Naar hoofdinhoud
Sporza home

Senegalese bondscoach beboet voor staking tijdens finale Afrika Cup, maar ook handdoek-gate wordt bestraft

Senegalese bondscoach beboet voor staking tijdens finale Afrika Cup, maar ook handdoek-gate wordt bestraft
do 29 januari 202607:07
1 min
De Senegalese bondscoach Pape Thiaw vroeg zijn spelers om het veld te verlaten.
De Senegalese bondscoach Pape Thiaw vroeg zijn spelers om het veld te verlaten.

Ze zullen hun boetes met een glimlach betalen. De Senegalese bondscoach én de voetbalbond zijn bestraft voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup. Ook verliezend finalist Marokko moet evenwel dokken voor zijn wangedrag.

Pape Thiaw, de bondscoach van Senegal, heeft een boete van 100.000 dollar gekregen, omdat hij zijn spelers had gevraagd om het veld te verlaten tijdens de finale van de Afrika Cup. Bovendien moet hij 5 wedstrijden schorsing uitzitten.

 

De commotie ontstond nadat een doelpunt van Senegal in de slotminuten was afgekeurd en gastland Marokko even later wel een strafschop had gekregen. Uiteindelijk stak Senegal toch nog de eindzege op zak: Brahim Diaz miste de strafschop na een mislukte panenka, Pape Gueye scoorde wel in de verlengingen.

 

Ook de Senegalese voetbalbond krijgt een boete van 615.000 dollar voor de staking én het wangedrag van zijn supporters. 

 

Fikse boetes, maar de eis van Marokko om het resultaat van de finale te schrappen, werd dan weer afgekeurd door de Afrikaanse voetbalbond.

 

Het gastland krijgt zelf ook een boete van 315.000 dollar opgestuurd voor onder meer het gedrag van de ballenjongens en de spelers tijdens de ophef.

 

Aanvoerder Achraf Hakimi (twee matchen) en Ismael Saibari (3 matchen) krijgen een schorsing, omdat ze de handdoek van de Senegalese doelman Edouard Mendy probeerden te verstoppen.

Gerelateerd:

Wat vind jij van onze Sporza website?

We horen het graag. Jouw feedback helpt ons de website te verbeteren voor iedereen.

Hoe was je ervaring met Sporza vandaag?

Kies je ervaring