Ga naar de inhoud

Giro d'Italia klassement

naamresultaatploeg
1
Tadej Pogacar
71:24:03
UAE Team EmiratesUAD
2
Daniel Martínez
+7:42
BORA - hansgroheBOH
3
Geraint Thomas
+8:04
INEOS GrenadiersIGD
4
Ben O'Connor
+9:47
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
5
Antonio Tiberi
+10:29
Bahrain VictoriousTBV
6
Thymen Arensman
+11:10
INEOS GrenadiersIGD
7
Romain Bardet
+12:42
Team dsm-firmenich - PostNLDFP
8
Einer Rubio
+13:33
Movistar TeamMOV
9
Filippo Zana
+13:52
Team Jayco - AlUlaJAY
10
Jan Hirt
+14:44
Soudal - Quick-StepSOQ
11
Lorenzo Fortunato
+16:37
Astana - Qazaqstan TeamAST
12
Michael Storer
+18:27
Tudor Pro Cycling TeamTUD
13
Davide Piganzoli
+22:38
Team Polti - KometaPTK
14
Simon Geschke
+27:55
CofidisCOF
15
Luca Covili
+31:56
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
16
Rafal Majka
+33:44
UAE Team EmiratesUAD
17
Valentin Paret-Peintre
+41:12
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
18
Nairo Quintana
+44:52
Movistar TeamMOV
19
Damiano Caruso
+44:55
Bahrain VictoriousTBV
20
Domenico Pozzovivo
+46:25
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
naampuntenploeg
1
Jonathan Milan
327
Lidl - TrekLTK
2
Kaden Groves
200
Alpecin - DeceuninckADC
3
Tim Merlier
143
Soudal - Quick-StepSOQ
4
Julian Alaphilippe
132
Soudal - Quick-StepSOQ
5
Filippo Fiorelli
116
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
6
Tadej Pogacar
111
UAE Team EmiratesUAD
7
Andrea Pietrobon
111
Team Polti - KometaPTK
8
Jhonatan Narváez
80
INEOS GrenadiersIGD
9
Mirco Maestri
71
Team Polti - KometaPTK
10
Davide Ballerini
70
Astana - Qazaqstan TeamAST
11
Stanislaw Aniolkowski
66
CofidisCOF
12
Georg Steinhauser
64
EF Education - EasyPostEFE
13
Pelayo Sánchez
62
Movistar TeamMOV
14
Michael Valgren
61
EF Education - EasyPostEFE
15
Alberto Dainese
60
Tudor Pro Cycling TeamTUD
16
Sebastián Molano
60
UAE Team EmiratesUAD
17
Fernando Gaviria
58
Movistar TeamMOV
18
Lucas Plapp
53
Team Jayco - AlUlaJAY
19
Daniel Martínez
50
BORA - hansgroheBOH
20
Romain Bardet
44
Team dsm-firmenich - PostNLDFP
21
Caleb Ewan
41
Team Jayco - AlUlaJAY
22
Geraint Thomas
38
INEOS GrenadiersIGD
23
Giovanni Lonardi
38
Team Polti - KometaPTK
24
Quinten Hermans
37
Alpecin - DeceuninckADC
25
Madis Mihkels
37
Intermarché - WantyIWA
26
Andrea Vendrame
35
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
27
Antonio Tiberi
35
Bahrain VictoriousTBV
28
Lilian Calmejane
34
Intermarché - WantyIWA
29
Laurence Pithie
34
Groupama - FDJGFC
30
Manuele Tarozzi
30
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
31
Thymen Arensman
30
INEOS GrenadiersIGD
32
Tim van Dijke
30
Team Visma - Lease a BikeTVL
33
Filippo Ganna
29
INEOS GrenadiersIGD
34
Edward Planckaert
29
Alpecin - DeceuninckADC
35
Martin Marcellusi
27
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
36
Enzo Paleni
27
Groupama - FDJGFC
37
Amanuel Ghebreigzabhier
27
Lidl - TrekLTK
38
Nairo Quintana
27
Movistar TeamMOV
39
Hugo Hofstetter
25
Israel - Premier TechIPT
40
Thomas Champion
24
CofidisCOF
41
Francisco Muñoz
24
Team Polti - KometaPTK
42
Jan Tratnik
24
Team Visma - Lease a BikeTVL
43
Max Schachmann
24
BORA - hansgroheBOH
44
Valentin Paret-Peintre
23
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
45
Alessandro Tonelli
22
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
46
Michael Storer
21
Tudor Pro Cycling TeamTUD
47
Tobias Andresen
19
Team dsm-firmenich - PostNLDFP
48
Enrico Zanoncello
19
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
49
Magnus Sheffield
19
INEOS GrenadiersIGD
50
Giulio Pellizzari
18
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
51
Matteo Trentin
18
Tudor Pro Cycling TeamTUD
52
Einer Rubio
17
Movistar TeamMOV
53
Edoardo Affini
17
Team Visma - Lease a BikeTVL
54
Ben O'Connor
16
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
55
Tobias Bayer
16
Alpecin - DeceuninckADC
56
Stefan de Bod
14
EF Education - EasyPostEFE
57
Simon Clarke
14
Israel - Premier TechIPT
58
Andrea Bagioli
14
Lidl - TrekLTK
59
Davide Bais
14
Team Polti - KometaPTK
60
Davide Piganzoli
12
Team Polti - KometaPTK
61
Alessandro De Marchi
12
Team Jayco - AlUlaJAY
62
Mikkel Honoré
12
EF Education - EasyPostEFE
63
Simone Velasco
12
Astana - Qazaqstan TeamAST
64
Nicola Conci
10
Alpecin - DeceuninckADC
65
Simon Geschke
10
CofidisCOF
66
Juan Pedro López
10
Lidl - TrekLTK
67
Mauri Vansevenant
10
Soudal - Quick-StepSOQ
68
Jan Hirt
9
Soudal - Quick-StepSOQ
69
Marco Frigo
9
Israel - Premier TechIPT
70
Alex Baudin
9
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
71
Attila Valter
8
Team Visma - Lease a BikeTVL
72
Lorenzo Fortunato
7
Astana - Qazaqstan TeamAST
73
Damiano Caruso
7
Bahrain VictoriousTBV
74
Gijs Leemreize
6
Team dsm-firmenich - PostNLDFP
75
Aurélien Paret-Peintre
6
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
76
Simone Consonni
6
Lidl - TrekLTK
77
Edward Theuns
6
Lidl - TrekLTK
78
Ewen Costiou
5
Arkéa - B&B HotelsARK
79
Max Walscheid
5
Team Jayco - AlUlaJAY
80
Filippo Zana
4
Team Jayco - AlUlaJAY
81
Ben Swift
4
INEOS GrenadiersIGD
82
Tobias Foss
4
INEOS GrenadiersIGD
83
Mikkel Bjerg
4
UAE Team EmiratesUAD
84
Esteban Chaves
4
EF Education - EasyPostEFE
85
Harrison Wood
3
CofidisCOF
86
Nicolas Debeaumarché
3
CofidisCOF
87
William Barta
3
Movistar TeamMOV
88
Domenico Pozzovivo
3
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
89
Luca Covili
3
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
90
Rui Oliveira
3
UAE Team EmiratesUAD
91
Andrea Pasqualon
2
Bahrain VictoriousTBV
92
Alessandro Verre
2
Arkéa - B&B HotelsARK
93
Lorenzo Milesi
2
Movistar TeamMOV
94
Mattia Bais
2
Team Polti - KometaPTK
95
Luke Lamperti
2
Soudal - Quick-StepSOQ
96
Florian Stork
1
Tudor Pro Cycling TeamTUD
97
Albert Torres
1
Movistar TeamMOV
98
Jasper Stuyven
1
Lidl - TrekLTK
99
Dion Smith
1
Intermarché - WantyIWA
100
Timo Kielich
1
Alpecin - DeceuninckADC
101
Edoardo Zambanini
1
Bahrain VictoriousTBV
102
Rafal Majka
1
UAE Team EmiratesUAD
103
Bert Van Lerberghe
-34
Soudal - Quick-StepSOQ
naampuntenploeg
1
Tadej Pogacar
230
UAE Team EmiratesUAD
2
Georg Steinhauser
153
EF Education - EasyPostEFE
3
Giulio Pellizzari
148
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
4
Nairo Quintana
114
Movistar TeamMOV
5
Julian Alaphilippe
101
Soudal - Quick-StepSOQ
6
Simon Geschke
78
CofidisCOF
7
Daniel Martínez
72
BORA - hansgroheBOH
8
Valentin Paret-Peintre
55
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
9
Romain Bardet
47
Team dsm-firmenich - PostNLDFP
10
Amanuel Ghebreigzabhier
42
Lidl - TrekLTK
11
Geraint Thomas
38
INEOS GrenadiersIGD
12
Lilian Calmejane
36
Intermarché - WantyIWA
13
Nicola Conci
34
Alpecin - DeceuninckADC
14
Antonio Tiberi
27
Bahrain VictoriousTBV
15
Andrea Vendrame
21
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
16
Filippo Fiorelli
19
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
17
Ben O'Connor
18
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
18
Mirco Maestri
16
Team Polti - KometaPTK
19
Jan Tratnik
16
Team Visma - Lease a BikeTVL
20
Pelayo Sánchez
14
Movistar TeamMOV
21
Damiano Caruso
13
Bahrain VictoriousTBV
22
Andrea Bagioli
13
Lidl - TrekLTK
23
Einer Rubio
11
Movistar TeamMOV
24
Lorenzo Fortunato
11
Astana - Qazaqstan TeamAST
25
Michael Storer
11
Tudor Pro Cycling TeamTUD
26
Jhonatan Narváez
10
INEOS GrenadiersIGD
27
Laurence Pithie
9
Groupama - FDJGFC
28
Tim van Dijke
9
Team Visma - Lease a BikeTVL
29
Ewen Costiou
9
Arkéa - B&B HotelsARK
30
Aurélien Paret-Peintre
8
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
31
Enzo Paleni
8
Groupama - FDJGFC
32
Attila Valter
8
Team Visma - Lease a BikeTVL
33
Martin Marcellusi
8
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
34
Domen Novak
6
UAE Team EmiratesUAD
35
Giovanni Aleotti
6
BORA - hansgroheBOH
36
Tobias Bayer
5
Alpecin - DeceuninckADC
37
Davide Ballerini
5
Astana - Qazaqstan TeamAST
38
Davide Piganzoli
5
Team Polti - KometaPTK
39
Andrea Pietrobon
4
Team Polti - KometaPTK
40
Francisco Muñoz
4
Team Polti - KometaPTK
41
Mattia Bais
4
Team Polti - KometaPTK
42
Rafal Majka
4
UAE Team EmiratesUAD
43
Sebastián Molano
4
UAE Team EmiratesUAD
44
Thomas Champion
4
CofidisCOF
45
Quinten Hermans
4
Alpecin - DeceuninckADC
46
Marco Frigo
4
Israel - Premier TechIPT
47
Michael Valgren
3
EF Education - EasyPostEFE
48
Thymen Arensman
3
INEOS GrenadiersIGD
49
Filippo Zana
2
Team Jayco - AlUlaJAY
50
Lucas Plapp
2
Team Jayco - AlUlaJAY
51
Edoardo Affini
2
Team Visma - Lease a BikeTVL
52
Filippo Ganna
2
INEOS GrenadiersIGD
53
Alessandro Verre
2
Arkéa - B&B HotelsARK
54
Harrison Wood
2
CofidisCOF
55
Mikkel Honoré
2
EF Education - EasyPostEFE
56
Stefan de Bod
2
EF Education - EasyPostEFE
57
Lewis Askey
2
Groupama - FDJGFC
58
Dion Smith
1
Intermarché - WantyIWA
59
Jasper Stuyven
1
Lidl - TrekLTK
60
Magnus Sheffield
1
INEOS GrenadiersIGD
61
Matteo Trentin
1
Tudor Pro Cycling TeamTUD
62
Davide Bais
1
Team Polti - KometaPTK
63
Mauri Vansevenant
1
Soudal - Quick-StepSOQ
64
Domenico Pozzovivo
1
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
65
Manuele Tarozzi
1
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
66
Alessandro Tonelli
1
VF Group - Bardiani - CSF - FaizanèVBF
67
Gijs Leemreize
1
Team dsm-firmenich - PostNLDFP
68
Bert Van Lerberghe
-2
Soudal - Quick-StepSOQ
naamresultaatploeg
1
Antonio Tiberi
71:34:32
Bahrain VictoriousTBV
2
Thymen Arensman
+41
INEOS GrenadiersIGD
3
Filippo Zana
+3:23
Team Jayco - AlUlaJAY
4
Davide Piganzoli
+12:09
Team Polti - KometaPTK
5
Valentin Paret-Peintre
+30:43
Decathlon - AG2R - La Mondiale TeamDAT
Jouw ploeg ook aan de start?
rit 20  /  21 - Alpago - Bassano del Grappa
Meld je nu aan met je VRT-profiel, bekijk je resultaat en vergelijk hoe jouw vrienden het doen!
Aanmelden

RETRO: Dumoulin bewees in 2017 dat je Giro-slag kan slaan in Oropa: "Een van mijn mooiste zeges"

 zo 5 mei 2024 10:00

Krijgen we al op dag 2 een slagveld in het algemene klassement van de Giro? Tom Dumoulin toonde in 2017 dat de klim naar Oropa (veel) secondewinst kan opleveren. Herbekijk de zege waarmee hij de basis legde voor zijn eindzege in Italië.

Voor het eerst sinds de Etna in 1989 kiest de parcoursbouwer van de Giro voor een klimexamen zo vroeg in het rittenschema. 

 

Met een aankomst op de Santuario di Oropa, een beklimming van eerste categorie, is het op de 2e dag van de Giro al puffen voor de klassementsmannen. 

 

Er wordt een opvolger gezocht voor Tom Dumoulin, die in 2017 triomfeerde in het bedevaartsoord. Hij counterde toen een aanval van Nairo Quintana en smeerde zijn concurrenten een handvol seconden aan.

 

"Het is een van mijn mooiste overwinningen", zegt hij bij Sporza. "Ik kijk er met veel plezier op terug. Quintana viel vroeg aan met Zakarin, maar ik ben mijn eigen tempo blijven rijden tot ik erbij kwam. En dan maakte ik het af in de sprint."

 

Kreeg Dumoulin in 2017 nog een vlakke aanloop voorgeschoteld, dan moeten de renners nu dubbel zoveel hoogtemeters afwerken (2.250m) richting Oropa.

 

"Voor ons was het best wel een gemakkelijke rit. We moesten één keer Oropa op knallen", herinnert de Nederlander zich. 

 

Prevelen de klassementsmannen dan best nu al een schietgebedje?

25 jaar geleden won Marco Pantani ook in Oropa

Giro d'Italia
ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
1
04/05 Venaria Reale - Turijn
Semi Bergetappe
140 km
Jhonatan Narváez
Jhonatan Narváez
2
05/05 San Francesco al Campo - Oropa
Semi Bergetappe
161 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
3
06/05 Novara - Fossano
Vlak
166 km
Tim Merlier
Tadej Pogacar
4
07/05 Acqui Terme - Andora
Vlak
190 km
Jonathan Milan
Tadej Pogacar
5
08/05 Genua - Lucca
Semi Bergetappe
178 km
Benjamin Thomas
Tadej Pogacar
6
09/05 Viareggio - Rapolano Terme
Semi Bergetappe
180 km
Pelayo Sánchez
Tadej Pogacar
7
10/05 Foligno - Perugia
tijdrit
40,6 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
8
11/05 Spoleto - Prati di Tivo
Bergetappe
152 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
9
12/05 Avezzano - Napels
Vlak
214 km
Olav Kooij
Tadej Pogacar
rustdag 13/05
10
14/05 Pompei - Bocca della Selva
Semi Bergetappe
142 km
Valentin Paret-Peintre
Tadej Pogacar
11
15/05 Foiano di Val Fortore - Francavilla al Mare
Vlak
207 km
Jonathan Milan
Tadej Pogacar
12
16/05 Martinsicuro - Fano
Semi Bergetappe
193 km
Julian Alaphilippe
Tadej Pogacar
13
17/05 Riccione - Cento
Vlak
179 km
Jonathan Milan
Tadej Pogacar
14
18/05 Castiglione delle Stiviere - Desenzano del Garda
tijdrit
31,2 km
Filippo Ganna
Tadej Pogacar
15
19/05 Manerba del Garda - Mottolino
Bergetappe
222 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
rustdag 20/05
16
21/05 Laas - Monte Pana
Bergetappe
118,4 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
17
22/05 Selva di Val Gardena - Passo del Brocon
Bergetappe
159 km
Georg Steinhauser
Tadej Pogacar
18
23/05 Fiera di Primiero - Padua
Vlak
178 km
Tim Merlier
Tadej Pogacar
19
24/05 Mortegliano - Sappada
Semi Bergetappe
157 km
Andrea Vendrame
Tadej Pogacar
20
25/05 Alpago - Bassano del Grappa
Bergetappe
184 km
11:40
21
26/05 Rome - Rome
Vlak
125 km
15:35
Gerelateerd: