
Vandaag is het D-day voor topschaatser Bart Swings. Iets voor 17 uur wil de olympische kampioen zich al voor de derde keer op een rij tot wereldkampioen kronen. Daarvoor kan hij rekenen op een teamgenoot: Indra Médard.
Bart Swings rijdt niet zijn beste seizoen. Naast privéproblemen kampt de kampioen ook met zijn knie. Een zege zat er dan ook niet in, maar op het moment van de waarheid schaatst Swings altijd op zijn best.
Welk plan heeft de 34-jarige topper deze keer in zijn mouw zitten?
"De voorbije week heb ik met Jelle (Spruyt, zijn coach, red) gebeld om het plan en de verschillende opties te overlopen. Want deze keer staan we als team aan de start", vertelt Swings, die voor het eerst een WK rijdt mét een landgenoot als extra wapen.
Zijn knieblessure heeft hij onder controle. Gisteren in de aflossing leidde hij het Belgische team naar de 5e plaats.
"Ik heb mijn knie gevoeld en ik ben diep gegaan, maar ik zal hersteld zijn voor de massastart", verzekert hij.
Hier hebben we een duidelijk doel als team: de wereldtitel van Bart verlengen.
Indra Médard rijdt sinds dit seizoen ook mee op het hoogste niveau. Zo kan Swings de kat uit de boom kijken, wat Médard al podiumplaatsen heeft opgeleverd in de wereldbeker.
"Dat is enkele keren goed uitgedraaid voor mij", zegt de bliksemafleider, "maar hier op het WK hebben we een duidelijk doel: de wereldtitel van Bart verlengen."
Afspraak om 16.45 uur in het prachtige Vikingschip van Hamar in Noorwegen.
medailles Bart Swings massastart | |
---|---|
medaille | kampioenschap |
🥇 | OS 2022 |
🥇 | WK 2023 |
🥇 | WK 2024 |
🥇 | EK 2020 |
🥇 | EK 2022 |
🥇 | EK 2024 |
🥈 | OS 2018 |
🥉 | WK 2021 |