Ga naar de inhoud
Moeskroen pakt een punt in de toegevoegde tijd.
Jupiler Pro League klassement
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Club Brugge763424647326
2Antwerp6034181065748
3Anderlecht5834156135134
4KRC Genk5634161086748
5KV Oostende5334151184941
6Standard50341310115241
7KAA Gent4934141375542
8KV Mechelen4834131295454
9Beerschot4734141555864
10Zulte Waregem4634141645369
11OH Leuven4534121395459
12KAS Eupen43341011134455
13Charleroi4234111494649
14KV Kortrijk3934111764457
15STVV3834101684152
16Cercle Brugge3634112034051
17SK Beveren313481974470
18Excel Moeskroen3134717103254
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Club Brugge371712413415
2Antwerp31179443025
3Anderlecht34179172511
4KRC Genk32179353820
5KV Oostende32179353321
6Standard28177372620
7KAA Gent27178632921
8KV Mechelen20175752930
9Beerschot25177643229
10Zulte Waregem20176922338
11OH Leuven26178722423
12KAS Eupen21175662430
13Charleroi21175661816
14KV Kortrijk171751022435
15STVV21176832020
16Cercle Brugge191761012526
17SK Beveren111731222140
18Excel Moeskroen17174851722
ploegptnmm+m-m=d+d-
1Club Brugge391712233911
2Antwerp29179622723
3Anderlecht24176562623
4KRC Genk24177732928
5KV Oostende21176831620
6Standard22176742621
7KAA Gent22176742621
8KV Mechelen28178542524
9Beerschot22177912635
10Zulte Waregem26178723031
11OH Leuven19174673036
12KAS Eupen22175572025
13Charleroi21176832833
14KV Kortrijk22176742022
15STVV17174852132
16Cercle Brugge171751021525
17SK Beveren20175752330
18Excel Moeskroen14173951532
AnderlechtExcel Moeskroen
wisselspelers
11
Tau
coaches
scheidsrechter
Wim Smet
stadion
Lotto Park

Moeskroen verpest het debuut van Anderlecht-coach Kompany met late goal

 zo 23 augustus 2020 20:10
  1. 24' - Geel - Peter Zulj
  1. 63' - Doelpunt strafschop - Landry Dimata (1 - 0)
  2. 70' - Geel - Adrien Trebel
  3. 90+3' - Doelpunt - Harlem Gnohéré (1 - 1)
Jupiler Pro League - speeldag 3 - 23/08/20 - 18:15
timeiconplayerhomeTimehomeIconhomePlayerscoreawayPlayerawayIconawayTime
63'
Landry Dimata
63'
Landry Dimata
1 - 0
90+3'
Harlem Gnohéré
1 - 1
Harlem Gnohéré
90+3'

Anderlecht heeft thuis zure punten laten liggen tegen 10 Moeskroen-spelers. Dankzij een penaltygoal van Dimata leek Vincent Kompany op weg naar zijn 1e zege als Anderlecht-coach. Maar in de extra tijd besliste invaller Gnohéré er anders over.

Anderlecht - Moeskroen in een notendop
  • Sleutelmoment: De wedstrijd kende 2 cruciale fases, maar slechts 1 werd beslissend. Nog voor de rust kreeg Bocat (terecht) zijn tweede gele kaart. Na de rust zou Trebel ook rood verdienen, maar zowel de scheidsrechter als de VAR gaven geen teken van leven. Gerechtigheid kwam er alsnog voor Moeskroen, met de late tegentreffer.
  • Man van de Match: Straffe Koffi vandaag, want de Moeskroen-doelman behoedde zijn ploeg voor erger. De penalty kon hij deze keer niet stoppen, maar verder was er niets op hem aan te merken.
  • Opvallend: Moeskroen pakt 2 op 9 en incasseerde slechts 3 doelpunten. Telkens op strafschop.
Bekijk de goals uit Anderlecht - Moeskroen (1-1)
Anderlecht domineert in balbezit, rood voor Moeskroen

Voor de wedstrijd liet kersvers Anderlecht-coach Vincent Kompany nog duidelijk verstaan wat hij wou: passie, lef en verdedigende pressing. En dat kreeg hij ook. De Anderlecht-spelers volgden de instructies goed op en hadden zelfs tot 82% balbezit.

 

Maar scoren bleek o zo moeilijk. Het was zelfs Moeskroen dat de beste kans kreeg. Badibanga kon een uitgelezen mogelijkheid niet benutten, Anderlecht kwam met de schrik vrij.

 

Nog voor die kans kreeg Bocat een eerste gele kaart na een ippon op Doku. Iets erna vloerde hij Doku opnieuw, alweer een ippon. Twee keer geel was dus rood, Moeskroen trok met z'n tienen de rust in.

Moeskroen heeft een rugbyspeler opgesteld
Moeskroen zoekt en vindt gerechtigheid

Na de rust had Moeskroen geluk dat er met Koffi een doelman op niveau op het veld stond. Maar na de invalbeurt van Tau kwam er weer wat schwung in het spel van paars-wit. Diezelfde Tau lokte een strafschop uit, Dimata bedankte en liet Koffi kansloos: 1-0. Een 10-koppig Moeskroen leek geklopt.

 

Maar... hét moment van de wedstrijd kwam er 20 minuten voor tijd. Trebel ging driest in op Bakic, scheidsrechter Smet gaf geel. Iedereen wachtte op de interventie van de VAR, want die rode kaart moést er toch komen? Maar niets was minder waar. Er moest een slaappilletje in de koffie gezeten hebben in het VAR-busje, want er kwam geen reactie.

 

Na nog een knappe redding van Koffi en een afgekeurd doelpunt van Colassin, kreeg Moeskroen dan toch wat het verdiende. Invaller Gnohéré bezorgde Anderlecht een ijskoude douche. Het droomdebuut van Kompany ging in rook op.

Vreselijke tackle van Trebel levert slechts geel op
Wat moet je doen na een harde trap in het kruis? Er ijs op leggen
Marc Coucke brengt een hondje mee naar het stadion
Kompany: "De ploeg kreeg schrik in het slot: ik wil 0% angst zien"
Fase per fase
90+6' tweede helft
90+5'
EINDE!

Wat een domper voor Anderlecht! Het incasseert een late tegentreffer en laat zo de zege liggen tegen Moeskroen, dat meer dan de helft van de wedstrijd met 10 speelde.

90+4'
90+3'
Ai ai ai....

Anderlecht staat onder een ijskoude douche, want Moeskroen maakt gelijk! Gnohéré kopt een voorzet genadeloos tegen het net. Gerechtigheid?

90+1'
5 - extra time
Er komen 5 minuten extra tijd bij.
90'
extra time
90'
Buitenspel!

Colassin fleurt zijn invalbeurt bijna op met een doelpunt. Scoren doet hij wel, maar de vlag ging al in de hoogte.

87'
Faraj net niet!

Invaller Faraj pakt uit met een sublieme dribbel in de zestien. De laatste baltoets is er net te veel aan, een hoekschop is het gevolg.

86'
.....
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen (𝕏). U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
83'
81'
Koffi vs. Zulj

Doku zet scherp voor, Zulj bekogelt Koffi, die een uitstekende reflex in huis heeft. De rebound van Tau wordt afgeblokt door een Moeskroen-been.

80'

Nog 10 minuten voetballen. Zo goed Anderlecht startte, zo matig speelt het voorlopig. Tegen 10 spelers had het net iets meer mogen zijn.

77'

Colassin brengt de bal eens voor doel, maar iedereen staat stil. Geen gevaar dus.

71'
VAR reageert niet

Het blijft bij de gele kaart voor Trebel. De VAR vertoont geen teken van leven. Onbegrijpelijke beslissing.

70'
Anderlecht
69'
Rood voor Trebel?

Trebel gaat driest in op Bakic, de scheidsrechter bestraft de aanslag met geel. Hallo VAR?

67'

Opvallende toeschouwer in het Lotto Park: Marc Coucke aait rustig zijn hond in de tribunes.