Ga naar de inhoud

Weinig begrip voor "bidonstraffen": "Waar zijn we mee bezig?"

 zo 4 april 2021 19:56

Michael Schär en Letizia Borghesi werden tijdens de Ronde van Vlaanderen uit de koers gehaald nadat ze hun drinkbus op niet-reglementaire wijze hadden weggegooid. Even moest zelfs winnares Annemiek van Vleuten vrezen, maar dat incident werd snel gesloten. Bij de wielerkenners is er weinig begrip voor de hardvochtige jury.

Michael Schär was de eerste die het moest ontgelden, toen hij een drinkbus weggooide naar een groepje mensen. "Het is een reflex", zegt Michel Wuyts. "Hij ziet die kinderen en denkt: ik gooi ze naar hen. Daarna bedenkt hij zich, maar is het al te laat."

 

"Hij is het slachtoffer geworden van de UCI, dat een voorbeeld wil stellen", denkt Bram Tankink. "Die bidons die de verzorgers verzamelen worden ook maar gewoon in een vuilniszak gestoken, maar als die naar een fan gaan, hebben die daar nog lang plezier van, zeker kinderen. Dat zijn fans voor het leven."

 

"We moeten ervoor zorgen dat we door het bos de bomen nog zien", vindt Eddy Planckaert. "Waar eindigt dit? Mogen ze straks nog lucht in hun banden blazen? Ik begrijp dat ze geen bidon meer mogen weggooien in de graskant, maar dit... alsjeblieft! Waar zijn we mee bezig?"

 

Michel Wuyts stelt een overgangsperiode voor. "Werk eerst met gele kaarten en geef ze 2 maanden. Daarna zou het eruit moeten zijn. Aan de andere kant: de renners waren wel verwittigd."

Lees ook:

Van Vleuten met de schrik vrij: "Zag iemand in het blauw en dacht dat het iemand van onze ploeg was"

Ook Annemiek van Vleuten gooide op een gegeven moment een drinkbus in beeld weg, wat op de sociale media voor wat ophef zorgde. "Bij mijn weten heb ik mijn bidon elke keer naar een verzorger van de ploeg gegooid (wat toegestaan is)."

 

"Ik zag iemand staan in een blauwe jas, maar blijkbaar had ik het verkeerd gezien en was het niemand van onze ploeg. Het gebeurde allemaal in een flits."

 

Uiteindelijk sloot de jury het incident met winnares Van Vleuten snel. Ze zou haar drinkbus toch gewoon in een reglementaire wegwerpzone in de kant gegooid hebben.

De fase met Van Vleuten

Weinig begrip bij de (ex-)wielrenners en wielervolgers

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.