Naar hoofdinhoud
Sporza home

Onmondig KV Mechelen kan goede lijn niet doortrekken, Standard boekt eerste uitzege sinds september

vr 28 november 202522:49
KV Mechelen tegen Standard, afgelopen, 0, 1, winnaar Standard
Jupiler Pro League - speeldag 16 - 28/11/25 - 20:46
Doelpunten
timeiconplayerhomeTimehomeIconhomePlayerscoreawayPlayerawayIconawayTime
goal door Dennis Eckert Ayensa na 56', 0 - 1

Standard heeft de terugronde van de Jupiler Pro League ingezet met een nipte overwinning bij KV Mechelen. In een kansarme partij vond alleen Dennis Eckert Ayensa de weg naar het doel. Meteen goed voor de eerste uitzege sinds september voor de Luikenaars.

KV Mechelen - Standard in een notendop:

  1. Sleutelmoment

    Op het halfuur lijkt Dierckx zijn schouder uit de kom te vliegen. Hij kan niet meer voort, en wordt afgelost door Eckert Ayensa. De Duitse aanvaller ontpopt zich iets later - in een vrij kansarme wedstrijd - ook tot matchwinnaar.

  2. Man van de Match

    Dennis Eckert Ayensa was van goudwaarde als invaller. Zijn doelpunt mocht dan ook nog eens gezien worden.

  3. Statistiek

    Na bijna 5 jaar kan Standard nog eens winnen op bezoek bij KV Mechelen. Sinds 20 januari 2021 en een 0-4 overwinning was hen dat niet meer gelukt. 

Afbeelding

Hoe sterk Malinwa de heenronde van de Jupiler Pro League afsloot met een overwinning op bezoek bij Genk, zo onmondig kwam het vanavond voor de dag.

De Rouches begonnen ietwat gehavend aan de terugronde op bezoek bij KV Mechelen en zagen met Said en Abid twee belangrijke spelers afhaken door blessures. Zonder dat trio besloot coach Euvrard om zijn ploeg om te gooien en met een vijfmansdefensie te starten.

En dat plan lukte vanaf het begin vrij goed. In een kansarme eerste helft kwam KV Mechelen amper in de buurt van de Luikse zestien en lag het tempo veel te laag om de Rouches uit verband te spelen.

Kansen bleven uit, al was het zelfs Standard dat voor rust nog het dichtst bij een voorsprong kwam. Eerst trof Mehssatou het zijnet op een voorzet van Ayensa – die Dierckx kwam aflossen na een schouderblessure.

Even later belandde de bal rond het penaltypunt voor de voeten van Karamoko, die de botsende bal in één tijd naast het doel van Miras legde. De grootste kansen waren voor de Rouches, in een voor de rest weinig memorabele eerste helft. 

Beterschap na de rust? Neen, die kwam er niet. Mechelen bleef te slordig aan de bal en was niet bij monde om tot kansen te komen. Aan de overkant was het bij de eerste goede kans wél raak.

Mehssatou hield Marsa aan de praat en leverde dan een uitstekende voorzet voor Ayensa, die als een duiveltje uit een doosje de 0-1 voorsprong voorbij Miras tikte. Onverdiend was de voorsprong voor de Rouches niet te noemen.

De troepen van Vanderbiest probeerden daar nog wel iets tegenover te zetten, maar waren simpelweg niet in staat om nog echt grote kansen af te dwingen. Standard hield makkelijk stand en boekte zo zijn eerste uitoverwinning op het veld van Mechelen sinds januari 2021. Het nadert zo in het klassement ook tot op 3 punten van Malinwa. 

Afbeelding

Vanderbiest: "We zijn een ploeg die dag in, dag uit intensiteit moet brengen"

Vincent Euvrard (coach Standard): "Vandaag tonen we een goede flexibiliteit en hebben de spelers goede dingen laten zien en een mooie vooruitgang geboekt. Het is al bij al een verdiende overwinning denk ik, we hebben niet heel veel gecreëerd, maar ook amper iets weggegeven. Maar het collectief van ons heeft vandaag het verschil gegeven en ik hoop dat deze overwinning ons vertrouwen geeft voor de volgende matchen." 

Fred Vanderbiest (coach KV Mechelen):
"De eerste helft stond Standard goed en vonden we weinig oplossingen. Bij de rust proberen we wat dingen aan te passen en komen we niet slecht uit de kleedkamer maar dan geven we plots een doelpunt zomaar weg en dan weet je dat het moeilijk wordt tegen een ploeg als Standard. Eigenlijk is dit een wedstrijd waar we niet beter of slechter spelen dan onze andere wedstrijden, alleen was onze intensiteit vandaag niet goed en dan wordt het moeilijk om die wedstrijd over de streep te trekken. Wij zijn een ploeg die dag in, dag uit intensiteit moet brengen en als dat niet aanwezig is, dan zal het ook niet lukken."

Tommy St. Jago (KV Mechelen):
"Ik denk dat de nederlaag ook zeker te verklaren is door het tempo waarop we speelden.  We kregen de ruimte om te voetballen, en via de flanken het verschil te maken, maar als we dat te traag doen kunnen zij gewoon in organisatie spelen. We legden gewoon te weinig energie in de wedstrijd.  We hebben wel onze momenten gekozen om druk vooruit te zetten, maar deden dat niet overtuigend genoeg.  Zonde dat we de overwinning van vorige week niet kunnen voortzetten, zeker door de manier hoe we vandaag hebben gespeeld."

Dennis Eckert Ayensa (Standard): "De laatste weken waren niet makkelijk voor mij en moest ik mij wat aanpassen aan onze manier van spelen. Ik ben blij dat ik vandaag toch het team heb kunnen helpen met een doelpunt. Door de blessures in onze ploeg moesten we vandaag in een ander systeem spelen, maar wel een systeem waar ik mij comfortabel in voel. Het was van ons allemaal een goede wedstrijd en ik ben blij dat we hier vandaag hebben kunnen winnen, zeker na de mindere wedstrijden van de afgelopen weken."

Fase per fase

laatste update: 11 maanden geleden
90+7'

EINDE: 0-1!

Een slotoffensief heeft er nooit echt ingezeten en zo wint Standard voor het eerst sinds midden september nog eens een uitwedstrijd tegen een onmondig KV Mechelen. Eckert Ayensa zorgde tien minuten na rust voor de enige treffer van de partij, nadien was Mechelen niet bij monde om nog terug te prikken. Zo nemen de Rouches de drie punten mee naar Luik!

90+7' tweede helft
90+3'

Het is vrouwen en kinderen eerst nu bij Standard. Malinwa heeft moeite om tot uitgespeelde kansen te komen en probeert het dan maar met voorzetten. Die worden al bij al makkelijk verwerkt door de Rouches. Nog 3 minuten op de klok!

90+1'

6 - extra time

Er komen 6 minuten extra tijd bij.
90'

De reguliere speeltijd zit er bijna op, en een echt slotoffensief heeft Malinwa nog niet op poten gezet. Kunnen ze nog dreigen of gaat Standard hier met de drie punten aan de haal? 

88'
gele kaart
KV Mechelen
87'
86'

Daar is Mechelen dan toch een keer

Een hoekschop lijkt op het eerste zicht geen gevaar te vormen, al kopt Karamoko de bal helemaal verkeerd weg. Hij biedt zo een kans aan Bandé, maar Epolo zit er net optijd tussen. De VAR kijkt even mee en oordeelt dat het een juiste tussenkomst was van de doelman. Even een gevaarlijk momentje voor het doel van de Rouches. 

85'
Wissel
81'

Nog 10 minuten!

Bafdili mag nog de moe gestreden Koudou komen vervangen en zo heeft Vanderbiest zijn laatste wapenfeit op het veld gebracht. Veel balbezit maar geen kansen, dat is zowat het verhaal van Malinwa de laatste minuten. Kunnen ze Standard nog in moeilijkheden brengen? 

79'

Hassane Bandé mag nog proberen om minstens een gelijkspel te forceren. Hij lost Benito Raman af, die een vrij onzichtbare wedstrijd achter de rug heeft.

74'
gele kaart
Standard
72'

Even bekomen voor Mohr

Bij een voorzet van Antonio krijgt Mohr ook de elleboog van de flankaanvaller in de ribben. Totaal onbewust, maar het doet wel even zeer bij de Duitser, die wel verder kan spelen. 

69'

Bill Antonio laat zich meteen gelden met een eerste schot. Die is wel niet gevaarlijk genoeg om Epolo te verontrusten. Zo zijn we ondertussen al op 20 minuten van het einde, en begint de tijd wel lichtjes te dringen voor Malinwa. 

68'
Wissel
68'
Wissel
66'

Driedubbele wissel bij Malinwa

Nieuwe impulsen zijn welkom bij Mechelen en Vanderbiest besluit dan ook om er meteen 3 nieuwe namen in te gooien: Struyf, Konate en Salifou ruimen plaats voor meer aanvallende opties met Zekri, Antonio en Mrabti. 

63'

Toch even KV Mechelen dat probeert te dreigen. Marsa kan oprukken langs links en de bal achteruit leggen. Daar krijgt Karamoko de bal tegen zijn voet en verrast hij bijna zijn eigen doelman, maar Epolo is bij de les en kan hem makkelijk redden. 

Dennis Eckert Ayensa scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd.
Dennis Eckert Ayensa scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd.

klassementJupiler Pro League

ranking
positiepositie statusploegpuntenmatchen gespeeldmatchen gewonnenmatchen verlorenmatchen gelijk gespeelddoelpunten gemaaktdoelpunten tegen
1
Afbeelding
Union
30
19
2
9
50
17
2
Afbeelding
Club Brugge
30
20
7
3
59
36
3
Afbeelding
STVV
30
18
9
3
47
35
4
Afbeelding
KAA Gent
30
13
11
6
49
43
5
Afbeelding
KV Mechelen
30
12
9
9
39
37
6
Afbeelding
Anderlecht
30
12
10
8
43
39
7
Afbeelding
KRC Genk
30
11
10
9
46
47
8
Afbeelding
Standard
30
11
12
7
27
35
9
Afbeelding
Westerlo
30
10
11
9
36
40
10
Afbeelding
Antwerp
30
9
13
8
31
32
11
Afbeelding
Charleroi
30
9
14
7
38
42
12
Afbeelding
OH Leuven
30
9
14
7
32
43
13
Afbeelding
Zulte Waregem
30
8
14
8
38
47
14
Afbeelding
Cercle Brugge
30
7
13
10
39
47
15
Afbeelding
RAAL La Louvière
30
6
11
13
30
37
16
Afbeelding
Dender
30
3
17
10
24
51
KV MechelenStandard
shirtnummer 13N. Miras
shirtnummer 1M. Epolo
shirtnummer 33T. St. Jago
shirtnummer 20I. Karamoko
shirtnummer 8Konaté
shirtnummer 29D. Dierckx
shirtnummer 18I. Struyf
shirtnummer 25I. Hautekiet
shirtnummer 7T. Koudou
shirtnummer 24J. Homawoo
shirtnummer 17M. Servais
shirtnummer 18H. Lawrence
shirtnummer 29D. Salifou
shirtnummer 27M. El Hankouri
shirtnummer 3J. Marsà
shirtnummer 94C. Nielsen
shirtnummer 20L. Lauberbach
shirtnummer 8N. Mehssatou
shirtnummer 9M. van Brederode
shirtnummer 7T. Mohr
shirtnummer 14Raman
shirtnummer 9T. Henry
wisselspelers
shirtnummer 12H. Bandé
shirtnummer 59T. Nkada
shirtnummer 23M. Zekri
shirtnummer 22A. Calut
shirtnummer 11B. Bafdili
shirtnummer 14L. Kuavita
shirtnummer 38B. Antonio
shirtnummer 10D. Eckert Ayensa
shirtnummer 19Mrabti
shirtnummer 21L. Pirard
shirtnummer 15T. Van Ingelgom
shirtnummer 45M. Godfroid
shirtnummer 4G. Diouf
shirtnummer 6H. Sahabo
shirtnummer 32A. Willockx
shirtnummer 53S. Assengue
shirtnummer 22L. Golic
shirtnummer 39M. Decoene
coaches
scheidsrechter
Simon Bourdeaud'hui
stadion
Achter de Kazerne
toeschouwers
12944

Wat vind jij van onze Sporza website?

We horen het graag. Jouw feedback helpt ons de website te verbeteren voor iedereen.

Hoe was je ervaring met Sporza vandaag?

Kies je ervaring