Ga naar de inhoud

Duimpje vlak voor de finish en gemeende knuffel: Van der Poel toont zich groots in verlies tegen Girmay

 di 17 mei 2022 17:36

Echte kampioenen zijn groots in het verlies. Mathieu van der Poel toonde - ondanks de spanningen van enkele dagen geleden - zijn diepste respect voor de zege van Biniam Girmay. Nog voor de eindstreep stak de Nederlander zijn duimpje omhoog naar de winnaar, enkele seconden later volgde een gemeende knuffel. "Bini was gewoon sterker", strooide hij na afloop met lof.

Van der Poel: "Girmay kon nog versnellen en bij mij was het op"

Geen tweede ritzege voor Mathieu van der Poel dinsdag in de Giro. De Nederlander moest zijn meerdere erkennen in Biniam Girmay en zwaaide na afloop met lof naar de Ertirese wielersensatie. 

 

"Ik kwam op het eind net iets te kort, het verschil was niet klein", sprak Van der Poel. "Het was zeker een fietslengte. Bini was sterker, ik kwam na een lastige wedstrijd gewoon iets te kort."

 

"Ik wist al van Gent-Wevelgem dat hij een sterke sprint in de benen had en toont dat vandaag nog maar eens. Hij is gewoon een super goede renner met straffe sprint. Hij zette van ver aan en viel niet stil."

Ik wist al van Gent-Wevelgem dat hij een sterke sprint in de benen had en toont dat vandaag nog maar eens. Hij is gewoon een super goede renner met straffe sprint.

"Ik had even de indruk dat ik hem voorbij zou gaan, maar hij ging nog versnellen en bij mij was het helemaal op. Dat was sterk. Je ziet dat we met twee nog ver weg rijden van de anderen, dus het ging wel heel hard."   


Van der Poel kende materiaalpech op 55 km van de aankomst, moest van fiets wisselen, wat een tijdlang duurde en daarna een gat van 1 minuut dichtrijden. "De nylonkous waar we ons ijs in steken was uit mijn shirt gevallen en kwam in mijn derailleur terecht", verklaarde hij.


"Dus dat liep een beetje in de soep en ik moest een andere fiets nemen. Daarna moest ik stevig achtervolgen om terug te keren, maar dat lukte nog snel. Ik weet niet of dat op het eind het verschil maakt."


"Ik denk eerder dat die aanval in het slot me nekt. Ik dacht dat het iets technischer ging zijn en ik daar het verschil kon maken, maar dat bleek niet te lukken. Daarna werd het sprinten. En Bini was sterker", eindigde hij.  

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Gerelateerd:

Giro d'Italia klassement

naamresultaatploeg
1
Matteo Sobrero
22:24
Team BikeExchange - JaycoBEX
2
Thymen Arensman
+23
Team DSMDSM
3
Mathieu van der Poel
+40
Alpecin - FenixAFC
4
Bauke Mollema
+1:08
Trek - SegafredoTFS
5
Ben Tulett
+1:12
INEOS GrenadiersIGD
6
Mauro Schmid
+1:17
Quick-Step - Alpha Vinyl TeamQST
7
Magnus Cort
+1:18
EF Education - EasyPostEFE
8
Tobias Foss
+1:19
Jumbo - VismaTJV
9
Michael Hepburn
+1:24
Team BikeExchange - JaycoBEX
10
Richard Carapaz
+1:24
INEOS GrenadiersIGD
naamresultaatploeg
1
Jai Hindley
86:31:14
BORA - hansgroheBOH
2
Richard Carapaz
+1:18
INEOS GrenadiersIGD
3
Mikel Landa
+3:24
Bahrain VictoriousTBV
4
Vincenzo Nibali
+9:02
Astana - Qazaqstan TeamAST
5
Pello Bilbao
+9:14
Bahrain VictoriousTBV
6
Jan Hirt
+9:28
Intermarché - Wanty - Gobert MatériauxIWG
7
Emanuel Buchmann
+13:19
BORA - hansgroheBOH
8
Domenico Pozzovivo
+17:29
Intermarché - Wanty - Gobert MatériauxIWG
9
Hugh Carthy
+17:54
EF Education - EasyPostEFE
10
Juan Pedro López
+18:40
Trek - SegafredoTFS
Giro d'Italia
ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
1
04/05 Venaria Reale - Turijn
Semi Bergetappe
140 km
Jhonatan Narváez
Jhonatan Narváez
2
05/05 San Francesco al Campo - Oropa
Semi Bergetappe
161 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
3
06/05 Novara - Fossano
Vlak
166 km
Tim Merlier
Tadej Pogacar
4
07/05 Acqui Terme - Andora
Vlak
190 km
Jonathan Milan
Tadej Pogacar
5
08/05 Genua - Lucca
Semi Bergetappe
178 km
Benjamin Thomas
Tadej Pogacar
6
09/05 Viareggio - Rapolano Terme
Semi Bergetappe
180 km
Pelayo Sánchez
Tadej Pogacar
7
10/05 Foligno - Perugia
tijdrit
40,6 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
8
11/05 Spoleto - Prati di Tivo
Bergetappe
152 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
9
12/05 Avezzano - Napels
Vlak
214 km
Olav Kooij
Tadej Pogacar
rustdag 13/05
10
14/05 Pompei - Bocca della Selva
Semi Bergetappe
142 km
Valentin Paret-Peintre
Tadej Pogacar
11
15/05 Foiano di Val Fortore - Francavilla al Mare
Vlak
207 km
Jonathan Milan
Tadej Pogacar
12
16/05 Martinsicuro - Fano
Semi Bergetappe
193 km
Julian Alaphilippe
Tadej Pogacar
13
17/05 Riccione - Cento
Vlak
179 km
Jonathan Milan
Tadej Pogacar
14
18/05 Castiglione delle Stiviere - Desenzano del Garda
tijdrit
31,2 km
Filippo Ganna
Tadej Pogacar
15
19/05 Manerba del Garda - Mottolino
Bergetappe
222 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
rustdag 20/05
16
21/05 Laas - Monte Pana
Bergetappe
118,4 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
17
22/05 Selva di Val Gardena - Passo del Brocon
Bergetappe
159 km
Georg Steinhauser
Tadej Pogacar
18
23/05 Fiera di Primiero - Padua
Vlak
178 km
Tim Merlier
Tadej Pogacar
19
24/05 Mortegliano - Sappada
Semi Bergetappe
157 km
Andrea Vendrame
Tadej Pogacar
20
25/05 Alpago - Bassano del Grappa
Bergetappe
184 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
21
26/05 Rome - Rome
Vlak
125 km
Tim Merlier
Tadej Pogacar