Naar hoofdinhoud
Sporza home

Nieuwe klap voor Club Brugge: Antwerp dient blauw-zwart eerste thuisnederlaag van het seizoen toe na late winning goal

zo 30 november 202515:26
Club Brugge tegen Antwerp, afgelopen, 0, 1, winnaar Antwerp
Jupiler Pro League - speeldag 16 - 30/11/25 - 13:30
Doelpunten
timeiconplayerhomeTimehomeIconhomePlayerscoreawayPlayerawayIconawayTime
goal door Mauricio Benítez na 88', 0 - 1

De (nakende) trainerswissel bij Antwerp heeft zijn effect niet gemist. Op bezoek bij Club Brugge is Antwerp met 0-1 gaan winnen. In de slotfase liet Farouck Adekami de voorsprong eerst nog liggen door een strafschop en de rebound te missen, maar even later trapte Mauricio Benitez de 0-1 alsnog binnen. Voor Club Brugge is het de eerste thuisnederlaag van het seizoen.

Club Brugge - Antwerp in een notendop

  1. Sleutelmoment

    Tien minuten voor het einde lijkt Dani van den Heuvel, die in de tweede helft Simon Mignolet verving, de held van Club Brugge te zorgen. Hij voorkomt de 0-1 met een penaltysave, maar in het slot valt die goal dan toch. De Brugse defensie kijkt nogal passief toe terwijl Hamdaoui Benitez vindt. Die laatste werkt af en bezorgt Antwerp een knappe zege. 

  2. Man van de match

    Boubakar Kouyaté was de absolute uitblinker bij Antwerp als leider in de defensie. Hij smeet zich voor iedere bal en blokte zo heel wat voorzetten en schoten af. Club Brugge vond geen oplossing of alternatieven en creëerde zo (te) weinig kansen. 

  3. Opvallend

    Al 14 matchen op rij was Club Brugge ongeslagen in eigen huis, tot vandaag. Antwerp pleegt een coup in het Jan Breydelstadion en wint nog maar voor de tweede keer in 27 duels in Brugge. De laatste keer dat dat lukte dateert al van maart 2021. 

Late opdoffer

Dan toch geen onverwachte penaltyheld. Dani van den Heuvel, op papier derde doelman in de rangorde, verving (uit voorzorg) Simon Mignolet na rust. Die stond al in de basis door de blessure van Nordin Jackers.

 

Het leek een droominvalbeurt te worden voor de Nederlander. Onyedika raakte de bal met de hand in de zestien en gaf zo een penalty weg. Gelukkig voor blauw-zwart trapte Adekami vrij zwak naar doel en pareerde Van den Heuvel.


Toch viel de 0-1, kort voor het einde. Mauricio Benitez startte zelf de combinatie en werkte ook af, het deksel op de neus voor Club Brugge. 

Club Brugge overtuigt (weer) niet

De thuisploeg was namelijk wel baas, zonder te overtuigen. Vooral voor rust was het zoeken naar snelheid en scherpte in de zestien. 

 

Tzolis, Vermant en Tresoldi trapten en kopten wel richting doel, maar doelman Nozawa werd niet echt uitgedaagd. 0-0 was de logische ruststand.

 

Antwerp had tot dan zelfs voor het grootste gevaar gezorgd. Een kopbal van Thibo Somers ging tegen de buitenkant van de paal.

 

Zulke Antwerpse kansen waren er niet meer in de tweede helft, wel Brugse kansen. Een uitglijdende Vermant zette Nozawa aan het werk en er was ook een prima kopbal van Hans Vanaken.

 

Even later knikte de kapitein nog eens naar doel. Nozawa duwde de bal recht in de voeten van Mechele, maar van dichtbij trapte hij naast.

 

Na die grote gemiste kans werd Club Brugge weer onmondig, ook na de opdoffer van Benitez. Antwerp trok zijn vierde seizoenzege over de streep. Nieuwe hoofdtrainer Joseph Oosting, die nog toekeek vanuit de tribune, kan morgen een vliegende start maken. 

Antwerpse opluchting

Antwerp snoepte op het nippertje de zege mee in Brugge. "De eerste helft was heel moeilijk", beseft doelman Taishi Nozawa wel. "Ze hadden bijna 45 minuten de bal, maar we bleven geduldig."

 

"In de kleedkamer motiveerden we elkaar, we geloofden in onze kans. Het was een teamprestatie, we zijn heel blij."

 

Dat beaamt Thibo Somers. "Ik denk dat we onze momenten wel grepen. We wisten dat we met een laag blok moesten verdedigen en daar moesten uitkomen."

 

"Het was verdedigen tot het laatste moment. We wisten dat het moeilijk zou worden, dat hebben we vanaf het begin gezegd, maar ook dat we erin moesten geloven. Dat hebben we gedaan, en dat loont."

We moeten focussen op wat er komt en we mogen niet meer kijken naar het verleden.
Thibo Somers (Antwerp)

De slotfase was best wel chaotisch met een gemiste strafschop en dan toch nog de (gevleide) winnende treffer. "Ik vroeg aan de ref om het eens te checken, want ik zag dat het handspel was", blikt Somers terug.

 

"Gelukkig keek hij en gaf hij een penalty. Natuurlijk hoop je dan dat die binnengaat, maar we missen die. Dan weet je dat het bibberen zal worden, maar we scoren zelf nog. Dat zijn kansen die je moet grijpen tegen Club Brugge."

 

"Nu moeten we focussen op wat er komt, niet meer kijken naar het verleden", is de boodschap bij Somers. Ook Nozawa hoopt dat het voor vleugels zal zorgen met nieuwe coach Oosting. 

 

"Het is een nieuwe start voor ons. Natuurlijk is er veel beterschap, maar we moeten onszelf pushen. Nu zullen we vooral genieten van deze zege", sluit de doelman af.

Afbeelding

Faris Haroun (interim-trainer Antwerp): "Ik ben fier op heel de ploeg. Iedereen is er voor gegaan. Niemand is blij met waar we staan. Ik heb aan de jongens gezegd dat het een nieuwe start is. We hebben verder gebouwd op wat er al was, met enkele nieuwe accenten. Het is een zeer belangrijke overwinning voor de club."

Gerelateerd:

Fase per fase

laatste update: 11 maanden geleden
15:25

EINDE: 0-1

Club Brugge lijdt een zure thuisnederlaag tegen Antwerp. Het was duidelijk de betere vandaag, maar de overtuiging ontbrak om dat ook om te zetten in kansen en goals. 

Blauw-zwart ontsnapte aan de 0-1 dankzij een penaltysave van derde doelman Dani van den Heuvel, maar kort voor het einde viel die goal dan toch. Benitez trapte Antwerp naar een deugddoende zege.

90+10' tweede helft
90+9'

Wat kan Club Brugge kan nog in de slotminuut? Een uitgespeelde kans zagen we al even niet meer. 

90+7'

En ook Nozawa gaat nog in het boekje van D'Hondt. Hij is slim aan het tijdrekken, maar dat kost hem wel een gele kaart.

90+7'
gele kaart
90+5'

Nozawa alert

Niet de vrije trap, wel de daaropvolgende corner is gevaarlijk. Nozawa moet zich nog strekken om zowaar een olympisch doelpunt te voorkomen. 

90+4'

Kouyaté trekt Furo onderuit en krijgt geel. Levert deze vrije trap nog iets op voor Club Brugge? 

90+3'
gele kaart
90+2'

Campbell is de eerste die in die toegevoegde tijd gevaar creëert. Zijn schot uit een moeilijke hoek gaat wel ruim naast.

90+1'

9 minuten toegevoegde tijd

't Is nog niet gedaan in Brugge. Antwerp is al een tijdje aan het tijdrekken en zo krijgen we nog negen minuten toegevoegde tijd. 

90+1'

9 - extra time

Er komen 9 minuten extra tijd bij.
89'
88'

GOAL: 0-1

Een coup in het Jan Breydelstadion, Mauricio Benitez treft raak! Het begint bij Kouyaté, die nog maar eens een bal onderschept. Geduldig bouwt Antwerp op en uiteindelijk legt de pas ingevallen Hamdaoui af richting Benitez. Bij Club Brugge staan ze erbij en kijken ze ernaar terwijl de vrije Benitez binnen trapt. 

86'

Wissel bij Antwerp

Farouck Adekami moet verzorgd worden en wordt vervangen door Hamdaoui. Het is ook het ideale moment voor Antwerp om even adem te happen voor een ongetwijfeld prangende slotfase. 

84'

Laag schot Siquet

Hugo Siquet is de eerste invaller die zich laat zien. Enkele meters buiten de zestien trapt hij richting doel, maar dat is een rollertje, recht in de handen van Nozawa dus. 

82'
Wissel
82'

Nicky Hayen gooit maar liefst vier verse krachten op het veld voor de laatste tien minuten. Campbell, Stankovic, Siquet en Furo vallen in. 

Afbeelding

klassementJupiler Pro League

ranking
positiepositie statusploegpuntenmatchen gespeeldmatchen gewonnenmatchen verlorenmatchen gelijk gespeelddoelpunten gemaaktdoelpunten tegen
1
Afbeelding
Union
30
19
2
9
50
17
2
Afbeelding
Club Brugge
30
20
7
3
59
36
3
Afbeelding
STVV
30
18
9
3
47
35
4
Afbeelding
KAA Gent
30
13
11
6
49
43
5
Afbeelding
KV Mechelen
30
12
9
9
39
37
6
Afbeelding
Anderlecht
30
12
10
8
43
39
7
Afbeelding
KRC Genk
30
11
10
9
46
47
8
Afbeelding
Standard
30
11
12
7
27
35
9
Afbeelding
Westerlo
30
10
11
9
36
40
10
Afbeelding
Antwerp
30
9
13
8
31
32
11
Afbeelding
Charleroi
30
9
14
7
38
42
12
Afbeelding
OH Leuven
30
9
14
7
32
43
13
Afbeelding
Zulte Waregem
30
8
14
8
38
47
14
Afbeelding
Cercle Brugge
30
7
13
10
39
47
15
Afbeelding
RAAL La Louvière
30
6
11
13
30
37
16
Afbeelding
Dender
30
3
17
10
24
51
Club BruggeAntwerp
shirtnummer 22S. Mignolet
shirtnummer 41T. Nozawa
shirtnummer 58J. Spileers
shirtnummer 33Z. Van Den Bosch
shirtnummer 4J. Ordóñez
shirtnummer 25B. Kouyaté
shirtnummer 44Mechele
shirtnummer 4Y. Tsunashima
shirtnummer 65J. Seys
shirtnummer 30C. Scott
shirtnummer 20H. Vanaken
shirtnummer 24T. Somers
shirtnummer 17R. Vermant
shirtnummer 16M. Benítez
shirtnummer 15R. Onyedika
shirtnummer 8D. Praet
shirtnummer 8C. Tzolis
shirtnummer 9M. Al-Sahafi
shirtnummer 7N. Tresoldi
shirtnummer 7G. Kerk
shirtnummer 9C. Forbs
shirtnummer 22F. Adekami
wisselspelers
shirtnummer 84S. Campbell
shirtnummer 43Y. Hamdaoui
shirtnummer 87K. Furo
shirtnummer 79G. Vandeplas
shirtnummer 25A. Stankovic
shirtnummer 10I. Babadi
shirtnummer 41H. Siquet
shirtnummer 78X. Dierckx
shirtnummer 16D. van den Heuvel
shirtnummer 2K. Corbanie
shirtnummer 71A. De Corte
shirtnummer 14A. Valencia
shirtnummer 24V. Osuji
shirtnummer 17S. Renders
shirtnummer 11C. Sandra
shirtnummer 23G. Bijl
shirtnummer 10H. Vetlesen
shirtnummer 26R. Bozhinov
shirtnummer 19G. Nilsson
shirtnummer 15Y. Thoelen
coaches
scheidsrechter
Lothar D'Hondt
stadion
Jan Breydelstadion
toeschouwers
29042

Wat vind jij van onze Sporza website?

We horen het graag. Jouw feedback helpt ons de website te verbeteren voor iedereen.

Hoe was je ervaring met Sporza vandaag?

Kies je ervaring