De Red Flames leken vrijdag tegen wereldkampioen Spanje voor een stunt van formaat te zorgen, maar in de extra tijd donderden de Belgen nog loeihard van hun wolk naar beneden. Een pijnlijk debuut voor bondscoach Elisabet Gunnarsdottir, die na afloop aangeslagen reageerde. "Maar er zijn ook veel positieve zaken om mee te nemen."
"Ik kan niet beschrijven hoe teleurgesteld ik ben. Ik kan wel huilen."
Een emotionele Elisabet Gunnarsdottir had haar debuut als bondscoach van de Red Flames wel anders ingebeeld. Tegen de verwachtingen in leken de Flames op weg naar een stuntzege tegen Spanje, maar met twee tegengoals in de extra tijd werd het alsnog een zure nederlaag.
"Je kan een wedstrijd verliezen, maar de manier waarop ... Om nog twee late tegengoals te slikken, dat is heel erg teleurstellend", ging Gunnarsdottir verder.
"We spelen tegen Spanje, dus je weet dat er op elk moment iets kan gebeuren. Maar wij hadden een plan en mijn speelsters voerden dat perfect uit."
"Als we tegen een mindere tegenstander aan dit verhaal hadden kunnen beginnen, hadden we nog ruimte gehad om aan de details te werken. Maar tegen de wereldkampioen gaat dat niet."
Je kan een wedstrijd verliezen, maar de manier waarop ... Om nog twee late tegengoals te slikken, dat is heel erg teleurstellend.
"Maar om hier uiteindelijk teleurgesteld te vertrekken, dat zegt veel", draaide ze de knop om. "Er zijn dan ook zoveel positieve dingen om mee te nemen. Al overheerst er nu een slecht gevoel. Ik ben zo trots op dit team."
De 3-2 goal viel na 95 minuten, terwijl er maar 4 minuten extra tijd waren gegeven. "Ach, ik denk in de eerste plaats dat het eigenlijk al geen vrije trap was. Maar goed, dat is voetbal en je weet dat zulke zaken gebeuren. Dat er langer dan de aangewezen extra tijd wordt gespeeld, is altijd mogelijk."
Volgende week woensdag volgt al de volgende wedstrijd voor de Flames in de Nations League. Dan ontvangen ze thuis Portugal.
"Of we nu moeten winnen tegen Portugal? Zeker niet", is Gunnarsdottir stellig. "Die druk leggen we ons nu nog niet op. We werken stapsgewijs aan ons plan."
"Kutgevoel"
"Wat bij mij blijft vooral blijft hangen? Veel werkkracht, intensiteit, efficiëntie ... En dat hebben we goed gedaan. De eerste match onder bondscoach is dus positief, ze geeft veel vertrouwen", klonk het bij Sari Kees.
"De coach verwijt ons niks. Ze heeft een kutgevoel - als ik dat mag zeggen. Net als wij. Maar dat mogen we ons niet te veel aantrekken", aldus Kees. "Morgen staan we op en gaat de blik al op woensdag."
"De druk komt erbij, maar het helpt dat we thuisspelen. Momenteel ging het enkel over Spanje en dat is goed zo. Vanaf morgen kunnen we er weer volop voor gaan."
We hadden maar 4 dagen om deze match voor te bereiden, en ik denk dat ons gameplan wel gewerkt heeft. Dit kan het begin van iets moois zijn.
Ook bij Tessa Wullaert, maker van de tweede Belgische goal, overheerst de ontgoocheling. "Als je 0-2 voor staat tegen Spanje, denk je 'wauw'. We hebben alles gegeven, maar op het einde hebben we geen geluk gehad. Heel jammer."
Toch leverden de Flames een knappe prestatie tegen wereldkampioen, ondanks een erg korte voorbereiding. "We hadden maar vier dagen om deze wedstrijd voor te bereiden, en ik denk dat ons gameplan wel gewerkt heeft. Dit kan het begin van iets moois zijn", denkt Wullaert.
"Het was een lange week, we hebben veel gediscussieerd en veel meetings gehad. Maar ik denk dat je de principes van de coach al wel wat kan zien. We hebben gewoon nog wat meer tijd nodig. Maar als we woensdag tegen Portugal spelen zoals vandaag is er alvast veel mogelijk."