Feest bij Oranje. Nederland is de eerste kwartfinalist op het WK na een overtuigende prestatie tegen de VS. Vooral de openingsgoal in de 3-1-zege was wondermooi. Denzel Dumfries kroonde zich tot de onverwachte sleutelfiguur met twee assists en de verlossende treffer. Wacht straks het Argentinië van Messi op Louis van Gaal en co?
Sorry, jammer genoeg is deze video niet beschikbaar.
We beschikken momenteel niet over de rechten om deze video aan te bieden. Heb je nog vragen?
Bezoek onze
klantenpagina.
Nederland - Verenigde Staten in een notendop
Sleutelmoment: Na een paar minuten botst Pulisic van dichtbij op Noppert. Een Amerikaanse voorsprong had deze wedstrijd een heel andere aanblik kunnen geven en had de Nederlanders gedwongen om een heel ander gezicht te tonen.
Man van de Match: Met twee assists en de bevrijdende 3-1 valt er niet naast Denzel Dumfries te kijken. De rechtsachter was dus betrokken bij drie goals in een WK-match, en dat deden bij Nederland enkel Johan Cruijff en Rob Rensenbrink hem voor. Geen fout gezelschap.
Opvallend: Louis van Gaal is in elf WK-wedstrijden als coach nog steeds ongeslagen, als we strafschopseries buiten beschouwing laten. De langste reeks zonder nederlaag is van Felipe Scolari. Die verloor pas in zijn dertiende match bij Brazilië, de beruchte 7-1 tegen Duitsland.
Sporza: FIFA WK voetbal 2022
Herbekijk de volledige match tussen Nederland en de VS (3-1)
De Verenigde Staten hadden in de groepsfase indruk gemaakt met hun energieke voetbal en begonnen ook tegen een wat slaperig Nederland fel. Pulisic verscheen al vroeg voor de neus van Noppert, die uitpakte met een knappe beenveeg.
Oranje antwoordde in de tiende minuut met een heerlijk uitgespeeld doelpunt. Gakpo stuurde Dumfries weg en die bood Memphis de 1-0 aan. Meteen ging het slot op de grendel. Als een boa constrictor wrong Nederland al het leven uit de wedstrijd. De Amerikanen durfden niet voluit te pressen, uit vrees om in het mes te lopen.
Weah blies een comateuze eerste helft op het einde leven in met een harde knal op Noppert. Het was echter opnieuw aan de overkant dat de goal viel. Dumfries leverde een kopie af van zijn assist bij de 1-0. Deze keer mocht Blind afwerken.
Dumfries stelt kwalificatie Oranje veilig
De tweede helft begon met een Amerikaans offensiefje. Ream had pech dat de bal op zijn knie viel, Pulisic mikte mak op Noppert en McKennie vuurde over. Tussendoor verschalkte Zimmerman wel bijna zijn doelman.
Gaandeweg herstelde Nederland de totale controle over de wedstrijd. "Een masterclass in resultaatvoetbal", noemde Stef Wijnants de klinische prestatie van Oranje. Maar in voetbal moet je altijd rekening houden met het onverwachte. Zo werkte de zeer beperkte invaller Wright met een ongewild geniale baltoets de 2-1 over Noppert. De Amerikanen bruisten plots weer van de energie.
Gelukkig voor onze noorderburen was Dumfries er nog. Volledig vergeten aan de tweede paal nam hij de twijfel helemaal weg met de 3-1. Nederland kwam niet meer in de problemen en neemt het in de kwartfinale op tegen de winnaar van Argentinië-Australië.
Bekijk hieronder de goals
Sorry, jammer genoeg is deze video niet beschikbaar.
We beschikken momenteel niet over de rechten om deze video aan te bieden. Heb je nog vragen?
Bezoek onze
klantenpagina.
Sorry, jammer genoeg is deze video niet beschikbaar.
We beschikken momenteel niet over de rechten om deze video aan te bieden. Heb je nog vragen?
Bezoek onze
klantenpagina.
Sorry, jammer genoeg is deze video niet beschikbaar.
We beschikken momenteel niet over de rechten om deze video aan te bieden. Heb je nog vragen?
Bezoek onze
klantenpagina.
Sorry, jammer genoeg is deze video niet beschikbaar.
We beschikken momenteel niet over de rechten om deze video aan te bieden. Heb je nog vragen?
Bezoek onze
klantenpagina.
Fase per fase
tweede helft, minuut 97 match afgelopen
tweede helft, minuut 97. Einde! Een uitgekookt Nederland gaat naar de kwartfinales! De Amerikanen maakten het eventjes spannend, maar echt twijfel over de uitkomst was er na de vroege 1-0 nooit. .
Einde!
Een uitgekookt Nederland gaat naar de kwartfinales! De Amerikanen maakten het eventjes spannend, maar echt twijfel over de uitkomst was er na de vroege 1-0 nooit.
tweede helft, minuut 94. Van Gaal doodt de tijd met een dubbele wissel. Weghorst en De Ligt krijgen een paar minuutjes. .
Van Gaal doodt de tijd met een dubbele wissel. Weghorst en De Ligt krijgen een paar minuutjes.
tweede helft, minuut 93. Vervanging bij Nederland, Wout Weghorst erin, Cody Gakpo eruit
tweede helft, minuut 90. Simons en Bergwijn tikken in de grote rechthoek, maar het duurt allemaal te lang. .
Simons en Bergwijn tikken in de grote rechthoek, maar het duurt allemaal te lang.
tweede helft, minuut 89. Slotoffensief? De Amerikanen zijn spaarzamer omgesprongen met hun benzine dan in de groepsfase. Ze moeten nog iets in de tank hebben zitten om er een spannende slotfase van te maken. .
Slotoffensief?
De Amerikanen zijn spaarzamer omgesprongen met hun benzine dan in de groepsfase. Ze moeten nog iets in de tank hebben zitten om er een spannende slotfase van te maken.
Gele kaart voor Frenkie de Jong van Nederland tijdens tweede helft, minuut 87
tweede helft, minuut 82. Daar is Dumfries! De backs van Nederland doen het weer! Blind kruipt in de rol van aangever, Dumfries is moederziel alleen aan de tweede paal de afwerker. Geen twijfel mogelijk, hij is de man van de match. .
Daar is Dumfries!
De backs van Nederland doen het weer! Blind kruipt in de rol van aangever, Dumfries is moederziel alleen aan de tweede paal de afwerker. Geen twijfel mogelijk, hij is de man van de match.
tweede helft, minuut 82.
Doelpunt tijdens tweede helft, minuut 81 door Denzel Dumfries van Nederland. 3, 1.
goal
Nederland Verenigde Staten einde
31
tweede helft, minuut 80. De wedstrijd lijkt te kantelen. De marge is maar één doelpunt! Stef Wijnants.
De wedstrijd lijkt te kantelen. De marge is maar één doelpunt!