Jouw ploeg ook aan de start?
Meld je nu aan met je VRT-profiel, bekijk je resultaat en vergelijk hoe jouw vrienden het doen!
Aanmelden

Victor Campenaerts "omarmt de pijn" en krijgt weer de Prijs voor de Strijdlust

 vr 21 juli 2023 17:48
Campenaerts
Victor Campenaerts staat voor de 2e dag op een rij op het podium als meest strijdlustige renner.

Voor de 2e dag op een rij was Victor Campenaers de meest aanvalslustige renner in de Tour, wat hem ook opnieuw de Prijs voor de Strijdlust opleverde. "Toen die andere jongens erbij kwamen, wist ik dat ik niet zou winnen."

De vlag van Tourbaas Christian Prudhomme was nauwelijks gedaald of Victor Campenaerts was al weer aan het woefen, zoals hij zelf zijn eigen korte inspanningen om weg te geraken noemt.

 

"Het was een heel geanimeerde start", vertelt Campenaerts. "We reden weg met een elitegroep, maar dat was blijkbaar niet naar de zin van veel andere ploegen."

 

"Zo kwamen er bijna 30 frisse mannen aansluiten, waar helaas niemand van de ploeg bij was. Is wist toen al zeker: als die mannen erbij komen, dan ga ik niet meer winnen."

 

"Ik probeerde nog om een nieuw scenario te creëren door er een lap op te geven. Als ik de klim had kunnen overleven, had ik kunnen sprinten voor de zege. Maar ik had te veel energie gestoken in die vlucht die niet is doorgegaan."

 

Hoe het komt dat Campenaerts voor de 2e dag op een rij - en eigenlijk al een hele Tour lang - zo met zijn krachten kan smijten, wou Maarten Vangramberen nog weten? "Ik omarm de pijn", lacht de renner van Lotto-Dstny.

Gerelateerd:

Tour de France klassement

naamresultaatploeg
1
Jordi Meeus
2:56:13
BORA - hansgroheBOH
2
Jasper Philipsen
+0
Alpecin - DeceuninckADC
3
Dylan Groenewegen
+0
Team Jayco - AlUlaJAY
4
Mads Pedersen
+0
Lidl - TrekLTK
5
Cees Bol
+0
Astana - Qazaqstan TeamAST
6
Biniam Girmay
+0
Intermarché - Circus - WantyICW
7
Bryan Coquard
+0
CofidisCOF
8
Søren Wærenskjold
+0
Uno-X Pro Cycling TeamUXT
9
Corbin Strong
+0
Israel - Premier TechIPT
10
Luca Mozzato
+0
Team Arkéa - SamsicARK
naamresultaatploeg
1
Jonas Vingegaard
82:05:42
Jumbo - VismaTJV
2
Tadej Pogacar
+7:29
UAE Team EmiratesUAD
3
Adam Yates
+10:56
UAE Team EmiratesUAD
4
Simon Yates
+12:23
Team Jayco - AlUlaJAY
5
Carlos Rodríguez
+13:17
INEOS GrenadiersIGD
6
Pello Bilbao
+13:27
Bahrain VictoriousTBV
7
Jai Hindley
+14:44
BORA - hansgroheBOH
8
Felix Gall
+16:09
AG2R - Citroën TeamACT
9
David Gaudu
+23:08
Groupama - FDJGFC
10
Guillaume Martin
+26:30
CofidisCOF
naampuntenploeg
1
Jasper Philipsen
377
Alpecin - DeceuninckADC
2
Mads Pedersen
258
Lidl - TrekLTK
3
Bryan Coquard
203
CofidisCOF
4
Tadej Pogacar
186
UAE Team EmiratesUAD
5
Jonas Vingegaard
128
Jumbo - VismaTJV
6
Kasper Asgreen
125
Soudal - Quick-StepSOQ
7
Jordi Meeus
123
BORA - hansgroheBOH
8
Matej Mohoric
106
Bahrain VictoriousTBV
9
Pello Bilbao
103
Bahrain VictoriousTBV
10
Simon Yates
95
Team Jayco - AlUlaJAY
naampuntenploeg
1
Giulio Ciccone
106
Lidl - TrekLTK
2
Felix Gall
92
AG2R - Citroën TeamACT
3
Jonas Vingegaard
89
Jumbo - VismaTJV
4
Neilson Powless
58
EF Education - EasyPostEFE
5
Tadej Pogacar
55
UAE Team EmiratesUAD
6
Simon Yates
44
Team Jayco - AlUlaJAY
7
Tobias Johannessen
38
Uno-X Pro Cycling TeamUXT
8
Jai Hindley
31
BORA - hansgroheBOH
9
Michal Kwiatkowski
30
INEOS GrenadiersIGD
10
Mattias Skjelmose
29
Lidl - TrekLTK
naamresultaatploeg
1
Tadej Pogacar
82:13:11
UAE Team EmiratesUAD
2
Carlos Rodríguez
+5:48
INEOS GrenadiersIGD
3
Felix Gall
+8:40
AG2R - Citroën TeamACT
4
Tom Pidcock
+40:23
INEOS GrenadiersIGD
5
Mattias Skjelmose
+2:07:58
Lidl - TrekLTK
6
Tobias Johannessen
+2:08:04
Uno-X Pro Cycling TeamUXT
7
Mathieu Burgaudeau
+2:13:44
TotalEnergiesTEN
8
Clément Champoussin
+2:50:38
Team Arkéa - SamsicARK
9
Matt Dinham
+3:06:03
Team dsm-firmenichDSM
10
Maxim Van Gils
+3:10:20
Lotto - DstnyLTD
ploegpunten
1
Jumbo - Visma
247:26:17
2
UAE Team Emirates
+7:13
3
Bahrain Victorious
+22:01
4
INEOS Grenadiers
+26:36
5
Groupama - FDJ
+50:44
6
AG2R - Citroën Team
+1:44:24
7
BORA - hansgrohe
+1:58:32
8
Team Jayco - AlUla
+3:14:57
9
Israel - Premier Tech
+4:27:13
10
Movistar Team
+4:31:50
Tour de France
ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
1
29/06 Firenze - Rimini
Semi Bergetappe
206 km
Romain Bardet
Romain Bardet
2
30/06 Cesenatico - Bologna
Semi Bergetappe
199,2 km
Kévin Vauquelin
Tadej Pogacar
3
01/07 Piacenza - Turijn
Vlak
230,8 km
Biniam Girmay
Richard Carapaz
4
02/07 Pinerolo - Valloire
Bergetappe
139,6 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
5
03/07 Saint-Jean-de-Maurienne - Saint-Vulbas
Vlak
177,4 km
Mark Cavendish
Tadej Pogacar
6
04/07 Mâcon - Dijon
Vlak
163,5 km
Dylan Groenewegen
Tadej Pogacar
7
05/07 Nuits-Saint-Georges - Gevrey-Chambertin
tijdrit
25,3 km
Remco Evenepoel
Tadej Pogacar
8
06/07 Semur-en-Auxois - Colombey-les-Deux-Églises
Semi Bergetappe
183,4 km
Biniam Girmay
Tadej Pogacar
9
07/07 Troyes - Troyes
Vlak
199 km
Anthony Turgis
Tadej Pogacar
rustdag 08/07
10
09/07 Orléans - Saint-Amand-Montrond
Vlak
187,3 km
Jasper Philipsen
Tadej Pogacar
11
10/07 Évaux-les-Bains - Le Lioran
Semi Bergetappe
211 km
Jonas Vingegaard
Tadej Pogacar
12
11/07 Aurillac - Villeneuve-sur-Lot
Semi Bergetappe
203,6 km
Biniam Girmay
Tadej Pogacar
13
12/07 Agen - Pau
Vlak
165,3 km
Jasper Philipsen
Tadej Pogacar
14
13/07 Pau - Pla d'Adet
Bergetappe
151,9 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
15
14/07 Loudenvielle - Plateau de Beille
Bergetappe
197,7 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
rustdag 15/07
16
16/07 Gruissan - Nîmes
Vlak
188,6 km
Jasper Philipsen
Tadej Pogacar
17
17/07 Saint-Paul-Trois-Châteaux - Superdévoluy
Semi Bergetappe
177,8 km
Richard Carapaz
Tadej Pogacar
18
18/07 Gap - Barcelonnette
Semi Bergetappe
179,5 km
Victor Campenaerts
Tadej Pogacar
19
19/07 Embrun - Isola 2000
Bergetappe
144,6 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
20
20/07 Nice - Col de la Couillole
Bergetappe
132,8 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar
21
21/07 Monaco - Nice
tijdrit
33,7 km
Tadej Pogacar
Tadej Pogacar