Ga naar de inhoud

Mads Pedersen ontploft aan de voet van de Vesuvius, hartzeer voor de vluchters

Giro d'Italia
Wegwedstrijd
20 °C
162 km
13:24 Napels - 17:09 Napels
Mads Pedersen
einde
  1. 0
  2. 30
  3. 60
  4. 90
  5. 120
  6. 150
  7. 162

    Mads Pedersen (Trek-Segafredo) heeft zijn missie in de Giro volbracht: dankzij zijn ritwinst in Napels heeft hij nu in alle grote rondes minstens 1 etappe gewonnen. Vluchters Alessandro De Marchi en Simon Clarke leken in de slotfase op weg naar de winst, maar ze vielen stil met de finish in zicht. Remco Evenepoel kwam zonder problemen veilig binnen.

    De 6e etappe van de Giro in een notendop:

    • Winnaar van de dag: Game, set and Mads! Mads Pedersen heeft zijn grandslam in de grote rondes beet. Hij won vorige zomer in de Tour, was een veelvraat in de Vuelta en flikt het in deze Giro nu ook in zijn derde grote ronde op een rij. Met dank aan zijn ploeg Trek-Segafredo,  dat vandaag - net als de voorbije dagen - heel wat zweetdruppels gelaten heeft.

    • Verliezers van de dag: Alle wielerliefhebbers gunden Alessandro De Marchi en Simon Clarke een Napolitaanse triomf, maar ze gooiden het zelf weg door hun gokgedrag in de slotkilometer.

    • Morgen: Tijd voor het eerste volwaardige examen bergop. De finish op Campo Imperatore is de eerste test boven de 2.000 meter met het barre weer als extra tegenstander.

    Een zenuwslopende finale met een zure ontknoping voor de 2 vluchters

    Een nieuwe sprinterskans of een onderonsje tussen enkele baroudeurs? De heen- en terugreis tussen Napoli viel schijnbaar al snel de kant op van de eerste groep.

     

    Een kwintet met Simon Clarke en Alessandro De Marchi kreeg een vijftal minuten, maar door 2 beklimmingen, enkele technische afdalingen en talloze passages door de nauwe dorpskernen langs de Amalfikust liet het peloton zich niet in slaap wiegen.

     

    Mark Cavendish en Arne Marit hadden na een val het geram van Ineos op een van de heuvels niet overleefd, de andere snelle mannen bleven wel aan boord.

     

    Clarke en De Marchi – de overgebleven sterkhouders – leken een vogel voor de kat, maar in het peloton hadden ze net iets te lang zitten pokeren.

     

    Trek-Segafredo, DSM en Bahrain Victorious namen hun verantwoordelijkheid, andere teams keken de kat uit de boom.

    De val met Arne Marit en Mark Cavendish.

    In een linke finale vol versmallingen en bochten groeide de nervositeit nog wat meer door pech van  Primoz Roglic en  Geraint Thomas, maar de achterstand brokkelde te traag af.

     

    Het kopduo had de kaarten in eigen handen, maar het gepoker in de slotkilometer brak hen zuur op.

     

    Op 300 meter van de finish werden ze overvleugeld. Zonde, maar dit mogen ze zichzelf aanwrijven.

     

    Fernando Gaviria schoot zijn kogel erg vroeg af,  Mads Pedersen ging na een bloedstollende finale nog op en over het Colombiaanse lokaas.

    Pedersen: "Jammer voor die twee gasten, maar ik ben blij natuurlijk"

    Mads Pedersen was een van de 6 renners die in deze Giro zijn drieluik aan ritzeges in de grote rondes kon vervolledigen. "Dat was waarvoor we naar hier waren gekomen. Die zege heb ik op zak."

     

    "Het was wel heel nipt op het einde. Alle sprintersploegen moesten al hun pionnen inzetten om de vluchters terug te halen. Jammer voor die gasten, maar ik ben natuurlijk blij met mijn zege."

     

    Pedersen moest op het einde nog zijn tenen uitkuisen om Fernando Gaviria terug te halen. "Dat was nog lastig, inderdaad. Ik had het geluk dat hij als eerste aanging, waardoor ik op hem kon jagen."

    Uitslag Rit 6
    naamresultaatploeg
    1
    Mads Pedersen
    3:44:45
    Trek - SegafredoTFS
    2
    Jonathan Milan
    +0
    Bahrain VictoriousTBV
    3
    Pascal Ackermann
    +0
    UAE Team EmiratesUAD
    4
    Kaden Groves
    +0
    Alpecin - DeceuninckADC
    5
    Fernando Gaviria
    +0
    Movistar TeamMOV
    6
    Michael Matthews
    +0
    Team Jayco - AlUlaJAY
    7
    Vincenzo Albanese
    +0
    EOLO - Kometa Cycling TeamEOK
    8
    Marius Mayrhofer
    +0
    Team DSMDSM
    9
    Lorenzo Rota
    +0
    Intermarché - Circus - WantyICW
    10
    Simone Velasco
    +0
    Astana - Qazaqstan TeamAST
    naamresultaatploeg
    1
    Andreas Leknessund
    22:50:48
    Team DSMDSM
    2
    Remco Evenepoel
    +28
    Soudal - Quick-StepSOQ
    3
    Aurélien Paret-Peintre
    +30
    AG2R - Citroën TeamACT
    4
    João Almeida
    +1:00
    UAE Team EmiratesUAD
    5
    Primož Roglic
    +1:12
    Jumbo - VismaTJV
    6
    Geraint Thomas
    +1:26
    INEOS GrenadiersIGD
    7
    Aleksandr Vlasov
    +1:26
    BORA - hansgroheBOH
    8
    Toms Skujinš
    +1:29
    Trek - SegafredoTFS
    9
    Tao Geoghegan Hart
    +1:30
    INEOS GrenadiersIGD
    10
    Vincenzo Albanese
    +1:39
    EOLO - Kometa Cycling TeamEOK

    Fase per fase

    1. 17 uur 09. Zonde voor Simon Clarke en Alessandro De Marchi, maar ze hebben het zelf weggegooid door te gokken in de slotkilometer. Bij de bocht op 300 meter van de finish was hun sprookje uit.  Fernando Gaviria zette - zoals te vaak - van erg ver aan, maar kon zijn inspanning niet volhouden. Mads Pedersen kroop naar zijn achterwiel en ging erop en erover.  .
    2. 17 uur 09. Mads Pedersen! Mads Pedersen remonteert de Colombiaan nog en beloont Trek-Segafredo voor het werk vandaag en de voorbije dagen.  .
    3. 17 uur 08. Fernando Gaviria schiet als een kogel weg.  .
    4. 17 uur 08. Ze worden nu toch overrompeld. Jammer, jammer... .
    5. 17 uur 08. De voorsprong lijkt net voldoende. Simon Clarke zal de sprint moeten lanceren.  .
    6. Laatste km. Daar is de vod. Alessandro De Marchi schudt: hij neemt niet meer over.  . 17 uur 07.
    7. 17 uur 07. Het peloton ziet de 2 leiders rijden, maar ze lossen elkaar nog af. Als er niet gepokerd wordt, is het voor hen.  .
    8. 17 uur 06. De uitsmijter bolt niet lekker: een stukje kasseien dat lelijk helt. Maar het spandoek van de laatste 2 kilometer brengt hen weer wat dichter bij de verlossing.  .
    9. 17 uur 05. Nog 3 kilometer. 32 seconden: het zijn de klassementsploegen die het kopwerk verrichten. Hun job zit er in deze veilige zone nu op. Het dubbeltje valt de kant op van onze koplopers.  .
    10. 17 uur 04. De wind lijkt geen bondgenoot voor het kopduo, maar dat Ineos het peloton aanvoert, is een veeg teken. Sprinten ze in de grote groep voor de derde plaats?  .
    11. 17 uur 02. Je zou denken dat er nog voldoende vers bloed in het peloton zit, maar ze komen geen seconde dichter: 40". .
    12. 17 uur . Nog 6 kilometer: Geraint Thomas is terug in deze chaotische finale.  Wat is het spannend! .
    13. 16 uur 59. Je moet jandorie over stalen zenuwen beschikken bij zo'n inhaalbeweging in de diepe finale. Intussen blijven Alessandro De Marchi en Simon Clarke zich ontzettend kranig verweren. Je zou het hen gunnen.  .
    14. 16 uur 56. Nog 10 kilometer. Filippo Ganna is de locomotief voor Geraint Thomas. Ook de Welshman staat op het punt om terug te keren. De kloof loopt zeker niet razendsnel terug: nog 57 seconden.  .
    15. 16 uur 54. Ook pech voor Thomas. Het is echt wel een linke finale en incidenten staan in de sterren geschreven. Bij Ineos Grenadiers is er paniek: Geraint Thomas heeft voet aan de grond moeten zetten.  .
    16. 16 uur 52. De kopman van Jumbo-Visma tikt de staart van het peloton weer aan, maar opschuiven is nu de boodschap. Al is dat geen sinecure op deze smalle wegen. Het enthousiasme is groot in Napoli. Toch maar opletten met al die fans. En voor de lekke banden, zoals we ook al voor de start konden vaststellen.  .
    17. 16 uur 50. Op zijn rechterbil draagt Primoz Roglic ook de sporen van een val. Hij is een stukje textiel kwijtgespeeld, maar Radio Corsa heeft nooit iets laten doorsijpelen.  .
    18. Lekke band van Roglic. Vandaag is het weer de beurt aan Primoz Roglic om het alarmsignaal te laten afgaan. De Sloveense topfavoriet staat stil met een lekke band. Nog 15 kilometer: hij zal wel terugkeren, maar het zorgt weer voor nervositeit.  . 16 uur 49.
    19. 16 uur 48. In Hongarije heeft Fabio Jakobsen zonet met overmacht zijn graantje meegepikt, wie wordt zijn Napolitaanse gezel? .
    Giro d'Italia
    ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
    1
    06/05Fossacesia Marina - Ortona
    tijdrit
    19,6 km
    Remco Evenepoel
    Remco Evenepoel
    2
    07/05Teramo - San Salvo
    Vlak
    202 km
    Jonathan Milan
    Remco Evenepoel
    3
    08/05Vasto - Melfi
    Vlak
    213 km
    Michael Matthews
    Remco Evenepoel
    4
    09/05Venosa - Lago Laceno
    Bergetappe
    175 km
    Aurélien Paret-Peintre
    Andreas Leknessund
    5
    10/05Atripalda - Salerno
    Semi Bergetappe
    171 km
    Kaden Groves
    Andreas Leknessund
    6
    11/05Napels - Napels
    Semi Bergetappe
    162 km
    Mads Pedersen
    Andreas Leknessund
    7
    12/05Capua - Gran Sasso d'Italia
    Bergetappe
    218 km
    Davide Bais
    Andreas Leknessund
    8
    13/05Terni - Fossombrone
    Vlak
    207 km
    Ben Healy
    Andreas Leknessund
    9
    14/05Savignano sul Rubicone - Cesena
    tijdrit
    35 km
    Remco Evenepoel
    Remco Evenepoel
    rustdag 15/05
    10
    16/05Scandiano - Viareggio
    Semi Bergetappe
    196 km
    Magnus Cort
    Geraint Thomas
    11
    17/05Camaiore - Tortona
    Vlak
    219 km
    Pascal Ackermann
    Geraint Thomas
    12
    18/05Bra - Rivoli
    Semi Bergetappe
    185 km
    Nico Denz
    Geraint Thomas
    13
    19/05Le Châble - Crans-Montana
    Bergetappe
    74,6 km
    Einer Rubio
    Geraint Thomas
    14
    20/05Sierre - Cassano Magnago
    Bergetappe
    196 km
    Nico Denz
    Bruno Armirail
    15
    21/05Seregno - Bergamo
    Bergetappe
    195 km
    Brandon McNulty
    Bruno Armirail
    rustdag 22/05
    16
    23/05Sabbio Chiese - Monte Bondone
    Bergetappe
    203 km
    João Almeida
    Geraint Thomas
    17
    24/05Pergine Valsugana - Caorle
    Vlak
    197 km
    Alberto Dainese
    Geraint Thomas
    18
    25/05Oderzo - Val di Zoldo
    Bergetappe
    161 km
    Filippo Zana
    Geraint Thomas
    19
    26/05Longarone - Tre Cime di Lavaredo
    Bergetappe
    183 km
    Santiago Buitrago
    Geraint Thomas
    20
    27/05Tarvisio - Monte Lussari
    tijdrit
    18,6 km
    Primož Roglic
    Primož Roglic
    21
    28/05Rome - Rome
    Vlak
    126 km
    Mark Cavendish
    Primož Roglic