• home
  • video
  • pas verschenen

    Veldritkalender: kijk zaterdag naar de GP Leuven op Sporza

    Toon Aerts, Laurens Sweeck, Mathieu van der Poel, Eli Iserbyt en Wout van Aert

    V.l.n.r.: Toon Aerts, Laurens Sweeck, Mathieu van der Poel, Eli Iserbyt en Wout van Aert.

    In het veldrijden gaan we het slotweekend in. Zaterdag staan de crossers aan de start in de GP Leuven, zondag in de Sluitingsprijs in Oostmalle. De cross in Leuven kunt u bij ons zien vanaf 13.30u.

    Komende wedstrijden

    zaterdag 22 februari: GP Leuven

    • type: weide-, en boscross
    • klassement/wedstrijd: Rectavit Series
    • belangrijkste deelnemers: Toon Aerts, Eli Iserbyt, Laurens Sweeck, Sanne Cant, Annemarie Worst en Denise Betsema
    • winnaars 2019: Toon Aerts en Denise Betsema
    • noot: Met 2 zeges is Toon Aerts mederecordhouder. Schudt hij zijn baas Sven Nys en Mathieu van der Poel van zich af?

    VIDEO: Toon Aerts klopt Tom Meeusen in spannend slot (2019)

    zondag 23 februari: Sluitingsprijs in Oostmalle

    • type: heidecross rond vliegveld
    • klassement/wedstrijd: geen
    • winnaars 2019: Kevin Pauwels en Denise Betsema
    • noot: Oostmalle vormt al jaren het decor voor de laatste klassieke veldrit van het seizoen.
    Kevin Pauwels

    2019: Einde van een tijdperk, Kevin Pauwels hangt zijn fiets aan de haak na winst in de Sluitingsprijs.

    woensdag 26 februari: Masters in Waregem

    • type: stadscross
    • klassement/wedstrijd: Rectavit Series
    • winnaars 2019: Toon Aerts en Helen Wyman
    • noot: De veldrijders sluiten het seizoen af op een compact parcours van 1,5 kilometer. De wedstrijd duurt 30 minuten i.p.v. een uur. Als opwarmer is er het spectaculaire hoogspringconcours. Vorig jaar evenaarde Tom Meeusen het record van Jan Denuwelaere (80 cm). Gaat hij dit jaar nog hoger?

    Afgelopen wedstrijden

    zondag 16 februari: Vestingcross in Hulst (Ned)

    • type: weide- en klimcross
    • klassement/wedstrijd: Ethias Cross
    • winnaars: Eli Iserbyt en Ceylin Alvarado
    • noot: Volgend seizoen maakt de wedstrijd  in Zeeland deel uit van de vernieuwde Wereldbeker.
    Eli Iserbyt

    2x5 = 10, Eli Iserbyt boekt zijn 10e zege van het seizoen.

    zaterdag 15 februari: Noordzeecross in Middelkerke

    • type: duinencross
    • klassement/wedstrijd: Superprestige (slotmanche)
    • winnaars 2019: Laurens Sweeck en Ceylin Alvarado
    • noot: De dagwinnaars pakken ook de eindzege in de Superprestige mee naar huis.

    VIDEO: Ruime samenvattingen van de wedstrijden

    zondag 9 februari: Aardbeiencross in Merksplas

    • type: weidecross met kasseistrook
    • klassement/wedstrijd: Superprestige
    • noot: De veldrit werd afgelast door de storm Ciara.

    zaterdag 8 februari: Krawatencross in Lille

    • type: zandcross
    • klassement/wedstrijd: DVV-trofee (slotmanche)
    • winnaars: Wout van Aert en Ceylin Alvarado
    • noot: Eli Iserbyt schrijft de DVV-trofee op zijn naam, bij de vrouwen graait wereldkampioene Ceylin Alvarado de eindzege naar Ceylin Alvarado.

    VIDEO: Wout van Aert triomfeert voor eigen publiek

    VIDEO: Alvarado klopt Worst weer in de sprint

    woensdag 5 februari: Parkcross in Maldegem

    Eli Iserbyt

    Eli Iserbyt boekt zijn 9e zege van het seizoen.

    zaterdag 1 en zondag 2 februari: WK in Dübendorf (Zwi)

    • type: snelheidscross op en naast vliegveld
    • klassement/wedstrijd: wereldkampioenschap
    • winnaars: Mathieu van der Poel en Ceylin Alvarado
    • noot: Mathieu van der Poel zet een punt achter zijn seizoen met een 3e wereldtitel.

    VIDEO: Van der Poel crost van start tot finish aan de leiding

    VIDEO: Alvarado klopt Worst en Brand in bloedstollende finale

    zondag 19 januari: Nommay (Fra)

    • type: weidecross
    • klassement/wedstrijd: Wereldbeker
    • winnaars: Annemarie Worst en Eli Iserbyt
    • noot: Mathieu van der Poel en Wout van Aert stonden niet aan de start.

    VIDEO: Worst sprint Alvarado en Compton uit het wiel

    VIDEO: Iserbyt speelt haasje-over met Aerts in bloedstollend duel

    Veldritkalender: deze crossen volg je live op Sporza

    Kalender wereldbeker

    datum cross winnaar winnares
    14/09/19 Iowa City (VS) Iserbyt Rochette
    22/09/19 Waterloo (VS) Iserbyt Nash
    20/10/19 Bern (Zwi) Iserbyt Worst
    16/11/19 Tabor (Tsj) Van der Poel Worst
    24/11/19 Koksijde Van der Poel Alvarado
    22/12/19 Namen Van der Poel Brand
    26/12/19 Heusden-Zolder Van der Poel Brand
    19/01/20 Nommay (Fra) Iserbyt Worst
    26/01/20 Hoogerheide (Ned) Van der Poel Brand

    Kalender DVV-trofee

    datum cross winnaar winnares
    01/11/19 Oudenaarde Iserbyt Kastelijn (Ned)
    17/11/19 Hamme Van der Poel (Ned) Worst (Ned)
    30/11/19 Kortrijk Van der Poel (Ned) Brand (Ned)
    14/12/19 Ronse Aerts Alvarado (Ned)
    27/12/19 Loenhout Van der Poel (Ned) Alvarado (Ned)
    01/01/20 Baal Van der Poel (Ned) Alvarado (Ned)
    05/01/20 Brussel Van der Poel (Ned) Alvarado (Ned)
    08/02/20 Lille Van Aert Alvarado (Ned)

    Kalender Superprestige

    datum cross winnaar winnares
    13/10/19 Gieten (Ned) Iserbyt Alvarado
    19/10/19 Boom  To. Aerts Arzuffi
    27/10/19 Gavere Iserbyt Kastelijn
    03/11/19 Ruddervoorde Van der Poel Alvarado
    08/12/19 Zonhoven To. Aerts Worst
    29/12/19 Diegem Van der Poel Worst
    09/02/20 Merksplas afgelast afgelast
    15/02/20 Middelkerke Sweeck Alvarado

    Kalender Rectavit Series

    datum cross winnaar winnares
    06/10/2019 Pelt L. Sweeck Alvarado
    11/11/2019 Niel Van der Poel Brand
    21/12/2019 Sint-Niklaas Van der Poel Cant
    22/02/2020 Leuven To. Aerts Betsema
    26/02/2020 Waregem    

    Kalender Ethias Cross

    datum cross winnaar winnares
    08/09/19 Eeklo L.Sweeck Kaptheijns
    05/10/19 Meulebeke M. Vanthourenhout Alvarado
    12/10/19 Kruibeke Iserbyt Worst
    26/10/19 Beringen Hermans Worst
    07/12/19 Essen Hermans Vos
    30/12/19 Bredene Van der Poel Cant
    05/02/20 Maldegem Iserbyt Worst
    16/02/20 Hulst Iserbyt Alvarado
    BK veldrijden in Antwerpen
    nieuwelingen vrouwen Xaydée Van Sinaey
    eerstejaars nieuwelingen Mike Uytterhoeven
    tweedejaars nieuwelingen Aaron Dockx
    junioren vrouwen Julie De Wilde
    junioren mannen Thibau Nys
    elite vrouwen Sanne Cant
    beloften mannen Toon Vandebosch
    elite mannen Laurens Sweeck
    wk veldrijden 2020
    zat 11u junioren (v) Van Anrooij (Ned)
    zat 13u beloften (m) Kamp (Ned)
    zat 15u elite (v) Alvarado (Ned)
    zon 11u junioren (m) Nys
    zon 13u beloften (v) Norbert Riberolle (Fra)
    zon 14.30u elite (m) Van der Poel (Ned)

    Overige crossen

    datum cross winnaar winnares
    17/10 Ardooie Vermeersch Van de Steene
    23/11 Wachtebeke Van der Poel Kastelijn
    01/12 Mol Van der Poel Verdonschot
    15/12 Overijse Van der Poel Worst
    04/01 Gullegem Van der Poel Alvarado
    13/01 Otegem Van der Poel Franck
    25/01 Zonnebeke Van der Poel Majerus
    23/02 Oostmalle Sweeck Worst