
Het blauwtje dat Wout van Aert in Dwars door Vlaanderen heeft opgelopen, was ook in Wielerclub Wattage het grote gespreksonderwerp. "Maar ik denk niet dat Wout nog in zak en as zit. Dat is al lang gepasseerd", vermoedt Tom Boonen.
De rode loper uitgerold krijgen van 2 ploegmakkers en op je donder krijgen van een roze man. Wout van Aert was gisteren de pineut in Dwars door Vlaanderen.
"Dat komt aan, hoor", weet Tom Boonen, die hetzelfde meemaakte in de Omloop van 2015 tegen Ian Stannard.
"Ik vond het heel mooi dat Wout tijdens de koers zijn verantwoordelijkheid had genomen en tegen zijn ploegmakkers had gezegd dat "het voor hem was" gisteren. Maar dan wil je het natuurlijk ook afmaken."
Het advies van Boonen voor Van Aert en Visma-Lease a Bike na deze opdoffer?
"Ze moeten het gewoon even klasseren en het positieve onthouden. Ik denk ook niet dat Wout nog in zak en as zit. Dat is al lang gepasseerd."

Blokkeren in sprint
Ziet Boonen een verklaring voor de sprintnederlaag van Van Aert tegen Powless?
"Ik denk dat hij te zenuwachtig was. Het was de eerste keer in lange tijd dat Wout nog eens in die positie kwam."
"Wout is de sprint wellicht aangegaan met het idee van "Ai". En toen hij die roze schim (Powless) zag aankomen, geraakte hij geblokkeerd."
Het was het type inspanning waar Van Aert veel op heeft getraind.Tom Boonen
Boonen zag dat Van Aert nog duidelijk wat tekortkomt op vlak van explosiviteit.
"Tijdens de koers heeft zijn ploeg gisteren ook op de lange adem gespeeld met een lange, zware inspanning van 2,5 à 3 uur. Dat is ook wat Wout goed kan en waar hij veel op getraind heeft."
Blijkt dat het succesrecept te zijn om dit jaar een monument te winnen? Dat antwoord ontdekken we zondag we in Oudenaarde of over 10 dagen in Roubaix.