Yellow Tigers ondergaan wet van de sterkste tegen topland Servië
Op het EK volleybal is onze nationale vrouwenploeg er niet in geslaagd om topland Servië punten af te snoepen. De Yellow Tigers deden goed mee tegen het gastland, maar verloren uiteindelijk na drie sets: 25-21, 25-21 en 25-21.
Met Servië kregen de Yellow Tigers de huidige Europees en wereldkampioen tegenover zich én de derde van de Olympische Spelen. Een zware klant dus voor de nationale volleybalvrouwen. Toch waren de Tigers niet naar Servië afgezakt om zich zomaar naar de slachtbank te laten leiden.
De Belgen deden goed mee met de Serviërs. Onder meer dankzij een sterke Marlies Janssens en Britt Herbots bleef het verschil binnen de perken. Maar tegen al dat aanvallend geweld van Servië hadden de Belgen geen antwoord klaar.
Vooral Boskovic speelde een indrukwekkende partij. De 24-jarige was zowel aan het net als aan de opslaglijn bijzonder gevaarlijk. De Tigers verloren set 1 dan ook met 25-21.
Ook in de tweede set speelde hetzelfde scenario zich af. De Belgen deden goed mee, maar op het moment dat Servië het gaspedaal indrukte, was het toch naar adem happen bij de Yellow Tigers. Ook nu won Servië de set met 25-21.
In de derde set leek de veer wat gebroken bij de Tigers. Er slopen steeds meer fouten in het spel van onze nationale volleybalvrouwen. Maar ook Servië maakte fouten, waardoor de Belgen nog niet meteen uitgeteld werden. Uiteindelijk moesten de Yellow Tigers toch de wet van de sterkste ondergaan en ging ook de derde set met 25-21 verloren.
Morgen komen de Yellow Tigers opnieuw in actie. Om 17 u nemen ze het op tegen Rusland, alweer een taaie klant. Ook die wedstrijd kan je live bekijken bij Sporza, op tv beginnen we op Eén, vanaf 18 u doen we voort op Canvas. De tv-uitzending wordt vanzelfsprekend ook gestreamd.
Coach Vande Broek: "Heel sterke partij gespeeld tegen een heel sterk land"
"Het resultaat was niet belangrijk, maar de match was wel belangrijk", blikt coach Gert Vande Broek nog eens terug op de verloren partij tegen Servië. "Het was absoluut geen oefenmatch. Ik verlaat de zaal met een goed gevoel."
"We hebben een heel sterke partij gespeeld tegen een heel sterke ploeg. Elke set spelen we goed mee en gaan we zelfs tot 20 punten. Aanvallend en spelverdelend waren we sterk, maar er was misschien iets te weinig opslagdruk om aanspraak te maken op een set."
"We serveerden iets te zwak. Dat ritme hebben we nog niet echt. Maar dat werd in de loop van de wedstrijd wel beter. Laat ons hopen dat we dat kunnen meepakken naar de volgende wedstrijden en dan ga ik met een heel goed gevoel naar huis. Die mindere opslag werd meteen afgestraft door Servië en hun goede tempoballen. Daar konden we fysiek niet aan."
"Servië is de beste ploeg van de wereld, maar ook de sympathiekste. Het is een zeer bescheiden ploeg. Er hangt al jaren een ongelofelijk goede dynamiek in die ploeg. Ik heb bijzonder veel respect voor die speelsters op het veld, maar ook naast het veld."
"Je voelt wel dat er rond onze ploeg een perceptie hangt dat we een vechtersploeg zijn, die heel goed aan elkaar hangt en die er blijft voor gaan tot het laatste punt. Dat hebben we vandaag ook gedaan. En dat weet de tegenpartij."