Ga naar de inhoud
Jupiler Pro League klassement
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union351511223516
2Anderlecht31159242916
3KAA Gent28157172416
4Cercle Brugge25158611814
5Antwerp24156363013
6KRC Genk24156362815
7Club Brugge23156452715
8Standard20155551621
9STVV19154471824
10KV Mechelen18155731619
11RWDM17154651827
12Charleroi16154741725
13KAS Eupen14154921832
14OH Leuven12153932030
15Westerlo11152852029
16KV Kortrijk91521031032
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union198611218
2Anderlecht197601166
3KAA Gent1684041510
4Cercle Brugge158530119
5Antwerp177502203
6KRC Genk107214149
7Club Brugge137304167
8Standard12832387
9STVV118332710
10KV Mechelen10733175
11RWDM97223811
12Charleroi1584131311
13KAS Eupen772411017
14OH Leuven88242119
15Westerlo47151816
16KV Kortrijk88242714
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Union167511148
2Anderlecht1283231310
3KAA Gent12731396
4Cercle Brugge10733175
5Antwerp781341010
6KRC Genk148422146
7Club Brugge108341118
8Standard87232814
9STVV871151114
10KV Mechelen88242914
11RWDM882421016
12Charleroi17061414
13KAS Eupen78251815
14OH Leuven47151921
15Westerlo781341213
16KV Kortrijk17061318
STVVCercle Brugge
wisselspelers
coaches
scheidsrechter
Bram Van Driessche
stadion
Daio Wasabi Stayen Stadium
toeschouwers
4978

STVV houdt Cercle Brugge lang aan de praat, maar moet uiteindelijk het hoofd buigen

 zo 27 augustus 2023 17:55
STVV
einde
0-2
Cercle Brugge
  1. 43' - Geel - Rein van Helden
  1. 64' - Doelpunt - Thibo Somers (0 - 1)
  2. 67' - Verv. Hugo Siquet door Alan Minda
  3. 69' - Doelpunt - Kevin Denkey (0 - 2)
  4. 70' - Verv. Rein van Helden door Ryotaro Ito
  5. 70' - Verv. Joel Chima Fujita door Rihito Yamamoto
  6. 70' - Verv. Fatih Kaya door Joselpho Barnes
  7. 83' - Geel - Olivier Deman
  8. 86' - Verv. Yann Gboho door Emilio Kehrer
  9. 89' - Verv. Olivier Deman door Senna Miangue
Jupiler Pro League - speeldag 5 - 27/08/23 - 16:04
timeiconplayerhomeTimehomeIconhomePlayerscoreawayPlayerawayIconawayTime
64'
Thibo Somers
0 - 1
Thibo Somers
64'
69'
Kevin Denkey
0 - 2
Kevin Denkey
69'

Cercle Brugge heeft de volle buit gepakt op bezoek bij STVV. Het verzorgde voetbal van de thuisploeg kwam door de pressing van de Vereniging niet uit de verf, maar op Brugse doelpunten was het wel lang wachten. Somers en Denkey beslisten de wedstrijd in het laatste halfuur.

Sint-Truiden - Cercle Brugge in een notendop
  • Sleutelmoment: In de tweede helft rolt Cercle Brugge als een bulldozer over het Truiense kunstgras. Een doelpunt is onvermijdelijk. Wanneer Somers de 0-1 over de lijn duwt, valt eigenlijk ook het doek over de wedstrijd.
 
  • Man van de Match: De sterkte van dit Cercle is het collectief. Als we er dan toch één mannetje moeten uitpikken, kiezen we Alan Minda. De Ecuadoraan kreeg van coach Muslic maar een klein halfuur, maar toonde dat hij nu al een stap hogerop kan.
 
  • Opvallend: Cercle Brugge ligt Sint-Truiden absoluut niet. Van de laatste elf keer dat de Vereniging op bezoek kwam in Stayen, wist STVV slechts één keer de drie punten thuis te houden.
 
  • Nog opvallend: Na vijf speeldagen heeft er nog steeds geen tegenstander weten te scoren tegen Warleson. De Braziliaanse doelman van Cercle werd enkel gevloerd door zichzelf en zijn ploegmaat Daland.
STVV wordt platgedrukt door Cercle

Velen keken likkebaardend uit naar deze clash tussen twee stijlen. Het verzorgde combinatievoetbal van Sint-Truiden tegen de extreme pressing van Cercle Brugge: dat moest wel vuurwerk opleveren. De vaart zat er ook meteen in, maar door de intensiteit boetten beide ploegen in aan precisie.

 

Het gevaar kwam voornamelijk van afstandsschoten. Koita en Siquet probeerden het allebei een paar keer zonder succes. Ook toen Cercle de thuisploeg haast tegen het eigen doel vastprikte, vielen er geen grote kansen uit de bus. Vlak voor de pauze was er wel eentje voor Koita, maar die werd afgeblokt.

 

Na de rust haalde Cercle Brugge de duimschroeven aan, al liep het spaak bij de afwerking. Deman en Somers raakten uit evenwicht en Gboho had te weinig overtuiging. Een aardig schot van Denkey werd dan weer weggeveegd door Godeau. De boot van STVV bleef water maken en het was slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zou zinken.

 

Twee prachtige combinaties duwden de Limburgers uiteindelijk kopje onder. Eerst bood Gboho Somers, in zijn honderdste match voor Cercle, de 0-1 aan. Nog geen vijf minuten later tikten diezelfde Gboho, Minda en Denkey STVV op een hoopje. Denkey schopte het balletje van Minda voor alle zekerheid zelf over de lijn.

 

Een gedreven Sint-Truiden bleef er echter vol voor gaan. Bocat en Hashioka werkten echter rampzalig af. Er hing eerder een derde Brugse doelpunt in de lucht. In één en dezelfde fase raakten Minda en Deman elk het doelkader, en even later moest Smets op de lijn redding brengen. Helemaal op het einde stierf een mogelijke eerredder van Ito nog op de paal.

Reacties na STVV-Cercle Brugge:
  • Thibo Somers (Cercle Brugge): "De eerste vijftien minuten van de eerste helft hadden we het wat moeilijker, maar dan hebben we de bovenhand genomen en niets meer weggegeven. We hadden gemakkelijk meer kunnen scoren, maar ik ben blij dat we ook een clean sheet hebben. STVV speelt mooi en verzorgd voetbal, maar dat speelt in onze kaart als we hoog druk zetten. We zijn heel goed begonnen aan dit seizoen. Tegen Antwerp en Genk verloren we door een owngoal, we kregen nog geen doelpunt binnen van de tegenstander. De goeie invalbeurt van Minda? Met zijn snelheid kan hij ongelooflijke dingen doen. Hij gaat nog voor veel goals en assists zorgen."

  • Matte Smets (STVV): "We wisten van het begin dat het een moeilijke match zou worden. Voor de rust hebben we nog goed gevochten, na de pauze kregen we die goal binnen en toen liep het minder. We moesten iets scherper zijn bij de tegengoals. We maken twee of drie foutjes, maar volgende week gaan die foutjes eruit. We moeten zoveel mogelijk blijven vechten in de duels en sterker worden. Volgende week moeten we gewoon opnieuw ons eigen spel spelen." 
Fase per fase
90+6' tweede helft
90+6'
Afgelopen!

STVV hield het nog lang vol, maar moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Cercle Brugge. Een energieke wedstrijd eindigt op 0-2, en dat is niet meer dan terecht.

90+2'
Ito op de paal!

Er gebeurt vanalles in deze slotfase. Nu doen de Kanaries het doelhout trillen, Ito is deze keer de pechvogel.

90+1'

0-3 zou geen overdreven uitslag zijn. De soms ongrijpbare Minda doet STVV weer eens pijn met een actie, Smets keert de bal van Denkey op de lijn.

90+1'
5 - extra time
Er komen 5 minuten extra tijd bij.
89'
wissel
Cercle Brugge
87'
De paal! En de lat!

Ei zo na stond het 0-3! Een plaatsbal van Minda sterft tegen de paal en in de herneming raakt Deman de lat.

86'
Veel misverstanden

Ook bij Cercle Brugge begrijpen ze elkaar niet altijd even goed. Deman en Minda lopen elkaar voor de voeten.

86'
wissel
Cercle Brugge
84'

Ook het vizier van Yamamoto staat verkeerd afgesteld. De intensiteit blijft ook in de slotminuten bijzonder hoog.

83'
Cercle Brugge
83'
Het is ordeloos voetbal van Sint-Truiden. Hun lot is al beslecht.
Piet Cosemans op Sporza Radio
82'

Een slecht weggekopte bal valt goed voor Hashioka. Diens afzwaaier dwarrelt niet eens over de achterlijn.

81'

Terwijl Minda uitgestrekt op de grond ligt, gaat de aanval van STVV gewoon voort. Bocat kraakt zijn schot, waarna de verzorgers in actie kunnen komen.

79'
Primeur

STVV heeft vandaag zijn eerste goals geslikt die niet uit een spelhervatting kwamen.

77'

Cercle Brugge lijkt zegezeker, maar de honger van de bezoekers is nog niet gestild. Ze blijven druk ontwikkelen.

74'

STVV probeert het wel, maar zonder veel overleg. Invaller Barnes is veel te gretig en plukt een bal uit de voeten van zijn ploegmaat Hashioka. Die is terecht verongelijkt.

71'
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.