UAE Emirates bezet het podium in Trofeo Laigueglia: Polanc wint voor Ayuso en Covi

    De Trofeo Laigueglia, de eerste koers op Italiaanse bodem, is helemaal opgepeuzeld door UAE Emirates. De Sloveen Jan Polanc was de winnaar van het ploegenspel, maatjes Juan Ayuso en Alessandro Covi mochten mee op het podium. 

    Op zowat 50 kilometer van de aankomst hadden UAE Emirates, Ineos Grenadiers, Intermarché-Wanty-Gobert en Astana Qazaqstan veel volk gedropt in een kopgroep van ruim 20 renners.

     

    Onder meer David Gaudu en Davide Formolo konden hun kansen niet verdedigen na een val in de spits van de koers, maar UAE liet het niet aan zijn hart komen.

     

    Op de lokale omloop in de finale, met onder meer de Capo Mele, kleurden Jan Polanc, Juan Ayuso, Alessandro Covi, Carlos Rodriguez en Lorenzo Rota voortdurend het beeldscherm.

     

    UAE kon 3 kogels afschieten en de pijl van Polanc belandde in de roos. De Sloveen schonk zijn team de 11e overwinning van het seizoen en brengt hen op gelijke hoogte van Quick Step-Alpha Vinyl.

    Trofeo Laigueglia (1.Pro)
    1. Jan Polanc (Svk) 202 km in 5u22'00"
    2. Juan Ayuso (Spa) +1"
    3. Alessandro Covi (Ita)  
    4. Lorenzo Rota (Ita) +8'
    5. Carlos Rodriguez (Spa) +23"
    6. Victor Lafay (Fra) +31"
    7. Diego Ulissi (Ita)  
    8. Giulio Ciccone (Ita)  
    9. Quentin Pacher (Fra)  
    10. Clément Champoussin (Fra)  

    maart 2022

    DATUM WEDSTRIJD CAT. WINNAAR 2020 WINNAAR 2021 WINNAAR 2022
    1 GP Samyn 1.1 Hofstetter Merlier Trentin
    2 Trofeo Laigueglia (Ita) 1.Pro Ciccone Mollema Polanc
    5 Strade Bianche (Ita) WT Van Aert Van der Poel Pogacar
    6 GP Monseré 1.1 Jakobsen Merlier De Lie
    6-13 Parijs-Nice (Fra) WT Schachmann Schachmann Roglic
    7-13 Tirreno-Adriatico (Ita) WT S.Yates Pogacar Pogacar
    13 Profronde Drenthe (Ned) 1.1 - Herregodts Van Gestel
    16 Milaan-Turijn (Ita) 1.Pro Démare Roglic Cavendish
    16 Danilith Nokere Koerse 1.Pro afgelast Robeet Merlier
    17 GP Denain (Fra) 1.Pro - Philipsen Walscheid
    18 Bredene Koksijde Classic 1.Pro afgelast Merlier Ackermann
    19 Milaan-Sanremo (Ita) WT Van Aert Stuyven Mohoric
    20 Cholet - Pays de la Loire (Fra) 1.1 - Viviani Sarreau
    20 Per Sempre Alfredo (Ita) 1.1 - Moschetti Hirschi
    21-27 Ronde van Catalonië (Spa) WT afgelast Yates Higuita
    23 Minerva Classic Brugge-De Panne WT Lampaert Bennett Merlier
    22-26 Internationale Wielerweek (Ita) 2.1 Narvaez Vingegaard  Dunbar
    25 E3 Saxo Bank Classic WT afgelast Asgreen Van Aert
    27 Gent-Wevelgem WT M.Pedersen Van Aert Girmay
    27 GP Industria & Artigianato (Ita) 1.Pro afgelast Vansevenant Ulissi
    30 Dwars door Vlaanderen WT afgelast Van Baarle Van der Poel