Naar hoofdinhoud

"Die eerste helft was bijna du jamais vu": Imke en Eddy keken met grote ogen naar stunt van Flames tegen Engeland

"Die eerste helft was bijna du jamais vu": Imke en Eddy keken met grote ogen naar stunt van Flames tegen Engeland
 wo 9 april 2025 06:36

Van een stunt gesproken. De Red Flames hebben dinsdag niet alleen de scalp genomen van Europees kampioen Engeland, maar houden door die belangrijke zege ook uitzicht op het behoud in de A-divisie van de Nations League. Eddy Demarez en Imke Courtois zien dat de Flames stappen hebben gezet. "Deze zege geeft zeker vertrouwen om nog eens te stunten."

"Had ik dit verwacht? Nee", aldus een eerlijke Imke Courtois in haar analyse na de wedstrijd. "Maar als je thuis voor een bijna vol stadion speelt, dan hoop je daar wel op. Het was een heel andere wedstrijd dan die vorige 5-0."

 

Eddy Demarez: "Vooral die eerste helft was du jamais vu tegen zo'n ploeg, toch?"

 

Imke: "Je zag dat ze defensief beter op elkaar waren ingespeeld. Ze speelden compacter. De concentratie en communicatie waren ook beter en de Engelse ploeg werd beter en snediger vastgezet. En in balbezit heb je met Tessa Wullaert natuurlijk iemand die gevaarlijk is in de omschakeling, maar een 3-1-voorsprong bij de rust had niemand verwacht."

 

Eddy: "De ballen kwamen ook telkens perfect in de rug van de Engelsen."

 

Imke: "Tessa heeft gewoon die feeling om op het juiste moment in de diepte te duiken. Dat was toch een extra optie in vergelijking met vorige week."

Tessa heeft gewoon die feeling om op het juiste moment in de diepte te lopen.
Imke Courtois

Eddy: "In die tweede helft hebben de Flames te weinig geprobeerd om nog te voetballen, maar dat is misschien logisch als je met 3-1 de rust ingaat."

 

Imke: "De Engelsen moesten natuurlijk wel op het gaspedaal gaan staan. Maar de Flames hebben de wedstrijd goed proberen dood te maken door hier en daar eens een foutje te maken. Ze hebben geleerd uit die wedstrijd tegen Spanje."

 

Eddy: "Jarne Teulings was de exponent van die goede prestatie.”

 

Imke: “Je hebt altijd iemand nodig in de ploeg die foutjes durft te maken. Ze is sterk in de kleine ruimte, maar heeft ook aan kracht en volume gewonnen. Ze is enorm gegroeid. Maar ook Eurlings en Deloose waren goed. Kortom, het was een collectief sterke prestatie.”

Eddy: "Gaan we nu opeens van zwart naar wit?"

 

Imke: "Met deze nieuwe bondscoach moet je het wedstrijd per 

wedstrijd bekijken. Elisabet Gunnarsdottir is nog maar aangesteld en wil haar eigen accenten leggen. Ze wil bijvoorbeeld met 3 centrale verdedigers spelen. Het lijkt me vooral belangrijk dat iedereen snapt hoe zij wil gaan spelen op het EK."

 

Eddy: "Na deze zege staat België op 1 punt van Portugal. Is er nu terug hoop voor het behoud in de Nations League?"

 

Imke: "We moeten wel elders nog punten gaan pakken en hopen dat Portugal ook een steekje laat vallen. Maar het ziet er nu wel een pak gunstiger uit en deze overwinning geeft zeker en vast vertrouwen om nog eens te stunten."

Het lijkt me vooral belangrijk dat iedereen snapt hoe Gunnarsdottir wil gaan spelen op het EK.
Imke Courtois

Eddy: "Spanje komt nog naar hier. De vorige keer was dat geen fijne ervaring."

 

Imke: "Dat klopt. Maar goed, dat wil niets zeggen."

 

Eddy: "In het voetbal kan alles. dat hebben we vandaag nog maar eens gezien. Belangrijk voor Elisabet Gunnarsdottir ook, want het begon al een beetje te komen - al is dat absurd na 3 wedstrijden: is het wel een goede bondscoach?"

 

Imke: "Ik vind dat ergens wel normaal dat er onmiddellijk vraagtekens gezet worden, maar je moet beseffen dat ze moest openen met een serieus drieluik. In dat opzicht zijn dat geen makkelijke wedstrijden. Je zag de ontlading wel aan haar. De overwinning heeft haar ook deugd gedaan, hier voor eigen publiek."

Talrijk publiek

Eddy Demarez deed ook nog een oproep naar het publiek om tijdens de volgende wedstrijden opnieuw talrijk aanwezig te zijn. 

 

Imke: "Dat helpt. Het publiek laadt je op als je zo een wedstrijd aan het spelen bent. Dus in dat opzicht zou het fijn zijn. Ik hoop dat er minstens evenveel publiek zal zijn als tijdens deze wedstrijd. Je merkt ook dat de speelsters dat appreciëren."

 

Eddy: "En dan op 30 mei wie weet een puntje pakken tegen Spanje en dan op Madeira het behoud of de barragematchen afdwingen."

 

Imke: "Dat zijn wedstrijden die je wil spelen. Je wil in die A-divisie blijven, puur om die wedstrijden te spelen die je op een groot toernooi ook zal spelen."

Gerelateerd: