Spring naar de inhoud

Had Jonas Vingegaard na zijn val wel verder mogen rijden? "Bij de doktersauto vonden ze dat het helemaal prima was"

Had Jonas Vingegaard na zijn val wel verder mogen rijden? "Bij de doktersauto vonden ze dat het helemaal prima was"
 vr 14 maart 2025 12:07
Grischa Niermann, sportief directeur Visma-Lease a Bike.
Grischa Niermann, sportief directeur Visma-Lease a Bike.

Een aangeslagen en gehavende Jonas Vingegaard sleepte zich naar het einde van etappe vijf in Parijs-Nice. Met een gekneusde hand en bebloede lippen was de schade aanzienlijk na zijn val. Daags nadien ging hij dan ook niet meer van start, maar waarom bleef hij nog zo afzien? "Het was niet meteen alle hens aan dek om hem uit koers te halen", aldus de sportieve cel van Visma-Lease a Bike.

"Het gaat oké met Jonas Vingegaard, maar niet goed genoeg om vandaag aan de start te staan", legt Grischa Niermann, sportief directeur bij Visma-Lease a Bike, uit.

 

Onderzoek wees uit dat de hand van Vingegaard zwaar gekneusd was. "Hij heeft nog steeds heel veel last van zijn hand en voelde zich gisterenavond en vanochtend niet lekker. Dan nemen we gewoon geen risico.”

We hoorden dat Jonas vanuit stilstand was omgevallen. Dan is het niet meteen alle hens aan dek om hem uit koers te halen.

Grischa Niermann (sportief directeur Visma-Lease a Bike)

Al reed hij gisteren nog door, ondanks "korte duizeligheid". Is dat verantwoord? “Hij is tien à vijftien minuten bij de doktersauto geweest en die vond dat het blijkbaar helemaal prima was. Zelf gaf hij aan dat hij last had en ervoor wilde knokken.”


“We hadden het niet gezien, maar hoorden in de auto dat hij eigenlijk vanuit stilstand was omgevallen. Dan is het niet meteen alle hens aan dek om hem uit koers te halen.”

Jonas Vingegaard bij de volgwagen na zijn val.
Jonas Vingegaard bij de volgwagen na zijn val.

Verwijzing naar Pogacar

“Je hebt deze week ook een andere toprenner zien vallen. Die is op zijn fiets gesprongen en doorgegaan, terwijl hij met veel hogere snelheid viel", verwijst Niermann naar de val van Tadej Pogacar in de Strade Bianche.


"De renner zelf moet aangeven hoe hij zich voelt. Jonas zei wel dat hij pijn had, maar wilde het proberen."

 

De komende dagen (of weken?) zullen voor Vingegaard in het teken staan van zo snel mogelijk herstellen.

 

“Ik hoop dat het geen kwestie van weken is. We hopen dat hij snel opknapt. In principe is zijn volgende wedstrijd de Ronde van Catalonië. We moeten nog zien of dat haalbaar is.”

Gerelateerd: