- 45+3' - Doelpunt - Harry Kane (2 - 0)
- 38' - Doelpunt - Jordan Henderson (1 - 0)
- 84' - Verv. Ismail Jakobs door Fodé Ballo-Touré
- 82' - Verv. Jordan Henderson door Kalvin Phillips
- 77' - Verv. John Stones door Eric Dier
- 76' - Verv. Jude Bellingham door Mason Mount
- 76' - Geel - Kalidou Koulibaly
- 72' - Verv. Boulaye Dia door Famara Diédhiou
- 65' - Verv. Bukayo Saka door Marcus Rashford
- 65' - Verv. Phil Foden door Jack Grealish
- 57' - Doelpunt - Bukayo Saka (3 - 0)
Engeland heeft zich geplaatst voor de kwartfinales op het WK. In een duel tegen Senegal toonden de Three Lions zich efficiënt. Henderson en Harry Kane scoorden voor de rust, Saka deed het licht uit na de pauze. In de volgende ronde wacht een topaffiche tegen Frankrijk.

Engeland - Senegal kort samengevat
- Sleutelmoment: Bijna de hele eerste helft lang sluit het plannetje van Senegal als een bus, maar de eerste Engelse kans is meteen raak. Er sluipt meteen twijfel in de rangen van de Afrikaanse kampioen, en Engeland buit dat zonder aarzelen uit.
- Man van de Match: Jude Bellingham is nog geen twintig jaar oud, maar hij trekt aan de touwtjes op het Engelse middenveld. Hij bood Henderson de 1-0 aan en bereidde met een gladde dribbel en zuiver inspelen de 2-0 voor. Ook verdedigend was hij subliem.
- Opvallend: Engeland speelde al 21 keer tegen een Afrikaans land en verloor geen enkele keer. Ook vandaag lieten de Three Lions zich niet verrassen, al liep het niet van bij het begin op rolletjes.
Senegal komt dubbele opdoffer niet te boven
Familiale problemen bij Sterling maakten het luxeprobleem voor Engels bondscoach Southgate iets minder groot. Hij gaf uiteindelijk de voorkeur aan Saka boven Rashford, maar het was zijn collega Cissé die aanvankelijk de betere tactiek leek bedacht te hebben.
Een gedisciplineerd Senegal ving Engeland op en zorgde zelf voor dreiging. Zo raakte een schot van Dia de hand van Stones (geen strafschop volgens de VAR) en jaste Sarr van dichtbij over. Pickford stak een sterke arm uit om een nieuwe poging van Dia te redden.
Engeland stelde daar aanvallend hoegenaamd niets tegenover. Tot, met de rust in aantocht, Bellingham plots Henderson kon bedienen. De 1-0 ontregelde Senegal, dat vlak voor de rust een tweede mokerslag incasseerde. Bellingham bracht de counter op gang, speelde op het juiste moment naar Foden en die vond Kane voor de 2-0.
Op het uur was de wedstrijd gespeeld. Saka wipte een nieuwe assist van Foden over Mendy en brak zo het verzet van Senegal. De Leeuwen van Teranga legden zich te rusten. Het laatste halfuur was volstrekt overbodig. De spelers van Engeland konden zelfs al rustig nadenken over hun volgende opdracht: een kwartfinale tegen Frankrijk.
Bekijk de goals:



Fase per fase
- Dat wordt andere koek voor Engeland.
Toch nog eens een kans voor Senegal