
De Senegalese regering gooit nog wat olie op het vuur van de Afrika Cup. Het beschuldigt het bestuur van de Afrikaanse voetbalfederatie van corruptie en eist een onderzoek. "We verwerpen deze onrechtvaardige poging tot onteigening."
Het laatste woord is nog niet geschreven over de Afrika Cup. Senegal won in januari voor de tweede keer het toernooi, maar moet zijn trofee nu weer afstaan.
Papa Gueye had nochtans in de verlengingen het enige doelpunt van de finale gemaakt, maar wat ervoor gebeurde, breekt Senegal nu zuur op. Uit protest tegen een omstreden strafschop was de Senegalese ploeg tijdelijk naar de kleedkamers getrokken.
Brahim Diaz miste die penalty, maar de Marokkaanse voetbalbond diende na de wedstrijd een klacht in. De beroepscommissie van de Afrikaanse Voetbalbond besliste dinsdagavond dat het Senegalese team het reglement van de Afrika Cup overtrad, waardoor het een forfaitnederlaag aangesmeerd krijgt.
"Dat is een buitengewoon ernstige en onwettige beslissing", aldus Marie Rose Khady Fatou Faye, woordvoerster van de Senegalese regering. "Dakar vraagt dan ook een onafhankelijk en internationaal onderzoek naar corruptie binnen de CAF."
"Daarnaast zal Senegal alle juridische middelen inzetten bij de bevoegde internationale rechtbanken om deze beslissing ongedaan te maken. Senegal verwerpt categoriek deze onrechtvaardige poging tot onteigening."
Eerder raakte al bekend dat de Senegalese voetbalbond in beroep gaat bij het Internationale Sporttribunaal TAS.






