Ethan Vernon heeft laatste woord na hellende sprint in Catalonië, buffelende Brennan komt nét te laat
Nét geen twee op twee voor Matthew Brennan in de Ronde van Catalonië. De sterke beer van Visma - Lease a Bike had moeite om zich goed te positioneren in een hectische sprint met heel wat kwakjes links en rechts. Ethan Vernon (Israel - Premier Tech) profiteerde optimaal met een sterk eindschot en kon zijn jonge landgenoot afhouden naar ritwinst.
Nadat veel sprinters gisteren hadden moeten afhaken in de lastige finale kregen ze vandaag een herkansing.
In een relatief vlakke etappe van 177 kilometer kozen 3 gelukzoekers al snel het hazenpad.
Het peloton controleerde de vlcuht eenvoudig en versnelde op de Coll de Sant Pere de Rodes, een klim van eerste categorie halverwege het parcours.
Daar hoopte men enkele snelle mannen overboord te gooien, maar op de top was het dan wel nog 80 kilometer tot aan de streep waardoor de gelosten nog genoeg tijd hadden om terug te keren.
De vluchters werden op 65 kilometer van de streep gegrepen, waarna Team Visma | Lease a Bike in het Catalaanse hinterland nog waaiers probeerde te trekken, maar zonder succes.
In de laatste 30 kilometer kwam alles terug samen en was het wachten op een massasprint.
Daarin wist Kaden Groves zich het best te positioneren en kon hij de laatste
bocht aan de binnenkant aanvatten.
De Australiër werd echter nog voorbijgesneld door Ethan Vernon. Die kon op zijn beurt Matthew Brennan nog nipt afhouden.
Matthew Brennan blijft leider, maar hij zal die trui morgen hoogstwaarschijnlijk moeten afstaan. Dan volgt een rit met ruim 5.000 hoogtemeters en een aankomst bergop.
Ethan Vernon: "Chaotische finale"
"Ik heb vandaag afgezien, maar dankzij het goede werk van mijn ploeg slaagde ik erin om te terug te keren", aldus dolgelukkige Ethan Vernon na de rit.
"In de finale waren we bovendien perfect gepositioneerd in die erg chaotische finale. Door de rugwind ging alles super snel. Hopelijk kunnen we vrijdag nog eens sprinten."
Kaden Groves: "Te snel op kop"
Kaden Groves greep zoals gisteren net naast de ritzege. "We zaten iets te snel op kop vandaag", analyseerde de Australiër achteraf.
"Daardoor waren er nog veel jongens die nog uit de achtergrond konden komen aan hoge snelheid. Ik had een goede dag vandaag, maar het is wat het is."
Gerelateerd:
Uitslag Rit 2
naam | resultaat | ploeg | |
---|---|---|---|
1 | Ethan Vernon | 4:16:16 | Israel - Premier TechIPT |
2 | Matthew Brennan | +0 | Team Visma - Lease a BikeTVL |
3 | Kaden Groves | +0 | Alpecin - DeceuninckADC |
4 | Axel Laurance | +0 | INEOS GrenadiersIGD |
5 | Pavel Bittner | +0 | Team Picnic - PostNLTPP |
6 | Dorian Godon | +0 | Decathlon AG2R La Mondiale TeamDAT |
7 | Marijn van den Berg | +0 | EF Education - EasyPostEFE |
8 | Stanislaw Aniolkowski | +0 | CofidisCOF |
9 | Dion Smith | +0 | Intermarché - WantyIWA |
10 | Anders Foldager | +0 | Team Jayco AlUlaJAY |
naam | resultaat | ploeg | |
---|---|---|---|
1 | Matthew Brennan | 8:41:17 | Team Visma - Lease a BikeTVL |
2 | Kaden Groves | +6 | Alpecin - DeceuninckADC |
3 | Tibor Del Grosso | +12 | Alpecin - DeceuninckADC |
4 | Enric Mas | +13 | Movistar TeamMOV |
5 | Juan Ayuso | +13 | UAE Team Emirates - XRGUAD |
6 | Primož Roglic | +15 | Red Bull - BORA - hansgroheRBH |
7 | Dorian Godon | +16 | Decathlon AG2R La Mondiale TeamDAT |
8 | Andrea Vendrame | +16 | Decathlon AG2R La Mondiale TeamDAT |
9 | Junior Lecerf | +16 | Soudal Quick-StepSOQ |
10 | Pavel Bittner | +16 | Team Picnic - PostNLTPP |
Fase per faselaatste update: ongeveer 3 uur geleden
Ethan Vernon wint!
Ethan Vernon is de toch ietwat verrassende winnaar van de dag! Hij gaat in de laatste bocht nog buitenom bij Groves en Laurance en houdt de opkomende Brennan nog net af.
Alpecin-Deceuninck gaat laatste kilometer in
De trein van Alpecin-Deceuninck trekt de sprint aan.
Brennan in het wiel van Groves
Op 3 kilometer van de streep neemt Brennan het wiel van Groves.
Oplopende aankomst
De laatste kilometers in Figueres zijn rechttoe rechtaan, maar in het absolute slot loopt nog wel omhoog. De spurters dienen de timing dus goed in de gaten te houden.
Met rugwind naar de finish
Met de wind in de rug gaat het nu snel richting de streep. Nog 5 kilometer te gaan.
Axel Laurance is er ook bij
Gisteren was hij onzichtbaar in de finale, maar nu is Axel Laurance wel bij de zaak. De puncher van INEOS Granadiers bevindt zich vooraan in het peloton en is de op licht hellende aankomst zeker niet kansloos.
Brennan aandachtig vooraan
Matthew Brennan zit al de hele dag aandachtig vooraan in het peloton. De jonge Brit zit in het wiel van ploegmakkers Steven Kruiswijk en Wilco Kelderman die de kop nemen.
Peleton daalt af
De meeste hoogtemeters zitten erop. Het peloton daalt nu de laatste heuvels af richting Figueras. Met de wind in de rug zullen de renners nu snel aan de meet zijn.
Diego Uriarte wint prijs van de strijdlust
De Spanjaard Diego Uriarte heeft vandaag de prijs van de strijdlust gewonnen. Van de 3 vluchters zong hij het het langst uit.
Aanval in de kiem gesmoord
Enkele renners proberen weg te geraken, maar worden snel weer gegrepen door het peloton.
Opnieuw even klimmen
Nadat de snelheid even de lucht inging op het vlakke, is het nu weer even klimmen geblazen voor het peloton. Op deze niet-gecategoriseerde heuvels zal er wellicht weinig afscheiding komen.
Na de eerste passage in Figueres is een groot deel van het peloton opnieuw samengekomen.
60 (!) kilometer per uur
Team Visma | Lease a Bike legt er de pees op in het peloton. De kilometerteller geeft snelheden boven de 60 kilometer per uur aan. Er ontstaan achteraan het pak breukjes.
Movistar Team probeert waaier te trekken
Nadat eerst UAE Team Emirates XRG een poging had ondernomen om een waaier te trekken, is het nu de beurt aan Movistar Team. Voorlopig zonder succes.
Ronde van Catalonië
rit | datum | start - finish | type rit | totaal | winnaar | leider |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24/03 | Sant Feliu de Guíxols - Sant Feliu de Guíxols | 178,3 km | Matthew Brennan | Matthew Brennan | |
2 | 25/03 | Banyoles - Figueras | 177,3 km | Ethan Vernon | Matthew Brennan | |
3 | 26/03 | Viladecans - La Molina | 218,6 km | 11:30 | ||
4 | 27/03 | Sant Vicenç de Castellet - Montserrat Mil-lenari | 188,7 km | 12:15 | ||
5 | 28/03 | Paúls - Amposta | 172 km | 12:15 | ||
6 | 29/03 | Berga - Santa Coloma de Queralt | 159 km | 12:40 | ||
7 | 30/03 | Barcelona - Barcelona | 136,2 km | 10:55 |