LIVE: Bollentrui Delettre beste op eerste helling, drie vluchters krijgen amper 2 minuten van het peloton
Moesten ze in de openingsetappe nog wat obstakels overwinnen, dan wordt in de 2e rit in Parijs-Nice wel de rode loper uitgerold voor de sprinters. Kan er iemand Tim Merlier afstoppen? Bekijk het vanaf 15.15 uur op VRT1 of volg via tekstupdates van start tot finish op deze pagina.
Fase per faselaatste update: 3 minuten geleden
Jonas Abrahmsen
De derde renner in de kopgroep is veruit de bekendste.
De 29-jarige Noor Jonas Abrahamsen, rijdt sinds 2017 bij Uno-X. Na drie seizoenen bij het development team, maakte hij in 2020 de overstap naar de profs.
Daar kende hij vorig jaar zijn grote doorbraak met verschillende mooie ereplaatsen in het klassieke voorjaar. Met een 2e plek in Dwars door Vlaanderen, na Matteo Jorgenson (Visma-Lease a Bike), als beste resultaat.
In de Ronde van Frankrijk trok hij zijn goede vorm door, met een 8e plek in het bergklassement en een 9e plek in het puntenklassement.
41,4 km/u tijdens eerste wedstrijduur
We zijn ondertussen al een kwartiertje bezig aan het tweede wedstrijduur. Maar om een indicatie te geven: het eerste wedstrijduur werd afgewerkt met een gemiddelde van 41,4 km/u in de kopgroep.
1'40"
Nog minder dan twee minuten blijven over van de voorsprong van de kopgroep. Soudal Quick-Step geeft van jetje in de achtergrond.
Samuel Fernandez
De tweede renner die we in de kijker zetten is de 21-jarige Spanjaard Samuel Fernandez. De jongeling van Caja Rural-Seguros is bezig aan zijn eerste Parijs-Nice.
Veel hebben we nog niet om op af te gaan, want het klimtalent, heeft in zijn twee seizoenen bij het team nog geen zeges gepakt. In O Gran Camiño werd hij wel 5e in het jongerenklassement, voor wat het waard is.
Alexandre Delettre
Onze beloning voor Delettre is een korte voorstelling.
Gisteren kom u hem ook al zien passeren voorin, dus misschien weet u al het een en ander over de 27-jarige Fransman van TotalEnergies.
Deze winter kwam hij over van het continentale St. Michel-Mavic-Auber93. Toch heeft hij al World Tour-ervaring, want in 2022 en 2023 reed hij rond bij Cofidis. Grote zeges staan er nog niet op zijn teller, maar in de Ster van Bessèges eindigde hij in het algemeen klassement wel als 14e op 3'39" van eindwinnaar Kévin Vauquelin (Arkéa-B&B Hotels).
Côte des Mesnuls
En hij doet het. Alexandre Delettre (TotalEnergies) verstevigt zijn bergtrui met 3 extra punten. Veel stelde het heuveltje wel niet voor, met 1,3 km aan een gemiddelde van 5,7%. Jonas Abrahamsen en Samuel Fernandez worden respectievelijk 2e en 3e.
Binnen 2 km begint de kopgroep aan de eerste helling van de dag, de Côte des Mesnuls. Kan Alexandre Delettre daar de volle buit pakken voor zijn bollentrui? Cadeau zal hij het niet krijgen van zijn medevluchters.
Onder aanvoering van Soudal-Quick Step, nadert het peloton tot op een goede 2 minuten van de vluchters. Komt alles sneller samen dan verwacht?
Fabio Jakobsen (Picnic PostNL): "Rit moet mij liggen."
Ik voelde mij goed gisteren, dus dat gaf vertrouwen. Maar op het einde had ik de benen niet meer om mee te sprinten. De rit van vandaag zou mij wel moeten liggen, dus vandaag ga ik meesprinten.
De voorsprong van de vluchters zakt weer wat. Ze houden nog een voorgift van 2'35" over.
3'
De voorsprong van de vroege vlucht loopt ondertussen al op tot drie minuten.
Déjà vu
Een beeld dat we al eerder gezien hebben. Ook in de etappe van gisteren waren Delettre en Fernandez present. De plek van Abrahamsen was toen weggelegd voor Taco van der Hoorn (Intermarché-Wanty).
Van Lerberghe heeft zich opnieuw in het peloton genesteld. Hoeveel minuten voorgift krijgt de vlucht vandaag?
De drie vluchters rijden al snel een voorsprong van 1'40" bijeen. Dat is het signaal voor Bert Van Lerberghe (Soudal-Quick Step) om in de tegenaanval te gaan. De Wolfpack wil geen risico's nemen vandaag.
Meteen een eerste aanval
Lang hebben we er niet op moeten wachten. Drie renners vertrekken van bij de start al meteen voor een dagje voorop. Hun namen: Jonas Abrahamsen (Uno-X), Samuel Fernandez (Caja Rural) en uiteraard bollentruidrager Alexandre Delettre (TotalEnergies).
C'est parti!
De renners zijn officieel vertrokken richting Bellegarde.
Tijdens de neutralisatie kregen we wel meteen enkele mechanische problemen te zien. Zo stonden onder meer Magnus Sheffield (Ineos) en Alexander Kristoff (Uno-X) even aan de kant.
Met amper 879 hoogtemeters, verspreid over 183,7 km, en geen wind, lijkt niets een massasprint in de weg te staan. Binnen 5 minuten beginnen de renners aan een regenachtige rit 2 van de Koers naar de Zon.
Tim Merlier (Soudal-Quick Step): "Winnen in geel zou het nog mooier maken."
Het is een heel leuk gevoel om hier in de leiderstrui te starten, al is het wel jammer dat het regent. De aankomst is moeilijker dan gisteren, omdat het een rechte strook is van 6 kilometer, en totaal niet technisch. Winnen in geel zou het wel nog mooier maken.
Officieuze start
De renners hebben zich in startplaats Montesson op gang getrokken. Nu volgt nog een neutralisatiezone, waarna de wedstrijd echt kan beginnen.
Tim Merlier is de topfavoriet, maar wie zijn zijn grootste concurrenten vandaag?
Axel Zingle (Visma-Lease a Bike)
Juan Sebastian Molano (UAE)
Danny van Poppel (Red Bull - Bora Hansgrohe)
Mads Pedersen (Lidl-Trek)
Michael Matthews (Jayco AlUla)
Fabio Jakobsen (Picnic PostNL)
Alberto Dainese (Tudor)
Arnaud Démare (Arkéa-B&B Hotels)
Alexander Kristoff (Uno-X)
Timo Kielich (Intermarché-Wanty)
Stanislaw Aniolkowski (Cofidis)
Timo Kielich (Alpecin-Deceuninck) :"Top 5 is hoogst haalbare"
Tim Merlier is een van de besten van het pak en steekt er hier ver bovenuit. Maar een koers moet altijd gereden worden. Ik hoop zelf opnieuw mee te doen voor de top 5. Dat lijkt mij het hoogst haalbare.
Parcours
Waar de renners gisteren in de finale nog ruimte hadden om te demarreren, lijkt het erop dat vandaag een typische sprintersetappe wordt.
In de eerste 60 kilometers, zijn er twee hellingen van derde categorie, waar Alexandre Delettre (TotalEnergies) via de vroege vlucht enkele punten kan pakken voor zijn bergtrui? Daarna loopt het via licht glooiende wegen richting finish in Bellegarde.
Daar passeren de renners tweemaal de finishlijn. Eerst voor een tussensprint en 21 km later voor de dagzege. Houdt iemand Europees kampioen Tim Merlier van een 2 op 2?
Weinig zon te bekennen in startplaats Montesson
Livestream vanaf 15.15 uur
De ontknoping van de 183,9 kilometer lange etappe kan je volgen op VRT1 vanaf 15.15 uur. De aanloop naar de finale kun je hier volgen vanaf 12.20 uur met tekstupdates.
2 op 2 voor Merlier?
Europees kampioen Tim Merlier kaapte de eerste leiderstrui weg in Parijs-Nice met een sterke spint. "Een geweldige start", noemde hij het zelf. Kan hij er een vervolg aan breien?
Ook de 2e etappe is namelijk uitgetekend voor de sprinters. Van Montesson naar Bellegarde liggen er in het begin twee obstakels van 3e categorie, maar daarna volgen licht glooiende wegen naar de streep.
rit | datum | start - finish | type rit | totaal | winnaar | leider |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 09/03 | Le Perray-en-Yvelines - Le Perray-en-Yvelines | 156,1 km | Tim Merlier | Tim Merlier | |
2 | 10/03 | Montesson - Bellegarde | 183,9 km | nog 130 km | ||
3 | 11/03 | Circuit de Nevers Magny-Cours - Nevers | 28,4 km | 14:30 | ||
4 | 12/03 | Vichy - La Loge des Gardes | 163,4 km | 12:30 | ||
5 | 13/03 | Saint-Just-en-Chevalet - La Côte-Saint-André | 203,3 km | 11:40 | ||
6 | 14/03 | Saint-Julien-en-Saint-Alban - Berre-l'Étang | 209,8 km | 11:35 | ||
7 | 15/03 | Nice - Auron | 147,8 km | 11:15 | ||
8 | 16/03 | Nice - Nice | 119,9 km | 14:10 |