Ga naar de inhoud

Uw gids voor de Ronde van Romandië: gevarieerd parcours, pittige deelnemerslijst

 ma 24 april 2023 17:45

De Ronde van Romandië verbindt het klassieke voorjaar met de Ronde van Italië. Door de ietwat ongelukkige plaats op de kalender is de zesdaagse lang niet altijd de meest spetterende rittenkoers van het seizoen, maar het deelnemersveld is dit jaar aardig gestoffeerd. Alle informatie lees je in deze gids. 

Zo was het vorig jaar:

Op de slotdag sloeg Aleksandr Vlasov nog keihard toe: in de lastige afsluitende tijdrit reed hij Rohan Dennis uit de leiderstrui.

 

Dennis had dat shirt veroverd op dag 2 nadat hij op een smerige aankomst nog net werd overrompeld door Dylan Teuns.

 

Hij rekte zijn succesvol voorjaar dus nog met een extra zege een week na de Waalse Pijl. 

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.

Ronde van Romandië klassement

naamresultaatploeg
1
Aleksandr Vlasov
18:00:59
BORA - hansgroheBOH
2
Gino Mäder
+50
Bahrain VictoriousTBV
3
Simon Geschke
+55
CofidisCOF
4
Juan Ayuso
+1:22
UAE Team EmiratesUAD
5
Ben O'Connor
+1:47
AG2R - Citroën TeamACT
6
Damiano Caruso
+1:51
Bahrain VictoriousTBV
7
Steven Kruijswijk
+1:52
Jumbo - VismaTJV
8
Rohan Dennis
+1:54
Jumbo - VismaTJV
9
Lucas Plapp
+2:08
INEOS GrenadiersIGD
10
Einer Rubio
+2:13
Movistar TeamMOV
naampuntenploeg
1
Ethan Hayter
110
INEOS GrenadiersIGD
2
Aleksandr Vlasov
96
BORA - hansgroheBOH
3
Rohan Dennis
81
Jumbo - VismaTJV
4
Quinten Hermans
61
Intermarché - Wanty - Gobert MatériauxIWG
5
Patrick Bevin
55
Israel - Premier TechIPT
6
Dylan Teuns
50
Bahrain VictoriousTBV
7
Toms Skujinš
50
Trek - SegafredoTFS
8
Juan Ayuso
50
UAE Team EmiratesUAD
9
Ben O'Connor
50
AG2R - Citroën TeamACT
10
Damiano Caruso
45
Bahrain VictoriousTBV
naampuntenploeg
1
Toms Skujinš
49
Trek - SegafredoTFS
2
James Knox
34
Quick-Step - Alpha Vinyl TeamQST
3
Krists Neilands
20
Israel - Premier TechIPT
4
Nils Brun
17
ZwitserlandZWI
5
Óscar Rodríguez
16
Movistar TeamMOV
6
Thomas Champion
15
CofidisCOF
7
Ion Izagirre
15
CofidisCOF
8
Einer Rubio
12
Movistar TeamMOV
9
Antoine Debons
11
ZwitserlandZWI
10
Andrey Amador
10
INEOS GrenadiersIGD
naamresultaatploeg
1
Juan Ayuso
18:02:21
UAE Team EmiratesUAD
2
Lucas Plapp
+46
INEOS GrenadiersIGD
3
Einer Rubio
+51
Movistar TeamMOV
4
Sean Quinn
+2:06
EF Education - EasyPostEFE
5
Marc Hirschi
+3:04
UAE Team EmiratesUAD
6
Mauro Schmid
+3:22
Quick-Step - Alpha Vinyl TeamQST
7
Finn Fisher-Black
+3:56
UAE Team EmiratesUAD
8
Andreas Leknessund
+5:43
Team DSMDSM
9
Abner González
+5:44
Movistar TeamMOV
10
Ben Healy
+12:30
EF Education - EasyPostEFE
ploegpunten
1
Jumbo - Visma
54:09:15
2
Bahrain Victorious
+2:14
3
Groupama - FDJ
+2:20
4
Movistar Team
+2:26
5
BORA - hansgrohe
+3:30
6
UAE Team Emirates
+4:03
7
INEOS Grenadiers
+5:33
8
Cofidis
+6:42
9
Trek - Segafredo
+8:42
10
Israel - Premier Tech
+10:11
Ronde van Romandië
ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
26/04 Lausanne - Lausanne
5,1 km
Ethan Hayter
Ethan Hayter
1
27/04 La Grande Béroche - Romont
178 km
Dylan Teuns
Rohan Dennis
2
28/04 Echallens - Echallens
168,2 km
Ethan Hayter
Rohan Dennis
3
29/04 Valbroye - Valbroye
165,1 km
Patrick Bevin
Rohan Dennis
4
30/04 Aigle - Zinal
180,1 km
Sergio Higuita
Rohan Dennis
5
01/05 Aigle - Villars-sur-Ollon
15,8 km
Aleksandr Vlasov
Aleksandr Vlasov

Het parcours:

Deze editie van de Ronde van Romandië laat zowat elk type renner aan zijn trekken komen.

 

Dinsdag wordt er afgetrapt met een biljartvlakke proloog, woensdag zouden de sprinters het hoge woord kunnen voeren en donderdag steken de punchers hun hand op.

 

Een tijdrit met een klim halfweg is het voorgerecht op de koninginnenrit van zaterdag. Dat is een zware bergrit naar Thyon 2000.

 

Het klassement ligt er normaal gezien in een definitieve plooi, want de slotetappe naar Genève van zondag is behoorlijk mild. 

Ronde van Romandië
ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
23/04 Payerne - Payerne
2,3 km
Maikel Zijlaard
Maikel Zijlaard
1
24/04 Château-d'Oex - Fribourg
165,7 km
Dorian Godon
Dorian Godon
2
25/04 Fribourg - Salvan
171 km
Thibau Nys
Thibau Nys
3
26/04 Oron - Oron
15,5 km
Brandon McNulty
Juan Ayuso
4
27/04 Saillon - Leysin
151,7 km
Richard Carapaz
Carlos Rodríguez
5
28/04 Vernier - Vernier
150,8 km
Dorian Godon
Carlos Rodríguez

Deelnemerslijst:

Wordt het dit jaar een gevecht tussen een broederpaar? Adam Yates voert UAE aan, Jayco-AlUla mikt met Simon Yates op eindwinst. Bij de Emiraten maakt Juan Ayuso overigens zijn seizoensdebuut na maandenlang blessureleed.

 

Ineos Grenadiers schotelt Egan Bernal een nieuwe gezondheidscheck voor, ook Romain Bardet, Sergio HiguitaIon Izagirre, Gino Mäder, Thibaut Pinot, Lenny Martinez, Thomas GloagMatteo Jorgenson, Steven KruijswijkTobias Foss, Aleksej Loetsenko en Michael Woods zullen we zeker tegengekomen in het gebergte.

 

Fernando Gaviria, Mark Cavendish en Ethan Hayter zijn gegadigden voor de sprintkansen, onder meer Quinten HermansThomas De Gendt, Thibau Nys, Kobe Goossens en Cian Uijtdebroeks verdedigen de Belgische eer. 

teams en deelnemers

Live bij Sporza:

Elke dag bundelen we de koersfeiten in een liveblog.