Ga naar de inhoud
Cort knalt naar zege na perfecte loods van Jens Keukeleire.
Cort knalt naar zege na perfecte loods van Jens Keukeleire.

Vuelta a España klassement

naamresultaatploeg
1
Primož Roglic
83:55:29
Jumbo - VismaTJV
2
Enric Mas
+4:42
Movistar TeamMOV
3
Jack Haig
+7:40
Bahrain VictoriousTBV
4
Adam Yates
+9:06
INEOS GrenadiersIGD
5
Gino Mäder
+11:33
Bahrain VictoriousTBV
6
Egan Bernal
+13:27
INEOS GrenadiersIGD
7
David De La Cruz
+18:33
UAE Team EmiratesUAD
8
Sepp Kuss
+18:55
Jumbo - VismaTJV
9
Guillaume Martin
+20:27
CofidisCOF
10
Felix Großschartner
+22:22
BORA - hansgroheBOH
naampuntenploeg
1
Fabio Jakobsen
250
Deceuninck - Quick-StepDQT
2
Primož Roglic
199
Jumbo - VismaTJV
3
Magnus Cort
161
EF Education - NippoEFN
4
Matteo Trentin
145
UAE Team EmiratesUAD
5
Enric Mas
120
Movistar TeamMOV
6
Alberto Dainese
120
Team DSMDSM
7
Michael Matthews
114
Team BikeExchangeBEX
8
Andrea Bagioli
101
Deceuninck - Quick-StepDQT
9
Egan Bernal
96
INEOS GrenadiersIGD
10
Arnaud Démare
91
Groupama - FDJGFC
naampuntenploeg
1
Michael Storer
80
Team DSMDSM
2
Romain Bardet
61
Team DSMDSM
3
Primož Roglic
51
Jumbo - VismaTJV
4
Damiano Caruso
33
Bahrain VictoriousTBV
5
Rafal Majka
33
UAE Team EmiratesUAD
6
Jack Haig
23
Bahrain VictoriousTBV
7
Sepp Kuss
19
Jumbo - VismaTJV
8
Enric Mas
17
Movistar TeamMOV
9
Egan Bernal
16
INEOS GrenadiersIGD
10
Fabio Aru
16
Team Qhubeka - NextHashTQA
naamresultaatploeg
1
Gino Mäder
84:07:02
Bahrain VictoriousTBV
2
Egan Bernal
+1:54
INEOS GrenadiersIGD
3
Juan Pedro López
+19:48
Trek - SegafredoTFS
4
Rémy Rochas
+40:59
CofidisCOF
5
Clément Champoussin
+45:56
AG2R - Citroën TeamACT
6
Steff Cras
+1:10:33
Lotto - SoudalLTS
7
Jefferson Alveiro Cepeda
+1:47:21
Caja Rural - Seguros RGACJR
8
Pavel Sivakov
+1:53:14
INEOS GrenadiersIGD
9
Gotzon Martín
+1:59:06
Euskaltel - EuskadiEUS
10
Michael Storer
+2:11:12
Team DSMDSM
ploegpunten
1
Bahrain Victorious
252:19:35
2
Jumbo - Visma
+7:26
3
INEOS Grenadiers
+32:18
4
UAE Team Emirates
+1:05:10
5
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
+1:15:05
6
Movistar Team
+1:17:16
7
AG2R - Citroën Team
+1:43:04
8
Cofidis
+2:15:39
9
Trek - Segafredo
+2:38:20
10
Team DSM
+2:59:49
teams en deelnemers

Jens Keukeleire lanceert onvermoeibare Magnus Cort Nielsen naar nieuwe Vuelta-ritzege

 do 26 augustus 2021 17:10
Vuelta a España
Etappe 12
Semi Bergetappe
173 km
13:25 Jaén - 17:09 Córdoba
Magnus Cort
einde
  1. 0
  2. 30
  3. 60
  4. 90
  5. 120
  6. 150
  7. 173

    Magnus Cort Nielsen (EF) heeft zijn tweede ritzege behaald in deze Vuelta. De Deen was in de straten van Cordoba de snelste van een fel uitgedund peloton. Met dank aan ploegmakker Jens Keukeleire, die de sprint sluw en sterk van ver op gang trok.

    De 12e etappe van de Vuelta in een notendop:

    • Winnaar van de dag: We nemen onze pet af voor Magnus Cort Nielsen (28). De Deen won een week geleden een thriller, werd gisteren pas in de laatste hectometers overrompeld na een hele dag in de aanval en was ook nu weer pienter en sterk op het moment van de waarheid. Al mag de verdienste van Jens Keukeleire niet uitgevlakt worden.

    • Verliezers van de dag: UAE en BikeExchange hebben, elk in een aparte fase en samen op het einde, er alles aan gedaan om het tot een sprint te laten uitdraaien, maar hun kopmannen maken het - helaas zoals wel vaker - niet af.

    • Morgen: De rit is uitgetekend voor de sprinters, maar hoe groot is de controle in het peloton? 

    Bekijk de ontknoping:

    Cort trekt weer aan het langste eind

    Tot wanneer mag je eigenlijk nog van een vroege vlucht spreken?

    Na een nieuwelingenkoers van ruim 90 kilometer - nog maar eens met een duizelingwekkend gemiddelde - schoven Sander Armée, Stan Dewulf en Maxim Van Gils mee in een kopgroep, maar UAE had zijn zinnen gezet op een sprint met Matteo Trentin in een gereduceerd peloton.

    Neoprof Van Gils gaf zich pas op iets meer dan 20 kilometer van de finish gewonnen. Onze landgenoot werd in de slotfase van de tweede en laatste knobbel overvleugeld door een nieuwe portie knorrende magen.

    Sergio Henao, Romain Bardet, Jay Vine en Giulio Ciccone stormden met z'n vieren op een bloedheet Cordoba af, maar BikeExchange en UAE hadden nog net voldoende jus om het kwartet bij het induiken van de slotkilometer op te peuzelen.

    Maar toch werden ze niet beloond voor alle zweetdruppels: de koppige Vine deed de trein van BikeExchange half ontsporen, EF nam fors over.

    Jens Keukeleire schoot als een raket weg en rolde de rode loper uit voor Magnus Cort Nielsen. Michael Matthews moest al een halve sprint voor de sprint rijden en lag tegen het canvas.

    De Deen, bijna elke dag in beeld en nochtans bij de gelosten geciteerd op de laatste klim, rekende keurig af met Andrea Bagioli en trakteerde zichzelf op een tweede ritzege in deze editie.

     

    In het klassement verandert er niets. Primoz Roglic kwam met onder meer Adam Yates ten val, maar de Sloveen lijkt met de schrik vrij te komen.

    De val met onder meer Primoz Roglic:

    Ritwinnaar Cort Nielsen: "Magistrale lead-out van Keukeleire"

    "We dachten dat we met een uitgedund peloton voor de zege zouden kunnen sprinten", glimlachte Magnus Cort Nielsen.

     

    "Mijn ploeg heeft het geweldig gedaan en tijdens de snelle eerste uren kon ik ontspannen in het peloton zitten."

     

    "Natuurlijk voelde ik de inspanningen van gisteren wel, maar ik overleefde en ik kon rekenen op een magistrale lead-out van Jens Keukeleire."

    Rituitslag Rit 12

    naamresultaatploeg
    1
    Magnus Cort
    3:44:21
    EF Education - NippoEFN
    2
    Andrea Bagioli
    +0
    Deceuninck - Quick-StepDQT
    3
    Michael Matthews
    +0
    Team BikeExchangeBEX
    4
    Matteo Trentin
    +0
    UAE Team EmiratesUAD
    5
    Andreas Kron
    +0
    Lotto - SoudalLTS
    6
    Felix Großschartner
    +0
    BORA - hansgroheBOH
    7
    Antonio Soto
    +0
    Euskaltel - EuskadiEUS
    8
    Anthony Roux
    +0
    Groupama - FDJGFC
    9
    Gianluca Brambilla
    +0
    Trek - SegafredoTFS
    10
    Martijn Tusveld
    +0
    Team DSMDSM
    naamresultaatploeg
    1
    Odd Christian Eiking
    45:33:18
    Intermarché - Wanty - Gobert MatériauxIWG
    2
    Guillaume Martin
    +58
    CofidisCOF
    3
    Primož Roglic
    +1:56
    Jumbo - VismaTJV
    4
    Enric Mas
    +2:31
    Movistar TeamMOV
    5
    Miguel Ángel López
    +3:28
    Movistar TeamMOV
    6
    Jack Haig
    +3:55
    Bahrain VictoriousTBV
    7
    Egan Bernal
    +4:46
    INEOS GrenadiersIGD
    8
    Adam Yates
    +4:57
    INEOS GrenadiersIGD
    9
    Sepp Kuss
    +5:03
    Jumbo - VismaTJV
    10
    Felix Großschartner
    +5:38
    BORA - hansgroheBOH
    Vuelta a España
    ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
    1
    14/08 Burgos - Burgos
    tijdrit
    7,1 km
    Primož Roglic
    Primož Roglic
    2
    15/08 Caleruega - Burgos
    Vlak
    167 km
    Jasper Philipsen
    Primož Roglic
    3
    16/08 Santo Domingo de Silos - Picón Blanco
    Semi Bergetappe
    202,8 km
    Rein Taaramäe
    Rein Taaramäe
    4
    17/08 El Burgo de Osma - Molina de Aragón
    Vlak
    163,9 km
    Fabio Jakobsen
    Rein Taaramäe
    5
    18/08 Tarancón - Albacete
    Vlak
    184,4 km
    Jasper Philipsen
    Kenny Elissonde
    6
    19/08 Requena - Alto de la Montaña de Cullera
    Vlak
    158,3 km
    Magnus Cort
    Primož Roglic
    7
    20/08 Gandía - Balcón de Alicante
    Bergetappe
    152 km
    Michael Storer
    Primož Roglic
    8
    21/08 Santa Pola - La Manga del Mar Menor
    Vlak
    173,7 km
    Fabio Jakobsen
    Primož Roglic
    9
    22/08 Puerto Lumbreras - Alto de Velefique
    Bergetappe
    188 km
    Damiano Caruso
    Primož Roglic
    rustdag 23/08
    10
    24/08 Roquetas de Mar - Rincón de la Victoria
    Semi Bergetappe
    189 km
    Michael Storer
    Odd Christian Eiking
    11
    25/08 Antequera - Valdepeñas de Jaén
    Semi Bergetappe
    133,6 km
    Primož Roglic
    Odd Christian Eiking
    12
    26/08 Jaén - Córdoba
    Semi Bergetappe
    173 km
    Magnus Cort
    Odd Christian Eiking
    13
    27/08 Belmez - Villanueva de la Serena
    Vlak
    203,7 km
    Florian Sénéchal
    Odd Christian Eiking
    14
    28/08 Don Benito - Pico Villuercas
    Bergetappe
    165,7 km
    Romain Bardet
    Odd Christian Eiking
    15
    29/08 Navalmoral de la Mata - El Barraco
    Bergetappe
    197,5 km
    Rafal Majka
    Odd Christian Eiking
    rustdag 30/08
    16
    31/08 Laredo - Santa Cruz de Bezana
    Vlak
    180 km
    Fabio Jakobsen
    Odd Christian Eiking
    17
    01/09 Unquera - Lagos de Covadonga
    Bergetappe
    185,8 km
    Primož Roglic
    Primož Roglic
    18
    02/09 Salas - Altu d'El Gamoniteiru
    Bergetappe
    162,6 km
    Miguel Ángel López
    Primož Roglic
    19
    03/09 Tapia - Monforte de Lemos
    Semi Bergetappe
    191,2 km
    Magnus Cort
    Primož Roglic
    20
    04/09 Sanxenxo - Castro de Herville
    Bergetappe
    202,2 km
    Clément Champoussin
    Primož Roglic
    21
    05/09 Padrón - Santiago de Compostela
    tijdrit
    33,8 km
    Primož Roglic
    Primož Roglic