In de Ligue 1 heeft competitieleider Lille schipbreuk geleden tegen Nîmes: het werd 1-2 in het Stade Pierre Mauroy. Door de zege van PSG in de topper tegen Lyon krijgt Lille gezelschap van de Parijzenaars bovenaan de stand.
Voor het eerst in jaren is de titelstrijd in Frankrijk nog eens spannend. Lille en Lyon liggen al sinds het begin van het seizoen op de loer om de titel weg te kapen van het rijke PSG, dat minder dominant is dan gewoonlijk.
Leider Lille kreeg zondag het bescheiden Nîmes Olympique over de vloer, maar die opdracht liep niet van een leien dakje. Moussa Koné bezorgde al na 13 minuten Nîmes de voorsprong.
Lille reageerde echter gevat en kon via Xeka al snel tegenscoren. Vlak voor de rust kreeg het echter opnieuw een klap: Renaud Ripart bracht de bezoekers opnieuw op voorsprong.
In de tweede helft kon de leider geen vuist meer maken. Lille, met ex-Gent speler Jonathan David 90 minuten tussen de lijnen, acteerde ongeïnspireerd en kon een derde seizoensnederlaag niet meer afwenden.
Door de de nederlaag van Lille en de zege van PSG in de topper tegen Lyon komen Lille en PSG samen aan kop in de Ligue 1 met 63 punten. Lyon volgt als derde met 60 punten, Monaco als vierde met 59 punten. De strijd blijft dus razend spannend.
Fase per fase
tweede helft, minuut 95 match afgelopen
Burak Yilmaz (Lille OSC) zet zijn hoofd tegen de bal, maar hij kan niet kadreren. tweede helft, minuut 95.
Burak Yilmaz (Lille OSC) zet zijn hoofd tegen de bal, maar hij kan niet kadreren.
De bal gaat over de achterlijn in hoekschop. Die wordt genomen door Renato Sanches (Lille OSC), maar zijn voorzet is te kort en wordt weggewerkt. tweede helft, minuut 95.
De bal gaat over de achterlijn in hoekschop. Die wordt genomen door Renato Sanches (Lille OSC), maar zijn voorzet is te kort en wordt weggewerkt.
Adrián Cubas (Nîmes Olympique) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Yusuf Yazici (Lille OSC). tweede helft, minuut 94.
Adrián Cubas (Nîmes Olympique) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Yusuf Yazici (Lille OSC).
Redding van Mike Maignan (Lille OSC), die de bal al duikend kan pareren. tweede helft, minuut 92.
Redding van Mike Maignan (Lille OSC), die de bal al duikend kan pareren.
Renaud Ripart (Nîmes Olympique) haalt uit met zijn rechter... tweede helft, minuut 92.
Renaud Ripart (Nîmes Olympique) haalt uit met zijn rechter...
Er komen 4 minuten extra tijd bij. tweede helft, minuut 91.
4 - extra time
Er komen 4 minuten extra tijd bij.
tweede helft, minuut 91. Vervanging bij Nîmes Olympique, Patrick Burner erin, Niclas Eliasson eruit
Boubakary Soumaré (Lille OSC) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Niclas Eliasson (Nîmes Olympique). tweede helft, minuut 80.
Boubakary Soumaré (Lille OSC) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Niclas Eliasson (Nîmes Olympique).
Yusuf Yazici neemt de hoekschop voor Lille OSC. Hij dropt de bal centraal voor doel. tweede helft, minuut 80.
Yusuf Yazici neemt de hoekschop voor Lille OSC. Hij dropt de bal centraal voor doel.
Renato Sanches (Lille OSC) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Zinedine Ferhat (Nîmes Olympique). tweede helft, minuut 79.
Renato Sanches (Lille OSC) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Zinedine Ferhat (Nîmes Olympique).
José Fonte (Lille OSC) zet zijn hoofd tegen de bal, maar hij kan niet kadreren. tweede helft, minuut 78.
José Fonte (Lille OSC) zet zijn hoofd tegen de bal, maar hij kan niet kadreren.
tweede helft, minuut 77. Vervanging bij Nîmes Olympique, Lucas Deaux erin, Moussa Koné eruit