• home
  • video
  • pas verschenen

    Wie rijdt waar? Zo ziet de nieuwjaarskalender van de crossers eruit

    Mathieu van der Poel

    Het nieuwe jaar zetten we traditioneel in met de Grote Prijs Sven Nys.

    Terwijl u in de kerstvakantie uw voeten onder tafel schuift, werken de crossers bijna elke dag een wedstrijd af. Wie rijdt waar en wanneer?

    Komende wedstrijden

    zaterdag 4 januari: Cyclocross Gullegem

    • type: technische weidecross
    • belangrijkste deelnemers:
      o.a. Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Michael Vanthourenhout
    • belangrijkste deelneemsters:
      Annemarie Worst, Loes Sels, Ceylin del Carmen Alvarado en Ellen van Loy
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Loes Sels
    • klassement/wedstrijd: geen

    De wedstrijd bestaat nog maar enkele jaren, maar het publiek heeft snel zijn weg gevonden naar het zuidwesten van West-Vlaanderen. Vorig seizoen boekte Mathieu van der Poel er zijn 100e zege in het veld.

    zondag 5 januari: Universities Cyclocross in Brussel

    • type: parkcross op het domein van de VUB en de ULB
    • belangrijkste deelnemers:
      de meeste toppers
    • belangrijkste deelneemsters:
      alle toppers
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Ceylin del Carmen Alvarado
    • klassement/wedstrijd: DVV-trofee

    zaterdag 11 en zondag 12 januari: BK in Antwerpen

    Na de kerstvakantie bereiden de crossers de nationale kampioenschappen van een week later voor. Het BK vindt plaats op het strand van Sint-Anneke in Antwerpen. Toon Aerts is titelverdediger aan de Schelde. Mathieu van der Poel aast net over de grens op een nieuwe Nederlandse trui in Rucphen.

    Afgelopen wedstrijden

    Geniet na van de afgelopen wedstrijden van de kerstvakantie door op de namen van onderstaande winnaars en winnaressen te klikken.

    zaterdag 21 december: Waaslandcross in Sint-Niklaas

    • type: zand en snelheid in het recreatiedomein
    • belangrijkste deelnemers:
      Mathieu van der Poel, Tom Pidcock, Quinten Hermans en Zdenek Stybar
    • belangrijkste deelneemsters:
      Sanne Cant, Loes Sels, Ellen Van Loy en Laura Verdonschot
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Sanne Cant
    • klassement/wedstrijd: Rectavit Series
    • verslag vrouwen: Sanne Cant
    • verslag mannen: Mathieu Van der Poel

    zondag 22 december: Wereldbeker in Namen

    • type: klimcross op de citadel
    • belangrijkste deelnemers:
      alle toppers behalve Wout van Aert
    • belangrijkste deelneemsters:
      alle toppers
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Lucinda Brand
    • klassement/wedstrijd: Wereldbeker
    • verslag vrouwen: Lucinda Brand
    • verslag mannen: Mathieu Van der Poel

    donderdag 26 december: Wereldbeker in Heusden-Zolder

    • type: racen en klimmen op en rond het autocircuit
    • belangrijkste deelnemers:
      alle toppers behalve Wout van Aert, wegrenners Haussler en Stybar doen ook mee
    • belangrijkste deelneemsters:
      alle toppers
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Marianne Vos
    • klassement/wedstrijd: Wereldbeker
    • verslag vrouwen: Lucinda Brand
    • verslag mannen: Mathieu Van der Poel

    vrijdag 27 december: Azencross in Loenhout

    • type: weidecross met wasbord
    • belangrijkste deelnemers:
      Geen Toon Aerts. Wel alle andere toppers mét Wout van Aert die zijn rentree maakt en Zdenek Stybar.
    • belangrijkste deelneemsters:
      alle toppers
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Lucinda Brand
    • klassement/wedstrijd: DVV-trofee
    • verslag vrouwen: Ceylin Alvarado
    • verslag mannen: Mathieu Van der Poel

    zondag 29 december: Superprestige in Diegem

    • type: snelheid, zand en klimmen in een veldritklassieker
    • belangrijkste deelnemers:
      Geen Toon Aerts. Wel oud-wereldkampioen Zdenek Stybar.
    • belangrijkste deelneemsters:
      alle toppers
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Sanne Cant
    • klassement/wedstrijd: Superprestige
    • verslag vrouwen: Annemarie Worst
    • verslag mannen: Mathieu Van der Poel

    maandag 30 december: Ereprijs Paul Herygers in Bredene

    • type: duinencross
    • belangrijkste deelnemers: o.a. Mathieu van der Poel en Zdenek Stybar
    • winnaars 2018: Wout van Aert en Lucinda Brand
    • klassement/wedstrijd: Ethias Cross
    • verslag vrouwen: Sanne Cant
    • verslag mannen: Mathieu van der Poel

    woensdag 1 januari: Grote Prijs Sven Nys in Baal

    • type: weide, klimmen en dirtjumps in het Sven Nys Cycling Center
    • belangrijkste deelnemers:
      alle toppers, ook Zdenek Stybar rijdt weer mee
    • belangrijkste deelneemsters:
      alle toppers
    • winnaars 2018: Mathieu van der Poel en Jolanda Neff
    • klassement/wedstrijd: DVV-trofee
    • verslag vrouwen: Ceylin Alvarado
    • verslag mannen: Mathieu van der Poel

    Kalender wereldbeker

    datum cross winnaar winnares
    14/09/19 Iowa City (VS) Iserbyt Rochette
    22/09/19 Waterloo (VS) Iserbyt Nash
    20/10/19 Bern (Zwi) Iserbyt Worst
    16/11/19 Tabor (Tsj) Van der Poel Worst
    24/11/19 Koksijde Van der Poel Alvarado
    22/12/19 Namen Van der Poel Brand
    26/12/19 Heusden-Zolder Van der Poel Brand
    19/01/20 Nommay (Fra) Iserbyt Worst
    26/01/20 Hoogerheide (Ned) Van der Poel Brand

    Kalender DVV-trofee

    datum cross winnaar winnares
    01/11/19 Oudenaarde Iserbyt Kastelijn (Ned)
    17/11/19 Hamme Van der Poel (Ned) Worst (Ned)
    30/11/19 Kortrijk Van der Poel (Ned) Brand (Ned)
    14/12/19 Ronse Aerts Alvarado (Ned)
    27/12/19 Loenhout Van der Poel (Ned) Alvarado (Ned)
    01/01/20 Baal Van der Poel (Ned) Alvarado (Ned)
    05/01/20 Brussel Van der Poel (Ned) Alvarado (Ned)
    08/02/20 Lille Van Aert Alvarado (Ned)

    Kalender Superprestige

    datum cross winnaar winnares
    13/10/19 Gieten (Ned) Iserbyt Alvarado
    19/10/19 Boom  To. Aerts Arzuffi
    27/10/19 Gavere Iserbyt Kastelijn
    03/11/19 Ruddervoorde Van der Poel Alvarado
    08/12/19 Zonhoven To. Aerts Worst
    29/12/19 Diegem Van der Poel Worst
    09/02/20 Merksplas afgelast afgelast
    15/02/20 Middelkerke Sweeck Alvarado

    Kalender Rectavit Series

    datum cross winnaar winnares
    06/10/2019 Pelt L. Sweeck Alvarado
    11/11/2019 Niel Van der Poel Brand
    21/12/2019 Sint-Niklaas Van der Poel Cant
    22/02/2020 Leuven To. Aerts Betsema
    26/02/2020 Waregem    

    Kalender Ethias Cross

    datum cross winnaar winnares
    08/09/19 Eeklo L.Sweeck Kaptheijns
    05/10/19 Meulebeke M. Vanthourenhout Alvarado
    12/10/19 Kruibeke Iserbyt Worst
    26/10/19 Beringen Hermans Worst
    07/12/19 Essen Hermans Vos
    30/12/19 Bredene Van der Poel Cant
    05/02/20 Maldegem Iserbyt Worst
    16/02/20 Hulst Iserbyt Alvarado

    Overige crossen

    datum cross winnaar winnares
    17/10 Ardooie Vermeersch Van de Steene
    23/11 Wachtebeke Van der Poel Kastelijn
    01/12 Mol Van der Poel Verdonschot
    15/12 Overijse Van der Poel Worst
    04/01 Gullegem Van der Poel Alvarado
    13/01 Otegem Van der Poel Franck
    25/01 Zonnebeke Van der Poel Majerus
    23/02 Oostmalle Sweeck Worst