Jonathan Milan houdt banddikte over op Tim Merlier na nerveuze waaierslag in de Emiraten
In de UAE Tour heeft Jonathan Milan zijn tweede sprintzege behaald. De Italiaan van Lidl-Trek won de sprint na een bloednerveuze waaieretappe. Milan hield nipt de opkomende Tim Merlier af, die uiteindelijk een banddikte tekortkwam. Jasper Philipsen werd - ook op een zuchtje - derde.
Voor de start van de vierde rit in de Emiraten was het al duidelijk. Als er ergens waaiers getrokken konden worden, dan zou het in deze rit zijn.
Op 40 kilometer van de streep kwamen de eerste waaiers er.
Het was de equipe van Alpecin-Deceuninck die het initiatief nam, en het peloton in stukken brak. Maar na enkele kilometers was het avontuur alweer voorbij.
Het vormde wel het begin van een zinderende finale.
Waaiers zorgen voor spektakel, 2 op 2 voor Milan
Eerst kleurden de kleinere Italiaanse ploegen Solution Tech-Vini Fantini en VF Group-Bardiani Faizanè de strijd om de tussensprint. Waar het (de gegrepen) vroege vluchter Djuric was die de meeste punten pakte.
Losbarsten deed het op 20 kilometer van de eindstreep. Toen trokken UAE Team Emirates (met een mee ronddraaiende Pogacar) en Jayco - AlUla het tempo flink de hoogte in. Opnieuw scheurde het peloton in stukken uiteen.
Onder meer klassementsmannen Finn Fisher-Black (Bora Hansgrohe) en Iván Romeo (Movistar) belandden in de achtergrond.
In de absolute slotkilometers kwam er alsnog een hergroepering.
In een keizerlijke sprint leek Jonathan Milan (Lidl - Trek) te vroeg aan te gaan, maar hij gooide zijn wiel net iets sneller over de streep dan zijn concurrenten Tim Merlier en Jasper Philipsen.
Goed genoeg voor de Italiaan zijn 2e ritzege in deze UAE Tour.
Jonathan Milan (Lidl-Trek): "Leuk om in waaiers te rijden"
"Ik zette mijn sprint te vroeg aan, maar de timing zat gelukkig juist. Ik ben heel blij met het resultaat en moet zoals altijd mijn ploegmaats bedanken voor de perfecte race."
"Het was leuk om in waaiers te rijden, dat maakt het altijd interessant. Het is ook een goede oefening voor de klassiekers. Wij waren heel de tijd aandachtig, dus ik ben heel trots op het team. Met hen is het bijna makkelijk om deze resultaten te behalen."
"Wij zijn hier om ons beste niveau te halen en zoveel mogelijk te winnen. Morgen gaan we er dus opnieuw voor."
Fase per faselaatste update: 1 dag geleden
In de herhaling zien we dat het de mannen van Jayco zijn die de sprint aantrekken voor Groenewegen. Consonni (Lidl-Trek) komt erover en wint het rechtstreekse duel tegen van Poppel (Bora). Welsford heeft de benen niet, waardoor het een duel wordt tussen Milan en Merlier. Maar voor de snelle Belg ligt de finish enkele meters te vroeg. Philipsen eindigt als derde.
De Italiaan wint wel degelijk voor Merlier. Hij heeft een banddikte over.
Milan wint
Het lijkt Milan te zijn.
Milan tegen Merlier..
Lidl-Trek trekt aan.
Jakobsen en Merlier lijken te ver te zitten.
laatste kilometer
Wie doet de beste lead-out?
1,5 km
De renners gaan de laatste 1,5 kilometer in. Ook de mannen van Jayco-Alula zitten uitstekend gepositioneerd.
Hergroepering
De hergroepering is een feit.
Op kop van het peloton zitten ondertussen Lidl-Trek en Soudal-Quick Step. Welke renner trotseert de kopwind het best?
De achtervolgende groep komt terug tot op 12". Krijgen we nog een hergroepering in de laatste 3,5 km?
Laatste 5 km
De renners gaan in razende vaart de laatste 5 kilometer in. Wie trekt aan het langste eind en hoeveel seconden verliest de 2e groep?
Fisher-Black in waaier 2
Ook Finn Fisher-Black (Bora) zit in de 2e groep. Er verliezen momenteel enkele klassementsmannen zeer dure seconden, want Pogacar rijdt gewoon vol mee op kop in de eerste groep.
23"
De tweede groep zit op 23". Voorin blijven ze de gas stevig indrukken.
Ook Milan en Andresen zitten in de eerste waaier.
Sprinters in eerste waaier
Er zitten verschillende sprinters in de eerste waaier: Merlier, Groenewegen, de Kleijn en Philipsen zijn er al zeker bij. Wordt het een Belgisch-Nederlands onderonsje?
Romeo blijft hangen
Romeo blijft hangen tussen de eerste en tweede waaier. Pijnlijke momenten voor de Spaanse klassementsman van Movistar