Anderlecht is winnaar van het weekend na derbyzege tegen Union, flits Angulo volstaat voor zege
Feestavond in het Lotto Park. Anderlecht heeft nog eens afgerekend met zijn boeman Union en nadert zo tot op 5 punten van zijn stadsgenoot. Een flits van Nilson Angulo volstond voor paars-wit om zich tot winnaar van het weekend te kronen.
Anderlecht - Union in een notendop
- Sleutelmoment
Al na 10 minuten staat het 1-0 in het Lotto Park. Union laat Angulo te makkelijk de zestien in glippen. Bij het schot van de linkerflankspeler zit het ook niet mee voor de leider. De bal verandert van richting en krult voorbij Scherpen.
- Man van de match
Als enige doelpuntenmaker van de avond is Nilson Angulo uiteraard de matchwinnaar. Hij verdween na rust uit de match, maar met zijn flitsen bracht hij de Unionisten regelmatig in de problemen.
- Opvallend
Pas voor de tweede keer in zeventien onderlinge duels trekt Anderlecht aan het langste eind in de Brusselse derby. Het zet zijn zwarte beest voor het eerst in anderhalf jaar nog eens opzij. Voor Union is het tevens nog maar de tweede competitienederlaag van het seizoen.
- Klassement
En plots hebben we een driestrijd in de kop van het klassement. Union en Club Brugge leken er een duel van te maken, maar dankzij een 12 op 12 en zeges tegen de rechtstreekse concurrenten haakt Anderlecht aan. Het volgt nog maar op één punt van blauw-zwart en op 5 punten van de titelverdediger.

Felle duels voor rust
Het was een echte derby met strijd en iets te veel overtredingen, althans in de eerste helft. De messen waren duidelijk geslepen.
Voetballend gebeurde niet heel veel, maar er viel wel een goal. Nilson Angulo was daarvan de auteur. Hij glipte weg tussen twee Union-verdedigers en zijn schot krulde via een tegenstander voorbij Scherpen.
Het geluk aan de kant van Anderlecht dus, maar paars-wit hield het ook prima vast. Het zette zijn tanden in Union, dat slechts een paar kansen kon creëren voor de rust. David trapte recht op Coosemans en de wilde uithaal van Florucz vloog voorlangs.
Anderlecht kon enkel nog gevaarlijk zijn met een geclaimde strafschop. Niang legde zijn hand op de schouder van Camara in de zestien, maar dat contact was te licht om van een overtreding te spreken.

Union botst Anderlecht en zichzelf
Dus stond het ook 1-0 bij het begin van de tweede helft. Union ging verder met de (zoutloze) zoektocht naar de gelijkmaker.
De landskampioen kon allesbehalve overtuigen. Het vleugje creativiteit ontbrak en de spitsen grepen de sporadische kansen niet. Anderlecht was op zijn beurt ook niet meer geweldig in de omschakeling, maar dat bleek ook niet nodig te zijn.
Enkel Louis Patris (ex-Anderlecht) kon nog voor een kans zorgen. Uit een vervelende hoek kwam hij met zijn schot niet verder dan het zijnet.
En een slotoffensief? Dat kwam er ook niet echt. Union was zijn gekende offensieve scherpte kwijt en creëerde niets meer. Feest dus in het Lotto Park, want Anderlecht doet plots volop mee voor de titel.

"Een offday, we kwamen overal tekort"
Kamiel Van de Perre (Union): "Natuurlijk waren we naar hier gekomen om te winnen. Vandaag was het een beetje een offday. Zeker in de eerste helft was het totaal niet wat we wilden. We kwamen overal tekort qua intensiteit en kwaliteit. De tweede helft vond ik beter, maar als je 1-0 achter staat, dan is het vaak te laat."
"We hadden wel balbezit, maar in de zestien werd er te weinig gecreëerd. Elk verlies komt hard aan, maar we zijn realistisch. We staan nog altijd op de eerste plaats met vier punten voorsprong. Met de borst vooruit gaan we naar de volgende opdracht."

Hubert: "Op alle vlakken niet goed genoeg"
David Hubert (trainer Union): "Het was een wedstrijd met twee gezichten van ons. Onze eerste helft was op alle vlakken niet goed genoeg. Met onze intensiteit, onze compactheid en onze technische uitvoering waren we niet op de afspraak."
"Die 1-0 was een fase die we hadden besproken. We wilden de runs van Angulo toezetten, maar hij glipt ertussen. Je staat verdiend 1-0 achter, maar daarna is er een beter Union. We pikten veel intenser de tweede ballen op en we hebben Anderlecht goed weggedrukt."
"Op basis van de tweede helft verdienen we toch wel dat puntje, maar bij ons was er een duidelijk gebrek aan alles waar we voor staan. Dat hebben we vandaag cash betaald."


Fase per fase
EINDE: 1-0
12 op 12 voor Anderlecht! Paars-wit verslaat zijn zwarte beest Union met 1-0.
Het kon nog maar heel weinig laten zien in de tweede helft, maar het gaf ook even weinig weg. Landskampioen was onmondig en kwam nooit dicht bij de gelijkmaker. Het lijdt nog maar zijn tweede nederlaag van het seizoen. Na Club Brugge is nu Anderlecht de boeman.
Een voorzet van Union hobbelt over de achterlijn. Dit lijkt het laatste wapenfeit te zijn van deze Brusselse derby. Coosemans neemt zijn tijd voor de doeltrap.
Halfweg de toegevoegde tijd krijgt Rodriguez een kopkans, maar hij staat niet stabiel genoeg en knikt ruim naast. Nee, ook dit kunnen we geen echte kans noemen. De leider komt duidelijk tekort vandaag.
Geharrewar voor doel
Het slotoffensief begint. De bal blijft een tijdje hangen in de zestien, maar Union krijgt hem niet onder controle en komt niet tot een echte poging.
Union heeft nog zes minuten om gelijk te maken. Door de druk van Anderlecht komt het wel al even niet meer in de buurt van de zestien. Dat wordt dus een lastige zaak.
6 - extra time
Laatste Union-wissel
Rob Schoofs is de laatste troef van David Hubert. Hij moet mee opboksen tegen een paarse muur.
Anderlecht loopt en blijft lopen. Het houdt de gaten dicht.
Een corner, het is zowat de enige manier voor een moeilijk voetballend Union om nog tot kansen te komen. Dat lukt weliswaar niet, Coosemans klemt.
Angulo mankt van het veld. De voorlopige matchwinnaar kan niet verder spelen en wordt vervangen door Maamar.
Net niet Bertaccini
Een gouden kans voor de 2-0. Anderlecht countert en Hazard heeft veel ruimte om te lopen. Bertaccini rent mee en krijgt de bal, maar hij kan er net niet bij. Scherpen komt goed uit zijn doel en lag ook klaar om redding te brengen.
Dan toch een kans
Deze keer doet Patris het beter en dat levert een kans op, weliswaar uit een vervelende hoek. Hij krijgt ook nog net een zetje van N'Diaye, die zo nog net genoeg kan storen. De bal gaat nog vrij ver naast en belandt in het zijnet.
Te makkelijk balverlies
Union is het zichzelf moeilijk aan het maken. Patris wil zich vrij draaien op de rechterflank, maar hij duwt zo zelf de bal over de zijlijn.


















