Vlak voor de start van het F1-seizoen in eigen land heeft Oscar Piastri een mooi cadeautje mogen uitpakken. De Australiër ondertekende "een meerjarige" contractverlenging bij McLaren. Zo bevestigt de Britse renstal het vertrouwen in zijn rijdersduo. "Hij is geweldig getalenteerd en heeft een uitstekende werkethiek", is CEO Zak Brown in zijn nopjes.
Heeft het relletje dat Oscar Piastri in 2022 veroorzaakte nog een plekje in jouw Formule 1-geheugen?
De talentvolle Australiër stond toen onder contract bij Alpine, maar maakte op eigen houtje de overstap naar McLaren. Daar zag hij aan de zijde van Lando Norris een prima kans om zijn carrière uit te bouwen.
Het bleek allerminst een verkeerde gok van Piastri. In zijn rookiejaar imponeerde hij, vorig seizoen pakte hij de constructeurstitel bij de papaja-familie.
Nu beloont de Britse renstal zijn 23-jarige rijder met "een meerjarig contract" dat hem naar verluidt vastklikt in zijn zitje tot en met 2028. "Ik ben erg hongerig om te vechten voor de prijzen", reageert hij opgetogen.
En ook bij CEO Zak Brown enkel blijdschap: "Hij is niet alleen geweldig getalenteerd, maar zijn werkethiek maakte deze keuze een no-brainer. We zijn ervan overtuigd dat we het beste duo hebben op de grid."
De testdagen deden alvast vermoeden dat McLaren klaar is voor een nieuwe titelstrijd. Moet Norris een stevig duel met zijn - nu vaste - ploeggenoot vrezen?