Spring naar de inhoud

Naomi Osaka openhartig in Tokio: "Had meer downs dan ups dit jaar"

WTA klassement

ranking
naampunten
1
Aryna Sabalenka
8956
2
Iga Swiatek
8770
3
Coco Gauff
6538
4
Jasmine Paolini
5288
5
Elena Rybakina
4893
6
Jessica Pegula
4861
7
Madison Keys
4680
8
Zheng Qinwen
4095
9
Emma Navarro
3709
10
Paula Badosa
3588
Naomi Osaka openhartig in Tokio: "Had meer downs dan ups dit jaar"
 di 20 september 2022 07:33

Naomi Osaka verdedigt deze week in Tokio haar titel uit 2019, in 2020 en 2021 ging het toernooi door corona niet door. Sindsdien is er heel wat gebeurd. De Japanse ex-nummer 1 van de wereld kampte met depressieve gedachten en zakte naar de 48e plaats van de WTA-ranking. "Dit was niet het beste jaar voor mij, maar ik heb wel heel veel over mezelf geleerd." 

De 24-jarige Osaka presteerde ondermaats in de grandslamtoernooien dit jaar. Op het Australian Open kwam ze nog tot de derde ronde, maar op Roland Garros en de US Open vloog ze er in de eerste ronde uit. Op Wimbledon speelde ze niet vanwege een achillespeesblessure.

"Het leven kent ups en downs en dit jaar was meer down dan up, maar over het algemeen ben ik blij met waar ik nu sta."

 

"Al was mijn val uit de top van het tennis aanvankelijk moeilijk te verteren, want mijn gevoel zei me dat ik ergens was waar ik niet hoorde. Maar nu heb ik vrede met waar ik sta."

Osaka won in haar carrière 4 grandslamtitels: 2 keer de US Open (2018, 2020) en 2 keer de Australian Open (2019, 2021).

Sinds die laatste  zege in Melbourne won ze geen toernooi meer. In haar laatste 3 toernooien werd ze zelfs in de eerste ronde uitgeschakeld. Toch start ze In Tokio als een van de favorieten.