Invallers Salah en Doku gaan mee ten onder tegen Lille in strijd om Europa

    1. 34' - Verv. Ismaily door Timothy Weah
    2. 20' - Geel - André Gomes
    3. 1' - Doelpunt - Amine Gouiri (1 - 0)
    1. 90+4' - Doelpunt - André Gomes (1 - 3)
    2. 85' - Doelpunt - Rémy Cabella (1 - 2)
    3. 84' - Verv. Jonathan Bamba door Alan Virginius
    4. 84' - Verv. Jonathan David door Mohamed Bayo
    5. 84' - Verv. Djed Spence door Birger Meling
    6. 83' - Verv. Benjamin Bourigeaud door Ibrahim Salah
    7. 81' - Geel - Timothy Weah
    8. 70' - Verv. Karl Toko Ekambi door Jéremy Doku
    9. 64' - Geel - Lesley Ugochukwu
    10. 63' - Verv. Angel Gomes door Rémy Cabella
    11. 62' - Verv. Flavien Tait door Lesley Ugochukwu
    12. 62' - Verv. Désiré Doué door Arnaud Kalimuendo-Muinga
    13. 59' - Doelpunt - Edon Zhegrova (1 - 1)
    1'goalAmine Gouiri1 - 0
    59'goalEdon Zhegrova1 - 1
    85'goalRémy Cabella1 - 2
    90+4'goalAndré Gomes1 - 3

    Aan Belgische connecties geen tekort in de wedstrijd tussen Rennes en Lille in de Ligue 1 zaterdagavond. Lille won uiteindelijk in Bretagne en sluipt daarmee dichter bij Rennes. Beide clubs zijn nog in de running voor een Europees ticket.

    Eén Belg stond in de basis in het duel. Arthur Theate stond centraal achterin bij Rennes. Op de andere Belgen van de thuisploeg was het veel langer wachten, maar met Jonathan David (ex-Gent) en Edon Zhegrova (ex-Genk) kwamen er wel andere bekende namen meteen in actie.

     

    Rennes maakte een kanonstart. Gouiri scoorde al na een minuut, maar daarna viel de doelpuntenproductie stil. 

     

    Zhegrova bracht daar rond het uur verandering in. Bij een snelle omschakeling trapte hij knap de bal in de verste hoek. 

     

    Rennes leek te willen winnen en bracht rond de 70e minuut Doku en iets later nog Salah, aanvallend geweld. Dat plannetje draaide helemaal verkeerd uit. 

     

    Cabella en Gomes scoorden nog in de 85e en 94e minuut voor de bezoekers. Een zure nederlaag dus voor drie Belgen.

    Fase per fase

    1. tweede helft, minuut 95 match afgelopen
    2. André Gomes kan scoren voor Lille OSC. De assist komt op naam van Edon Zhegrova. tweede helft, minuut 94.
    3. Doelpunt tijdens tweede helft, minuut 94 door André Gomes van Lille OSC. 1, 3.
    4. Alan Virginius (Lille OSC) trapt op doel, maar zijn schot gaat naast. tweede helft, minuut 94.
    5. Steve Mandanda (Stade Rennes) blijft goed naar de bal kijken en duwt de bal weg. tweede helft, minuut 94.
    6. Mohamed Bayo (Lille OSC) haalt uit... tweede helft, minuut 94.
    7. De bal gaat over de achterlijn in hoekschop. Die wordt genomen door Edon Zhegrova (Lille OSC), maar zijn voorzet is te kort en wordt weggewerkt. tweede helft, minuut 92.
    8. Rémy Cabella (Lille OSC) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Adrien Truffert (Stade Rennes). tweede helft, minuut 91.
    9. Er komen 3 minuten extra tijd bij. tweede helft, minuut 91.
    10. Arnaud Kalimuendo-Muinga (Stade Rennes) kan aanleggen, maar zijn schot wordt afgeblokt. tweede helft, minuut 88.
    11. Arthur Theate (Stade Rennes) wordt teruggefloten door de scheidsrechter. Hij ging te fors in op Edon Zhegrova (Lille OSC). tweede helft, minuut 88.
    12. Rémy Cabella kan scoren voor Lille OSC. De assist komt op naam van Edon Zhegrova. tweede helft, minuut 85.
    13. Doelpunt tijdens tweede helft, minuut 85 door Rémy Cabella van Lille OSC. 1, 2.
    14. tweede helft, minuut 84. Vervanging bij Lille OSC, Alan Virginius erin, Jonathan Bamba eruit
    15. tweede helft, minuut 84. Vervanging bij Lille OSC, Mohamed Bayo erin, Jonathan David eruit
    16. tweede helft, minuut 84. Vervanging bij Stade Rennes, Birger Meling erin, Djed Spence eruit
    17. tweede helft, minuut 83. Vervanging bij Stade Rennes, Ibrahim Salah erin, Benjamin Bourigeaud eruit
    18. Gele kaart voor Timothy Weah van Lille OSC tijdens tweede helft, minuut 81
    19. Stade Rennes krijgt een vrije trap. Timothy Weah (Lille OSC) haalde Joe Rodon onderuit. tweede helft, minuut 81.
    20. Jonathan Bamba (Lille OSC) trapt op doel, maar zijn schot gaat naast. tweede helft, minuut 79.