Mathieu van der Poel heeft zijn zinnen gezet op het record in de Ronde van Vlaanderen. Wint hij zondag de 109e editie, dan wordt de Nederlander alleen recordhouder met 4 overwinningen. Hoe kijken enkele - voorlopige - mederecordhouders naar hun mogelijke troonsafstand?
Tom Boonen (2005, 2006, 2012)
"Het zou gek zijn als Mathieu dat Ronde-record niet pakt. Is het niet zondag, dan heeft hij nog enkele kansen de komende jaren."
"Al lijkt er wel een reden te zijn dat het zo moeilijk is om de Ronde een 4e keer te winnen, maar ik ken die reden niet."
"Zelf heb ik nooit wakker gelegen van records in klassiekers toen ik nog renner was. Het was nooit mijn ambitie om bovenaan in die lijstjes te staan."
"Maar ik had wel elk jaar de ambitie om die koersen opnieuw te winnen en dan kom je automatisch bovenaan in die lijstjes."
"Ik denk dat Mathieu ook niet wakker ligt van die records. Ik had ook 4, 5 of zelfs 6 keer de Ronde kunnen winnen. Maar het is nu niet zo."
"In een carrière win en verlies je. Mathieu zal ook nog Rondes verliezen. Maar het kan ook zijn dat hij er 5 of 6 wint."
Johan Museeuw (1993, 1995, 1998)
"Tot zondag ben ik nog recordhouder. Is het niet zondag, dan wint MVDP in de komende jaren wel nog eens de Ronde van Vlaanderen."
"Voor hem hoeft er niets meer. Zijn carrière is geslaagd, dat zegt hij ook zelf. Alles wat erbij komt, is luxe."
"Ligt hij wakker van dat record? Neen, maar het is wel een leuke om te behalen."
Fabian Cancellara (2010, 2013, 2014)
"Eerlijk: ik heb er geen probleem mee. Aan iedereen die 3, 4 of 5 keer wint, moet je zeggen: chapeau!"
"Dit is het tijdperk van het huidige peloton. Als Mathieu hier in slaagt, dan verdient hij dat."
"Kijk ook naar wat hij de jongste tijd allemaal al gedaan heeft. In Sanremo kwam hij op 7 monumenten, zondag kan het 8e volgen. Dat is prachtig."
Ook zij wonnen 3 keer de Ronde van Vlaanderen
Achiel Buysse (1940, 1941, 1943)
Fiorenzo Magni (1949, 1950, 1951)
Eric Leman (1970, 1972, 1973)
Mathieu van der Poel won in 2020, 2022 en 2024.