Spring naar de inhoud
Mads Pedersen heeft nog net de fut om de vuist te ballen.
Mads Pedersen heeft nog net de fut om de vuist te ballen.

Parijs - Nice klassement

ranking
naamresultaatploeg
1
Matteo Jorgenson
20:52:57
Team Visma - Lease a BikeTVL
2
Florian Lipowitz
+40
Red Bull - BORA - hansgroheRBH
3
Mattias Skjelmose
+59
Lidl - TrekLTK
4
Thymen Arensman
+1:20
INEOS GrenadiersIGD
5
João Almeida
+2:40
UAE Team Emirates - XRGUAD
6
Tobias Foss
+2:47
INEOS GrenadiersIGD
7
Magnus Sheffield
+2:54
INEOS GrenadiersIGD
8
Brandon McNulty
+3:05
UAE Team Emirates - XRGUAD
9
Clément Champoussin
+3:22
XDS Astana TeamXAT
10
Harold Tejada
+3:24
XDS Astana TeamXAT

teams en deelnemers

Visma-Lease a Bike scheurt Parijs-Nice in waaiers, maar Mads Pedersen wint na zinderende finale

 vr 14 maart 2025 15:58
Parijs - Nice
Etappe 6
wegwedstrijd
209.8 km
11:32 Saint-Julien-en-Saint-Alban - 15:58 Berre-l'Étang
Mads Pedersen
einde

    Drie dagen na de ploegentijdrit heeft Visma-Lease a Bike nog eens de handen in elkaar geslagen voor een groepsinspanning. Als revanche voor het uitvallen van kopman Jonas Vingegaard trokken ze het peloton in stukken. Toch kregen ze niet alle sprinters eraf geschud: Mads Pedersen (Lidl-Trek) won nipt voor Joshua Tarling (Ineos Grenadiers). Team UAE Emirates miste de slag.

    De 6e rit van Parijs-Nice in een notendop

    1. winnaars van de dag
      Niet alleen ritwinnaar Mads Pedersen, maar zowat alle renners in de top 10 zullen blij weer de warme ploegbus opzoeken. Gele trui Jorgenson, Lipowitz, Skjelmose, Arensman en Foss doen gouden zaken voor hun klassement. In een spectaculaire waaierslag verkochten ze een deel van de concurrentie een ferme dreun.
    2. verliezers van de dag
      Beteuterde gezichten bij heel wat andere klassementsmannen en sprinters. Die laatste groep zag een laatste kans weggeregend en weggewaaid worden, terwijl ook de top 10 in het klassement hertekend werd. Het UAE-duo Almeida & McNulty kreeg 2 minuten aan de broek, net als Van Wilder. Lenny Martinez verloor zelfs bijna 9 minuten.
    3. morgen
      Het hondenweer gooit ook de etappe van morgen overhoop. De organisatie besliste om die in te korten met 40 kilometer en een col te schrappen. De aankomst bergop op Auron, 1.600 meter boven zeeniveau, blijft wel overeind. Daar zal het opnieuw ijskoud zijn.

    Plannetje van Visma-Lease a Bike

    Drie, twee, één, go. Van bij de start probeerden drie renners zich warm te houden in de koude en natte tocht richting de laatste sprinterskans van deze Parijs-Nice. 


    Met dat trio ging het echter ook van drie naar twee en dan naar één. Rémi Cavagna moest het op 85 km van de finish plots alleen uitzingen. Bijzonder ondankbaar, want zelfs voor de TGV van Clermont-Ferrand is dat een bijzonder lange onderneming.

     

    Zeker toen het dan nog eens ontplofte achter hem. 

    Visma-Lease a Bike toverde ondanks de baaldag met de niet-start van Jonas Vingegaard een mooi plannetje uit de hoge hoed.

     

    De rugwind, die al zorgde voor een razendsnelle dag in nota bene de langste rit, draaide, waardoor plots waaiers een mogelijkheid waren.

     

    Slechts tien renners bleven over in groep één, met de voltallige Visma-ploeg. Toen even later ook nog Ineos Grenadiers aansloot met een zestal, liep het zo mogelijk nog meer gesmeerd.

    Pedersen profiteert samen met tros favorieten

    Twee grote blokken vertegenwoordigd in een elitewaaier op een kilometer of 50 van de streep, met ook nog sterke duo's erbij. Daar zat muziek in.

     

    Gele trui Matteo Jorgenson kon de allerbeste zaken doen. De dreigende UAE-ploeg had zich laten verrassen,zo kon de Amerikaan nog steviger aan de leiding komen.

     

    Naaste belagers als Florian Lipowitz en Mattias Skjelmose waren wel mee, net als een trio outsiders van Ineos. Ook zij maakten dankbaar gebruik van de voorzet van Visma-Lease a Bike in de doorregende en uitgewaaide sprintersrit.

     

    Met 2 minuten bonus aan de streep op hun voornaamste concurrenten bolden al die klassementsmannen in waaier één voldaan, maar wel getekend door de koude binnen.

    Al moest er ook nog om een ritzege gesprint worden. Mads Pedersen, op papier de snelste man in het gezelschap van zeventien, kende wel nog enige moeite om Joshua Tarling af te houden.

    De Deen schreef niet alleen de ritzege op zijn naam, hij neemt ook de groene trui over van Tim Merlier. Die kwam niet in het waaierstuk voor. 

    Pedersen: "Ik vind dit weer niet erg, maar geniet er zeker niet van"

    Het zegt genoeg als zelfs een beer als Mads Pedersen klappertandend voor de camera verschijnt. "Uiteraard doet het deugd om na zo'n zware dag te winnen. Het zou jammer zijn om dan tweede of derde te zijn", zei de Deen.

     

    "Niet alleen de overwinning, maar ook Skjelmose zien stijgen in het klassement is mooi voor het team. Het was een perfecte dag voor ons."

     

    "Ik voelde vanochtend al dat dit een vreselijke dag kon worden. Niemand vindt het leuk om in 5 à 6 graden en in de regen te koersen. Ik vind het zelf niet erg, maar ik geniet er zeker niet van."

     

    De sprint tegen Tarling was dan ook prangend. "Het is koud en dan reageert het lichaam anders dan normaal. Ik maakte er een lange sprint van en Tarling is zó sterk. Het maakt niet uit dat ik dan met een paar centimeters voorsprong win."

    Bekijk de reactie van Tom Steels (ploegleider Soudal-Quick Step):

    Gerelateerd:

    Uitslag Rit 6

    ranking
    naamresultaatploeg
    1
    Mads Pedersen
    4:25:37
    Lidl - TrekLTK
    2
    Joshua Tarling
    +0
    INEOS GrenadiersIGD
    3
    Sam Watson
    +0
    INEOS GrenadiersIGD
    4
    Axel Zingle
    +0
    Team Visma - Lease a BikeTVL
    5
    Matteo Sobrero
    +0
    Red Bull - BORA - hansgroheRBH
    6
    Magnus Sheffield
    +0
    INEOS GrenadiersIGD
    7
    Mattias Skjelmose
    +0
    Lidl - TrekLTK
    8
    Matteo Jorgenson
    +0
    Team Visma - Lease a BikeTVL
    9
    Max Schachmann
    +0
    Soudal Quick-StepSOQ
    10
    Thymen Arensman
    +0
    INEOS GrenadiersIGD
    ranking
    naamresultaatploeg
    1
    Matteo Jorgenson
    20:52:57
    Team Visma - Lease a BikeTVL
    2
    Florian Lipowitz
    +40
    Red Bull - BORA - hansgroheRBH
    3
    Mattias Skjelmose
    +59
    Lidl - TrekLTK
    4
    Thymen Arensman
    +1:20
    INEOS GrenadiersIGD
    5
    João Almeida
    +2:40
    UAE Team Emirates - XRGUAD
    6
    Tobias Foss
    +2:47
    INEOS GrenadiersIGD
    7
    Magnus Sheffield
    +2:54
    INEOS GrenadiersIGD
    8
    Brandon McNulty
    +3:05
    UAE Team Emirates - XRGUAD
    9
    Clément Champoussin
    +3:22
    XDS Astana TeamXAT
    10
    Harold Tejada
    +3:24
    XDS Astana TeamXAT

    Fase per faselaatste update: ongeveer 2 uur geleden

    16:01

    Peloton bolt binnen op 1'54"

    Net geen twee minuten aan de broek voor het leeuwendeel van de klassementsmannen. Zij zien vooral Jorgenson, Skjelmose en Lipowitz gouden zaken doen. Ook Ineos Grenadiers is blij met Foss en Arensman weer voorin de top 10. 

    15:59

    VIDEO - Mads Pedersen rondt doorregende spektakelrit mooi af!

    15:58

    Mads Pedersen rondt doorregende spektakelrit mooi af!

    Als een vis in het water in dit hondenweer en de waaiers regelt Mads Pedersen de sprint van het kleine groepje. Dat kostte wel nog meer moeite dan gedacht, met een sterk opzittende Joshua Tarling. De Deen haalt het wel net!

    15:58

    Pedersen zit nu helemaal waar hij wil zitten. In tweede positie achter Schachmann, die er een ellenlange sprint van maakt. 

    15:57

    Schachmann gaat aan onder de rode vode

    De voorspelde uitval van Schachmann! Skjelmose steekt Pedersen een handje toe en dicht het gat vrijwel meteen. 

    15:57

    Aan het wiel van Zingle zit Pedersen goed. Samen met Watson zijn zij op papier de snelste mannen. Het tempo ligt te hoog om weg te snellen. 

    15:56

    Hagenes leidt de dans op 2 km van de streep. Pedersen is opgeschoven richting pakweg zevende stelling. Alles gaat goed op een spekgladde rotonde. 

    15:54

    Ineos moet toch iets proberen voor de ritzege.

    Renaat Schotte
    15:54

    Veel renners hebben hun regenjasjes zelfs nog aan. Niet iedereen zal dan ook vol mee sprinten uit dit kleine groepje. Axel Zingle heeft dat wel al uitgedaan. Een teken dat hij zijn kans zal wagen? 

    15:52

    5 kilometer te gaan. Pedersen spaart achteraan het groepje zijn krachten wat. Ploegmaat Skjelmose blijft het tempo wel onderhouden, net als de Visma's en de Ineos-renners. 

    15:50

    Enkel Schachmann, de enige renner die niet meerijdt in de eerste groep, zien we zijn kans wagen met een late uitval. Ook bij Lipowitz en Sobrero zullen ze kunnen leven met een scenario waarin de 16 renners sprinten om de ritzege. 

    15:47

    Nog 10 kilometer

    Blijft het peis en vree in de laatste 10 kilometer? Niet iedereen zal zomaar met Mads Pedersen naar de streep willen rijden. Al zullen Visma-Lease a Bike en Ineos Grenadiers misschien niet echt tuk zijn op demarrages en gewoon zoveel mogelijk bonus willen pakken. 1'40" nu al. 

    15:44

    Met een voltallig peloton was het nog spannend geworden in de laatste 500 meter, met daar nog twee bochten op de kletsnatte wegen. Eerst een linkse en meteen daarna een rechtse, op 400 meter als laatste echte bocht. Een flauwe op 100 meter zal niet veel invloed meer hebben. 

    15:41

    Na een korte afdaling verloopt de diepe finale over de regenwegen een pak vlakker. Logisch ook, met een aankomst in Berre-l'Étang amper een meter boven zeeniveau. Lemmen is helemaal leeggereden en stuurt uit, zestien leiders blijven over. 

    15:37

    Matteo Jorgenson verstevigt zijn gele trui aan de tussensprint

    15:36

    Lançon-Provence

    Matteo Jorgenson lanceert de sprint in Lançon-Provence en verstevigt zijn leiderstrui nog wat met 6 bonificatieseconden. Mattias Skjelmose pakt er 4, Florian Lipowitz doet het met 2 stuks.

    15:35

    De weg loopt nu een laatste keer op vandaag, richting tussensprint. Daar kunnen de klassementsmannen in waaier één dus nog een extra zaakje doen. 

    15:34

    Het geloof is weg in het peloton.

    José De Cauwer
    Parijs - Nice
    ritdatumstart - finishtype rittotaalwinnaarleider
    1
    09/03 Le Perray-en-Yvelines - Le Perray-en-Yvelines
    156,1 km
    Tim Merlier
    Tim Merlier
    2
    10/03 Montesson - Bellegarde
    183,9 km
    Tim Merlier
    Tim Merlier
    3
    11/03 Circuit de Nevers Magny-Cours - Nevers
    28,4 km
    Team Visma - Lease a Bike
    4
    12/03 Vichy - La Loge des Gardes
    163,4 km
    João Almeida
    Jonas Vingegaard
    5
    13/03 Saint-Just-en-Chevalet - La Côte-Saint-André
    203,3 km
    Lenny Martinez
    Matteo Jorgenson
    6
    14/03 Saint-Julien-en-Saint-Alban - Berre-l'Étang
    209,8 km
    Mads Pedersen
    Matteo Jorgenson
    7
    15/03 Nice - Auron
    109,3 km
    11:15
    8
    16/03 Nice - Nice
    119,9 km
    14:10