Zulte Waregem moest vorig seizoen uitwijken (naar Anderlecht en Brugge) om Europees te kunnen voetballen. Daaraan wordt deze zomer al een mouw gepast.
"We zijn blij dat de fans vanaf volgend seizoen mogelijk Europees voetbal in het Regenboogstadion zullen zien. De wedstrijden die we in Brussel en Brugge speelden, werden geen succes. Het waren geen echte thuismatchen", zegt voorzitter Carl Ballière (kleine foto).
Zulte Waregem zal deze zomer dan wel snel in actie moeten schieten. "Meteen na het seizoen beginnen de verbouwingen."
"In een eerste fase worden de bezoekerstribune en de twee tribunes achter de doelen onder handen genomen. Ook het veld zal verbreed worden. In een latere fase wordt de capaciteit opgetrokken."
"Visitekaartje van de stad worden"
Zulte Waregem denkt voor de financiering in aanmerking te komen om 750.000 euro van de Vlaamse overheid te krijgen.
"De stad Waregem doet ook een duit in het zakje en de rest is voor de club", zegt Ballière. "Het is moeilijk te zeggen hoe hoog dat bedrag wordt, want veel hangt ervan af hoeveel ruimte we aan andere bedrijven kunnen verkopen."
Waregem-burgemeester Kurt Vanryckeghem stapt dus mee in het project. "We willen van het Regenboogstadion op termijn een van de visitekaartjes van de stad én van het Belgische voetbal maken."
"De eerste fase, waarin enkele broodnodige aanpassingen worden gedaan om Europees voetbal te kunnen spelen, zal zo'n 6 miljoen euro kosten. Natuurlijk hopen we dat Essevee op 22 maart de bekerfinale wint en zo Europa ingaat."
Over twee weken wordt de bouwaanvraag ingediend. In mei wordt de aannemer aangesteld.