belgian Cheetah Cynthia Bolingo, roeier Tim Brys en skateboardster Lore Bruggeman.

De Belgische olympische delegatie voor Parijs wordt groot, zeker met 3 teams in ploegspporten. Heel wat landgenoten zijn al zeker van hun ticket naar Parijs, maar voor anderen komen er belangrijke weken aan. Een overzicht voor april en mei.

Delegatieleider Olav Spahl rekent op een grote Belgische delegatie. "We zitten echt op schema voor de kwalificatie. We trekken alvast met 99 atleten naar Parijs en denken dat 150 à 160 atleten haalbaar zijn", zegt Spahl.


De komende drie maanden zijn er nog heel wat olympische tickets te verdienen. "In de atletiek komen er nog belangrijke weken aan, begin mei al met de World Relays."


"Ook in het 3x3 basketbal breekt een interessante periode aan, net als in de urban sports. In het klimmen, het breaking en het skateboarden heeft nog niemand zich geplaatst. We duimen met z'n allen om ze erbij te krijgen in Parijs."


Ook in de klassieke sporten zoals judo of roeien ziet de delegatieleider nog atleten die zich kunnen of zullen plaatsen. Voor een aantal van die atleten komen er nu belangrijke weken en maanden aan.

belangrijkste olympische kwalificatiemomenten april en mei
18-21/4 WB-manche in Doha turnen Maelysse Brassart (brug)
18-27/4 Last chance regatta in Hyères (Fra) zeilen onder meer 49er en Nacra17
25-28/4 Europees olympisch kwalificatietoernooi in Szeged (Hon) roeien Tim Brys in skiff en Vyvey/Van Zandweghe in lichte dubbeltwee
26-28/4 Europees olympisch kwalificatietoernooi in Differdange (Lux) schermen Aube Vandingenen (degen), Stef De Greef (floret) en Jolien Corteyn (sabel)
30/4 afsluiten olympische ranking badminton Julien Carragi en Lianne Tan 
2-5/5 EK turnen in Rimini (Ita) turnen Maelysse Brassart, Erika Pinxten, Jade Vansteenkiste en Mika Webster-Longin
3-5/5 EK in Essen (Dui) boogschieten vrouwenteam (Charlotte Destrooper, Julie Hellemans en Olena Kushniruk) en mannenteam (Théo Carbonetti, Jarno De Smedt en Arne Collas)
4-5/5 World Relays (Bah) atletiek Belgian Cheetahs, Belgian Tornados, Belgian Falcons, Belgian Rockets
8-9/5 Europees olympisch kwalificatietoernooi in Szeged (Hon) kajak  
9-12/5 Olympisch kwalificatietoernooi in Istanbul (Tur) worstelen  
15-19/5 Olympisch kwalificatietoernooi in Sarajevo (Bos) tafeltennis onder meer Martin Allegro, Cedric Nuytinck en Adrien Rassenfosse
16-19/5 Olympisch kwalificatietoernooi in Debrecen (Hon) 3x3 basketbal 3x3 Belgian Lions
16-19/5 Olympic Qualifier Series Shanghai breaking Mighty Jimm, Tirock, Camine en MadMax
16-19/5 Olympic Qualifier Series Shanghai sportklimmen Chloë Caulier, Hannes Van Duysen en Nicolas Collin
16-19/5 Olympic Qualifier Series Shanghai skateboarden Lore Bruggeman
17/5 Olympische kwalificatiewedstrijd mixed relay in Mexico triatlon Belgian Hammers
19-21/5 Laatste olympisch kwalificatietoernooi in Luzern (Zwi) roeien Tim Brys in skiff, Vyvey/Van Zandweghe in lichte dubbeltwee en Andries/Vandenbussche in dubbeltwee en Mazarine Guilbert in skiff
23/5 - 5/6 Olympisch kwalificatietoernooi in Bangkok boksen onder meer Victor Schelstraete
26/5 afsluiten olympische ranking mountainbike Pierre de Froidmont, Jens Schuermans en Emiline Detillieux
27/5 afsluiten olympische ranking triatlon onder meer Jelle Geens, Marten Van Riel, Jolien Vermeylen en Claire Michel
Gerelateerd:

Deze Belgen zijn al zeker van de Olympische Spelen 2024 in Parijs

atletiek
Bashir Abdi marathon lees meer
Koen Naert marathon lees meer
Michael Somers marathon lees meer
Hanne Verbruggen marathon lees meer
Chloé Herbiet marathon lees meer
Cynthia Bolingo 400 meter lees meer
Tibo De Smet 800 meter lees meer
Pieter Sisk 800 meter lees meer
Hanne Claes 400 meter horden lees meer
Alexander Doom 400 meter lees meer
John Heymans 5.000 meter lees meer
Isaac Kimeli 5.000 meter lees meer
Ben Broeders polsstokspringen lees meer
Michael Obasuyi 110 meter horden lees meer
Belgian Cheetahs 4x400 meter (v) lees meer
Belgian Tornados 4x400 meter (m) lees meer
Gemengde estafette 4x400 meter lees meer
baanwielrennen
Achtervolgingsploeg (m) lees meer
ploegkoers (m) lees meer
omnium (m) lees meer
sprint (v) - 2 tickets lees meer
keirin (v) - 2 tickets lees meer
ploegkoers (v) lees meer
omnium (v) lees meer
badminton
Julien Caraggi lees meer
Lianne Tan lees meer
basketbal
Belgian Cats (v) lees meer
boksen
Oshin Derieuw weltergewicht lees meer
Vasile Usturoi vedergewicht lees meer
gewichtheffen
Nina Sterckx -49-klasse lees meer
hockey
Red Panthers (v) lees meer
Red Lions (m) lees meer
kano/kajak
België (wellicht Artuur Peters) K1 1.000 meter lees meer
België (wellicht Lize Broekx en Hermien Peters) K2 500 meter lees meer
mountainbike
2 mannen (wellicht Jens Schuermans en Pierre de Froidmont) cross country lees meer
paardensport
3 ruiters (team + individueel) jumping lees meer
3 ruiters (team + individueel) eventing lees meer
3 ruiters (team + individueel) dressuur lees meer
roeien
Tim Brys skiff lees meer
Tibo Vyvey en Niels Van Zandweghe lichte dubbeltwee lees meer
schermen
Neisser Loyola degen lees meer
taekwondo
Sarah Chaari -67 kilogram lees meer
turnen
Nina Derwael lees meer
Maellyse Brassart lees meer
Noah Kuavita lees meer
Luka Van den Keybus lees meer
1 individuele turner lees meer
triatlon
Jelle Geens lees meer
Marten Van Riel lees meer
Jolien Vermeylen lees meer
Claire Michel lees meer
Belgian Hammers (mixed relay) lees meer
wielrennen
4 renners wegrit mannen lees meer
4 rensters wegrit vrouwen lees meer
2 renners tijdrit mannen lees meer
1 renster tijdrit vrouwen lees meer
zeilen
Emma Plasschaert ILCA 6 lees meer
Anouk Geurts en Isaura Maenhaut 49er FX lees meer
William De Smet ILCA 7  
Yannick Lefèbvre en Jan Heuninck 49er lees meer
Lucas Claeyssens en Eline Verstraelen Nacra 17 lees meer
zwemmen
Valentine Dumont 200m+400m vrije slag lees meer
Lucas Henveaux 400m vrije slag  lees meer
Roos Vanotterdijk 100m rugslag+100m vlinderslag lees meer
Florine Gaspard 50m vrije slag lees meer