Ontdek alle Belgische selecties van het WK wielrennen in Australië

    De bondscoaches Sven Vanthourenhout (m), Ludwig Willems (naast hem) en Carlo Bomans (r).

    De Belgische wielerbond heeft vanochtend de renners en rensters bekendgemaakt die van 18 tot en 25 september in Wollongong, Australië, de Belgische kleuren zullen verdedigen in het WK op de weg.

    Mannen elite

    • Wegrit: Stan Dewulf, Remco Evenepoel, Quinten Hermans, Yves Lampaert, Pieter Serry, Jasper Stuyven, Wout van Aert, Nathan Van Hooydonck
      Reserven (alfabetisch): Jasper Philipsen, Greg Van Avermaet, Dries Van Gestel, Louis Vervaeke
    • Tijdrit: Remco Evenepoel, Yves Lampaert.
    • Mixed Relay: Quinten Hermans, Pieter Serry, Nathan Van Hooydonck

    Vrouwen elite

    • Wegrit: Valerie Demey, Julie De Wilde, Justine Ghekiere, Lotte Kopecky, Jesse Vandenbulcke, Julie Van De Velde (geen reserven).
    • Tijdrit: Lotte Kopecky, Julie Van De Velde
    • Mixed Relay: Valerie Demey, Julie De Wilde, Jesse Vandenbulcke

    Beloften mannen

    • Wegrit: Jenno Berckmoes, Vito Braet, Dries De Pooter, Alec Segaert, Lennert Van Eetvelt, Fabio Van Den Bossche
      Reserven (alfabetisch): Gil Gelders, Luca Van Boven, Warre Vangheluwe
    • Tijdrit: Alec Segaert, Lennert Van Eetvelt

    Junioren mannen

    • Wegrit: Duarte Marivoet Scholiers, Maxence Place, Sente Sentjens, Vlad Van Mechelen, Jens Verbrugghe
      Reserven (alfabetisch): Aaron Dockx, Niels Driesen, Victor Hannes
    • Tijdrit: Duarte Marivoet Scholiers, Jens Verbrugghe
      Reserve: Vlad Van Mechelen

    Junioren vrouwen

    • Wegrit: Febe Jooris, Jade Linthoudt, Fleur Moors, Xaydee Van Sinaey
      Reserven (alfabetisch): Lore De Schepper, Julia Grégoire, Lani Wittevrongel
    • Tijdrit: Febe Jooris, Xaydee Van Sinaey
    programma en uitslagen WK wielrennen 2022
    zondag 18 september tijdrit vrouwen elite 34,2 km 1.35 u - 4.30 u Ellen van Dijk (Ned) verslag
      tijdrit mannen elite 34,2 km 5.40 u - 9.00 u Tobias Foss (Noo) verslag
    maandag 19 september tijdrit mannen beloften 28,8 km 5.20 u - 9.00 u Søren Wærenskjold (Noo) verslag
    dinsdag 20 september tijdrit vrouwen junioren 14,1 km 1.30 u - 3.00 u Zoe Bäckstedt (GBr) verslag
      tijdrit mannen junioren 28,8 km 5.20 u - 9.00 u Joshua Tarling (GBr) verslag
    woensdag 21 september gemengde aflossing 28,2 km 6.20 u - 9.00 u Zwitserland verslag
    vrijdag 23 september wegrit mannen junioren 135,6 km 0.30 u - 4.00 u Emil Herzog (Dui) verslag
      wegrit mannen beloften 169,8 km 5.00 u - 9.15 u Jevgeni Fedorov (Kaz) verslag
    zaterdag 24 september wegrit vrouwen junioren 67,2 km 0.00 u - 1.55 u Zoe Bäckstedt (GBr) verslag
      wegrit vrouwen elite 164,3 km 3.55 u - 9.00 u Annemiek van Vleuten (Ned) verslag
    zondag 25 september wegrit mannen elite 266,9 km 2.00 u - 8.50 u Remco Evenepoel verslag